Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena rzepaku

919 odpowiedzi na ten temat

#461 Share arko2255

arko2255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 160 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 13:34

Cena rzepaku Ile do ceny netto nalezy doliczyc vatu?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena rzepaku Dzisiaj, 07:07
  •  

#462 Share Karolcia

Karolcia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,konie,motoryzacja,sport,ogród,kuchnia

Napisany 28 lipiec 2013 - 14:07

Cena rzepaku Należy doliczyć 7% vat.
Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

#463 Share Laver

Laver

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 14:13

Cena rzepaku Chyba 50 zł taniej

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#464 Share staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1490 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 16:03

Cena rzepaku Albo 5% :ph34r:

#465 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 16:45

Cena rzepaku

skurczybyki owalają cenę z dnia na dzień tylko jęczy ; nie sieję w przyszłym roku ! sąsiad wczoraj kupił śrutę rzepakową dla zwierzaków : 1 3 5 0 zł/t w cenie rzepaku !

Od ilu lat uprawiasz rzepak?

#466 Share soltys48

soltys48

stary sołtys

• Members
  • PipPipPip
  • 3399 postów
  • Zainteresowania:politologia

Napisany 28 lipiec 2013 - 16:53

Cena rzepaku JEST to zapewne napaleniec,który zachęcony zeszłorocznymi cenami zasiał i teraz.................

Edytowany przez soltys48, 28 lipiec 2013 - 16:54.

KOLOR POTĘGI JEST TYLKO JEDEN............................NIEBIESKI!!!!!!!!!!!!!!

3000 postów

mam nadzieję, że  chociaż w części z nich pomogłem

#467 Share BENNY82

BENNY82

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 669 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 16:59

Cena rzepaku

Benny 1250 brutto? na pewno?

na pewno. 1227 brutto jak dla mnie. może i drożej w parcewie i w bielsku ale tam po 1 w parcewie to oszust a w bielsku robia badania jak pod kątem wykrycia wąglika to cena spadnie nawet niżej .

#468 Share sajgon

sajgon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Zainteresowania:prawo

Napisany 28 lipiec 2013 - 17:49

Cena rzepaku no fakt Elwarr to straszne dziadostwo. Jak w zeszłym roku zaczeli mi potrącać to za głowę się złapałem. A najciekawsze jest to, że nawet jak w laboratorium mówią, że nie będzie potrąceń to potrącenia są na fakturze. :wacko:

#469 Share bycza

bycza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 19:13

Cena rzepaku no faktycznie "napaleniec" ,siałem pierwszy raz sąsiad mnie namówił na 7 ha no i liczyło się na lepszą kasę ,byki też dały du y(trzymam 40szt) jutro podam jaka wyszła wydajność i cena

#470 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 20:03

Cena rzepaku nie rozumiem o co wam chodzi miałem posiane 5ha(pierwszy raz) sprzedane 23 tony po 1490brutto, koszt 17000 zł, zostało 17250zł bicie 100% plus dopłaty nierozumien???
wychodzi dużo lepiej jak na zbożach np. żyto hybrydowe koszt na ha ok 2000-2500zł zbiorę ile 7t na przy dobrych wiatrach 9t załużmy sprzedam po 40zł brutto i zostanie na czysto 800-1600(przy dobrych wiatrach) ???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 20:33

Cena rzepaku aro1975 po 1500 tak, ale nie po 1200 jak się teraz zaczyna. A skąd wiesz, że te fagasy na przyszły rok po 900 czy 1000 nie będą skupowały? Nie ma żadnej gwarancji. Zresztą to co teraz się dzieje to jakieś kpiny. Z jakiej k*** racji Ci co sprzedali tydzień temu mięli cenę 1500 czy 1600 a ja mając rzepak lepszej jakości sprzedaję teraz po 1300, 1400? Ładują nas w d*pę jak chcą. Ceny z dnia na dzień inne, a margaryna i nawozy ani drgną, jak były drogie tak są (trochę rymów przy okazji a margaryna przykładowo)

#472 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 21:02

Cena rzepaku

no faktycznie "napaleniec" ,siałem pierwszy raz sąsiad mnie namówił na 7 ha no i liczyło się na lepszą kasę ,byki też dały du y(trzymam 40szt) jutro podam jaka wyszła wydajność i cena

Tak myślałem :) Kolega pierwszy raz posiał 7ha. Teraz pomyślcie ilu takich było. Ci co od dawna rzepak sieją też zwiększyli areały i mamy co mamy. Tak jak z ziemniakiem w 2011. W leasing maszyny brali bo ziemniak po 1zł za kg będzie. Potem wyszło że nie było komu po 0,15gr dać.

#473 Share cooper

cooper

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 28 lipiec 2013 - 21:07

Cena rzepaku U nas już coś się zaczyna dziać w tym temacie
oto część postulatów do władz
Wojewoda Opolski
Ryszard Wilczyński

W dniu 28.07.2013 w miejscowości Błota w gminie Lubsza odbyło się spotkanie rolników z czterech gmin powiatu brzeskiego tj. Gminy Lubsza, Skarbimierz, Olszanka i Lewin Brzeski w sprawie katastrofalnej sytuacji na rynku skupu płodów rolnych – rzepak, pszenica, żyto.
Proponowane przez podmioty skupowe ceny skupu tych płodów są drastycznie zaniżone i mają wręcz charakter spekulacyjny.
Taka sytuacja była powodem podjęcia decyzji o utworzeniu Komitetu Protestacyjnego Rolników Powiatu Brzeskiego.Na spotkaniu sprecyzowano zagadnienia mające wpływ na taką sytuację i będące z nią bezpośrednio związane, których wyjaśnieniem powinien zająć się Komitet Protestacyjny:

• Czy do zakładów Z.T.Kruszwica sprowadzany jest rzepak spoza granic Unii Europejskiej?

• Czy, przez kogo i w jakim zakresie przeprowadzane są kontrole sprowadzanego spoza granic UE rzepaku?

• Czy są prowadzone kontrole bardzo wysokich wachań cen płodów rolnych przez Urząd Antymonopolowy (podejrzenie zmów cenowych)?

• Czy Państwo Polskie, które doprowadziło do sytuacji, że cały przemysł tłuszczowy skupiony jest w jednym ręku, w takiej sytuacji jaka jest obecnie pokryje straty polskim rolnikom?

• Czy ceny produktów spożywczych spadną adekwatnie (ok 40%) jak ceny skupowanego surowca – rzepak, pszenica, żyto

• Co faktycznie stoi u pdstaw takiego zaniżania cen zbóż przez firmy skupowe?

• Dlaczego podmioty skupowe zaproponowały ceny bazowe o 150 zł mniejsze niż na giełdzie Matif (w odniesieniu do zbóż)?

Z uwagi na zaistniałą sytuacją i pilny czasowo do rozstrzygnięcia problem prosimy o zorganizowanie w terminie do 31.07.2013 spotkania z przedstawicielami Z.T.Kruszwica oraz przedstawicielami głównych podmiotów skupowych w woj.opolskim.
W przypadku braku reakcji w zaproponowanym terminie Komitet Protestacyjny Rolników wraz z przedstawicielami innych powiatów w dniu 01.08.2013r podejmie akcję protestacyjną polegającą w pierwszym etapie na pikietowaniu Urzędu Wojewódzkiego.

Do wiadomości:

• Wojewoda Opolski

• Marszałek Województwa Opolskiego

• Starosta Brzeski

• Wójtowie Gmin pow. Brzeskiego

• Izba Rolnicza w Opolu

• Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych
Czekamy na chętnych do przyłączenia się do akcjii

#474 Share marek1977

marek1977

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 709 postów
  • Zainteresowania:kierowca C+E

Napisany 28 lipiec 2013 - 21:33

Cena rzepaku W zeszłym tygodniu wyszedł średnio 1420zł/t netto do Kruszwicy,wydajność 25t/6ha.

#475 Share RudnikAgro

RudnikAgro

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 09:43

Cena rzepaku Też mnie irytują takie tańce cenowe bo ani tobie, ani mnie to nie służy. Popieram wszystkie działania, które znormalizują rynek rolny i wprowadzą odrobinę stabilności w tym biznesie. Jednak tym protestem cooper osiągniecie wielkie G. Nie tędy droga. Najpierw odpowiedz sobie sam, co zrobiłeś, aby zarobić więcej. Czy podpisywałeś kontrakt na dostawy? Kiedy? Jeszcze w czerwcu były do zrobienia kontrakty po 1800. Pewnie czekałeś do końca licząc na zeszłoroczne ceny...
Jest wolny rynek, każdy może kupić i sprzedać to co chce i gdzie chce. Cooper czy ktoś ciebie rozlicza po ile i gdzie kupujesz paliwo, środki ochrony roślin, nawozy albo wódkę? Ktoś ci sprawdza, czy kupujesz towary z zagranicy czy z polskiego rynku? Czy martwiłeś się o konsumentów jak ceny płodów rolnych były wysokie i żarcie z tego powodu poszło do góry? Oczywiście, że nie, bo każdy dba o SWÓJ INTERES.
Rolnictwo to biznes, a w biznesie już tak jest prawo popytu i podaży. Nie doszukuj się tu spisku władz i biznesu przeciwko tobie:) Przyczyna niskich cen jest bardzo prosta i będę ją powtarzał jak mantrę. Rolnicy nie podpisywali kontraktów, a przez to teraz na rynku jest w ogrom wolnych surowców. Skoro jest dużo wolnego towaru, chęć sprzedaży duża, a do tego mało kupujących, to ceny idą w dół.

#476 Share adrian1978

adrian1978

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 128 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 10:35

Cena rzepaku

Czy martwiłeś się o konsumentów jak ceny płodów rolnych były wysokie i żarcie z tego powodu poszło do góry? Oczywiście, że nie, bo każdy dba o SWÓJ INTERES.

Tu się nie zgadzam bo dalej nikt o konsumenta nie zadba i nie zobaczy obniżek na półkach w sklepie. Jak drożeje rzepak to cena oleju idzie w górę, a jak leci w dół to zostaje w miejscu. Gdyby w następnych latach rzepak szedł do góry od dzisiejszej ceny skupu to znowu olej zdrożeje a jest to niezasadne ekonomicznie.

#477 Share bycza

bycza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 16:29

Cena rzepaku dzisiaj cena w Wirowie (kontrakt Kruszwica) 1393zł netto , mazowieckie i kolejki

#478 Share massey11

massey11

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 17:46

Cena rzepaku Jablowo pomrskie 1250 netto

#479 Share nie

nie

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów

Napisany 29 lipiec 2013 - 23:13

Cena rzepaku Września 1300 kontraktowy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share kat181

kat181

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 172 postów

Napisany 30 lipiec 2013 - 07:53

Cena rzepaku

Też mnie irytują takie tańce cenowe bo ani tobie, ani mnie to nie służy. Popieram wszystkie działania, które znormalizują rynek rolny i wprowadzą odrobinę stabilności w tym biznesie. Jednak tym protestem cooper osiągniecie wielkie G. Nie tędy droga. Najpierw odpowiedz sobie sam, co zrobiłeś, aby zarobić więcej. Czy podpisywałeś kontrakt na dostawy? Kiedy? Jeszcze w czerwcu były do zrobienia kontrakty po 1800. Pewnie czekałeś do końca licząc na zeszłoroczne ceny...
Jest wolny rynek, każdy może kupić i sprzedać to co chce i gdzie chce. Cooper czy ktoś ciebie rozlicza po ile i gdzie kupujesz paliwo, środki ochrony roślin, nawozy albo wódkę? Ktoś ci sprawdza, czy kupujesz towary z zagranicy czy z polskiego rynku? Czy martwiłeś się o konsumentów jak ceny płodów rolnych były wysokie i żarcie z tego powodu poszło do góry? Oczywiście, że nie, bo każdy dba o SWÓJ INTERES.
Rolnictwo to biznes, a w biznesie już tak jest prawo popytu i podaży. Nie doszukuj się tu spisku władz i biznesu przeciwko tobie:) Przyczyna niskich cen jest bardzo prosta i będę ją powtarzał jak mantrę. Rolnicy nie podpisywali kontraktów, a przez to teraz na rynku jest w ogrom wolnych surowców. Skoro jest dużo wolnego towaru, chęć sprzedaży duża, a do tego mało kupujących, to ceny idą w dół.

Tak, tylko kontrakty nie są lekarstwem, a to dlatego że rolnik podpisuje zobowiązania których nie jest wstanie spełnić bo ma wszystko pod niebem. Przecież to chore żeby mówic że dostarczę przykładowo 50 ton surowca za kilka miesięcy jak w ciagu 5 minut mogę nie mieć ani kilograma do zebrania.

Żeby było dobrze muszą się 2 strony dogadać a umowa jest podsuwana rolnikowi i chcesz to podpisuj nie to nie.

Żeby było dobrze to kazdy rolnik musiałby mieć swój magazyn, po zbiorach policzyłby koszty dorzuciłby marże i każdy, ale musiałby każdy tak zrobić, wywiesic cennik. I jak z nawozami jak nie schodzą to nie zamawiamy na plac, najpier muszą zejść stare, rzepak nie schodzi to sieje co innego albo uprawy unijne. Tylko że takie sny się nie spełniają, jednego stać, drugi odda bo garnek pusty, inny ma kredyt i długo by pisać.

Dopisze jeszcze że u mnie cena wokoł 1300 netto, na razie chyba koszenia nie będzie.

Edytowany przez kat181, 30 lipiec 2013 - 07:56.