Polecane posty

Roxer    124

Po takiej suszarni rzepak sprzedawany zimą np. jaką będzie miał wilgotność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Dobije dobije do 2k napewno  :lol:, ale 1800 realne. Zastanawia mnie co robią ci co nabrali po 1800 rok temu, mieli oferty ponad 2k i nie sprzedali. W okolicy gospodarstwo ma parę tyś ton takiego bubla. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

No 2k to to rzeczywiście marzenie ściętej głowy. Wilgotność do przechowywania (poniżej 9%) nie jest wcale trudno osiągnąć. W normalnych warunkach żniwnych (słońce, sucho), rzepak szybko schodzi do ok.6%, Ze aż trudno się młóci żeby nie było połówek. Ogólnie rzepak jest rośliną która najszybciej obsycha po deszczach i najszybciej nadaje się do młócenia. Zamiast zastanawiać się nad suszeniem, zainwestuj w wigociomierz, po za tym jak masz swój kombajn to ścieżki można zostawić i wymłócić osobno na koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Panowie mam możliwość suszenia rzepaku bezpośrednio w żniwa. Koszt ok 100 zł tona czy opłaca się taka tranzakcja czy lepiej sprzedac na pniu. Nie desykuje rzepaku dzieki czemu cos tam zaoszczedze na ta suszarnie. Zakładam że rzepak nie naschnie mi az tak aby nie trzeba bylo suszyc i mógł spokojnie leżec. Najbardziej mnie martwia sciezki pod traktorem gdzie wykonywało się oprysk na płatek. Rzepak jest tam pół metra nizszy i mysle ze bedzie zielony podczas zniw.

 

Rzepaku nigdy nie pryskaliśmy i jak młócimy nigdy nie ma więcej jak 9% tylko potrzeba troszkę cierpliwości. Taki ok. 9% przeleżał w magazynie bez strat 2 lata (część nadal pozostała).


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Po takiej suszarni rzepak sprzedawany zimą np. jaką będzie miał wilgotność?

suszysz do ilu chcesz.

Myslalem własnie nad zostawieniem ścieżek i skoszeniu osobno i sprzedaniu na pniu bedzie widac w żniwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

Czy jest sens suszyć za 100zł jak można zmagazynować w jakiejś firmie, bez bólu że coś się dzieje a cena max 10zł za tone/m-c. Trzymając np do stycznia to jest 60zł bez roboty. A wilgotność powyżej 9% to tylko bardzo niecierpliwi mają. Problem raczej zawsze jest odwrotny że jest za suchy (ok 6%) i wtedy są połówki niemówiąc o stratach na wadze. Rzepak bardzo szybko dosycha to większy problem jest skosić pszenice suchą jak pogoda w kratke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

W lużnej rozmowie gość z elewatora sieradz twierdzi że cena rzepaku w żniwa będzie oscylowała w granicach 1200zł t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2165

Przy tej cenie da się zarobić jak się ma plon, co nie zmienia faktu że conajmniej 1500 chciałbym żeby było. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

oj panowie panowie dziś możemy gdybać wystarczy że przyjedzie do polski jakiś front z burzami i rzepaki będą po 2 tys tona bo nie będzie tak jak wystarczyła jedna noc w maju z przymroskiem i rzepaki dostały tak że już około 15 % łuszczyn załtawiło albo miesiąc bez opadów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

wszystkie firmy się tego progu 1500netto trzymają, więc myślę że nie będzie tak źle. 1200-1300 w pierwszej chwili na skupie jest realne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Wczoraj do 9 agroefekt podpisywał kontrakt na 1530 od 9 juz cena spadła na 1460. pytałem za cene pszenicy to słuchy chodza ze beda skupowac po 540 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Chemirol 21 czerwca przez chwilę (ok południa) kontraktował po 1505, potem spadła, wczoraj też spadek do 1480 zł, ceny netto. Zyto 510, jęczmień 540 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr30piotr    167

Wczoraj do 9 agroefekt podpisywał kontrakt na 1530 od 9 juz cena spadła na 1460. pytałem za cene pszenicy to słuchy chodza ze beda skupowac po 540 zł

 

a dzisiaj kruszwica kontrakt rzepak 1540 netto plus dopłaty , a pszenica w adm powyżej 300 ton białko 12.5 650zł , białko 14,5 670 zł netto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

a podasz numer tel do Kruszwicy gdzie można się pytac o cenę czy to moze w internecie jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Podczas żniw rzepaczanych cena zawsze schodziła lekko w dół, wg mnie będzie ale brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj