Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Fugeo    281

Agro Handel.

 

Z tego co słyszałem Sobianek oferuje 1650 zł + vat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crazy29    10

dzis Matif 419,25euro wiec powraca do poziomu z poczatku grudnia, tylko kurs euro niżej o 10groszy. w okolicy dzis ran placili 1860-70

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

na dzis mam oferte 1900  za rzepak ze zbiorów 2016 i 1710 na nowe zbiory poważnie sie zastanawiam czy nie sprzedac i podpisac 50t na nowe :)

 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Osadkowski, glencor, 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

przedzial 1915-1925netto w Kruszwicy w tym tygodniu . 430 euro to wygasajacy zaraz kontrakt lutowy. Teraz liczy się ten majowy . Wzrosty niweluje niestety umacniajaca sie zlotówka do euro

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

u nas tylko 1620 netto oferują na nowe zbiory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    833

Moim zdaniem to podpisywanie kontraktów w tej chwili może mocno zepsuć cenę w żniwa, rzepaku nie tylko u nas ale i w całej Europie jest o wiele mniej, dodatkowo w kilku krajach wystąpiły pogodowe anomalie więc w żniwa jeżeli nie będzie poziomu min 1800 netto to znowu pewnie warto będzie przytrzymać... Na tą chwilę za mniejsze pieniądze to głupota żeby coś podpisywać..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    500

Też uważam że to za wcześnie, ostatnie 2 lata w moich rejonach lepiej na sprzedaży wychodzili Ci co sprzedawali bez kontraktu. Rekordzista to mój kolega co stracił 200 zł na tonie  w 2015 roku, miał tego może z 10 ton wtedy ale i tak mieć +2000 a - 2000 to jednak różnica. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

na kontrakty trzeba też patrzeć trochę z innej perspektywy. Jak wiadomo dużo rolników ma rożne zobowiązania i często po żniwach trzeba część plonów sprzedać. W takiej sytuacji terzba zabezpieczyć swoje finanse kontraktem nawet jeżeli cena miała by wzrosnąć. Bo jeżeli podpisujemy kontrakt to przeliczyliśmy że to dla nas odpowiednia cena. Gorzej jeżeli nie podpiszemy cena spadnie i braknie na ratę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swiety77    1

 

Witam, chciałbym przedstawić firmę Ziarn-pol 

Wśród udziałowców spółki jest ok. 130 producentów zbóż i rzepaku prowadzących uprawy na Powiślu i Żuławach (powiaty kwidzyński, malborski, iławski i sztumski). Łączny obszar upraw udziałowców wynosi ponad 30 000 ha. W posiadaniu ZIARN-POL są dwa nowoczesne elewatory zbożowe – ich łączna pojemność wynosi aż 50 000 ton. Obiekty wyposażone są w niezbędną infrastrukturę towarzyszącą. Elewator Górki znajduje się w gminie Kwidzyn w woj. pomorskim. Elewator Dąbrówka położony jest w gminie Susz w woj. warmińsko-mazurskim.

Ponadto firma ZIARN-POL zajmuje się hurtową sprzedażą paliw płynnych obsługując w tym zakresie m.in. gospodarstwa rolne oraz firmy transportowe.

Działalność naszej firmy realizuje się poprzez:

całoroczną kontraktację, sprzedaż i skup zbóż oraz skup rzepaku

poprawę parametrów skupionego ziarna poprzez czyszczenie i dosuszanie, co pozwala na długotrwałe jego przechowywanie oraz przygotowanie do obrotu dużych, jednorodnych partii surowca

zaopatrzenie producentów rolnych w środki do produkcji rolnej (paliwo, nawozy, materiał siewny, komponenty paszowe)

świadczenie usług w zakresie skupu, czyszczenia, magazynowania i suszenia zbóż oraz płodów rolnych

sprzedaż środków do ochrony roślin

 

Aktualne ceny płodów rolnych region kujawsko-pomorskie z odbiorem z gospodarstwa.

rzepak REDcert - 1885 zł/netto

pszenica 14 - 720 zł/netto

pszenica 12,5 - 705 zł/netto

pszenica paszowa 640 zł/netto

kukurydza sucha 640 zł/netto

 

Nowe zbiory, ceny z odbiorem z gospodarstwa

 

rzepak Redcert 1650 zł/netto

pszenica 12,5 650 zł/netto

kukurydza sucha 620 zł/netto

kukurydza mokra 420 zł/netto

 

Możliwość negocjacji przy większych partiach

 

kontakt: 665 815 700

 

Edytowano przez swiety77

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Koledzy a jak się mają w waszych stronach ceny kontraktów na zbiory 2017? U mnie obecnie 1610 netto i się zastanawiam czy nie podpisać, bo coś przebąkują o spadkach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj