Polecane posty

grego    385

Efekt podaży w żniwa z pewnością wystąpi jak zaczną się ustawiać kolejki i pewno ceny trochę spadną ale jak sie okaże, że rewelacji nie ma to potem będą wzrastać szczególnie zaraz po żniwach już tak bywało więc część wziąłem na przechowanie na skupie, a część zawioze im w żniwa ewentualnie przetrzymam trochę u siebie aż się sytuacja uspokoi i znikną kolejki. Z tego co pamiętam to przez ostatnie trzy lata było nieco podobnie na początku skupu ceny w miarę potem drastycznie spadały i pod koniec nieco rosły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

tylko na to nie ma reguły:)

trzeba mieć nosa tak jak na giełdzie:)

to co mam juz podpisane to kasa na początek wystarczy resztę może też przetrzymam wrzesień - październik....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damiano30    2

witam koledzy dzis w nocy wrocilem z szkolenia z niemiec okolic namburga to jest ok 300 km od granicy i bylismy na kilku gospodarstwach maja tak samo susze jak i u nas caly pas zaczynajacy sie od Chełmna az po sam Berlin sa przypaleniska skrucone pieterka ziarniakow w zbozach w rzepaku nie zawiazanych luszczyn spodziewaja sie mniejszych plonow o jedna czwartą  u niemcow jest 50 procent mniej opadow niżeli u nas wiec niewiem ale wedłóg mnie będzie wszystkiego brakowało i ceny pójda do góry narazie jest żle na polach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piters182    29

Jakie macie prognozy na przyszłe dni, czy zdrożeje czy stanieje? Nie wiem co robić czy jeszcze poczekać w kontraktem czy podpisywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Jakie macie prognozy na przyszłe dni, czy zdrożeje czy stanieje? Nie wiem co robić czy jeszcze poczekać w kontraktem czy podpisywać.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Rzepak będzie drogi i nic tego nie zmieni. Nie ma lat takich samych, ale przypomnijcie sobie jak było na rynku 3 i 4 lata temu, bo większość rolników jeszcze do niedawna mocno zaślepiona była ostatnimi dwoma sezonami. Nie ma co panikowac i myśleć o cenie, należy przypilnowac maksymalnie rośliny i czekać, czekać, czekać - to dodatkowo zadziałą na Waszą korzyść.


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iva11    0

U Sobianka pytalłem podpisują kontrakty po 1340 netto/tona ale to było jakieś 2 tyg temu ;) więc teraz nie wiem czy 1300 netto będzie.

 

Kolego gdzie to jest daleko od lublina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mickas092    499

@iva11 - ok 65 km od Lublina - W parczewie jeden skup, w podedwórzu drugi ale tam sporo  dalej od LU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mcpenza    3

wczora dzwoniłem do firmy Solarcorn pod Piaskami woj. Lubelskie proponowali kontrakt na 1420 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnikix    4

Sobianek kupuje pod tę sama firmę co na przykłąd w Jabłonnej koło Lublina czy właśnie w wspomianych Brzezicach koło Piasków. Ceny maja te same, wiec nie opłaca się daleko wozić :)


Sprzedam pług 2-skibowy, sadzarkę, przetrząsacze widłowe- maszyny z własnego gospodarstwa
W celu kontaktu proszę pisać prywatne wiadomości na tym forum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Jak już jesteśmy w lubelskim to jak w poprzednich latach w porównaniu do skupów o których piszecie płaciły zakłady w Siedliszczach / Siedliszczu i w Trawnikach ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w Siedliszczach, ale Lubella (czy tam teraz Glencore) w Trawnikach płacoli ceny rynkowe lub trochę poniżej, ogólnie bez szału z tego co pamiętam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

1250 netto w siedliszczu rok temu sprzedałem w zniwa. dzisiaj mi przywoził makuch rzepakowy z mosso z siedliszcza to pracownik powiedział ze pewnie ok 1500 bedzie bo po 1490 podpisuje kontrakty konkurencja, a podpisali juz 2,5 tys ton, wiec mosso musi dac podobnie aby skupic troche oleju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jankris    12

Ludzie!!! Piszcie konkretnie.

Urząd Miasta po tyle podpisuje bez żadnych warunków????

Jeżeli nie, to kto , na jakich warunkach odbioru, kiedy odbiór, gdzie odbiór, kiedy płatność, czy cena netto czy brutto. To wszystko ma znaczenie. Inaczej jesteśmy w czarnej d*pie!!! A ten poprzedni post jest tyle wart ile zawartość powyższej!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pabloooo    124

wczoraj miałem propozycję na rzepak z nowych zbiorów w żniwa loco gospodarstwo po 1600 zł netto....na razie jeszcze czekam, co Grecy wymyślą ;) i nie podpisuje kontraktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
john77    8

Elewar lubelskie dzisiaj propozycja podpisania umowy 1540 netto jak myslicie podpisywac czy czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ampol-merol 1480 netto loco gospodarstwo proponował. Cena ładnie idzie w góre :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj