Polecane posty

ralfMTX140    3

Najpierw musiał byś się zapytać czy ktoś ma jeszcze rzepak <_<


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Cena jest zależna od kursu na giełdzie matif a co za tym idzie również od kursu euro.

Ceny jak na razie mają tendencje wzrostową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jerzy    3

Jakie są teraz ceny rzepaku i czy ktoś wie jak sie ukształtuje cena na tegoroczne żniwa, zabawmy się we wróżkę.

W tej chwili ceny kształtują się w granicy 125-1300 zł/t, jeżeli chodzi oprzewidywania to moim adaniem rewelacji nie będzie, może nastapić zmiana gdy w kraju wymarzną rzepaki w marcu może być różnie, albo letnie burze "wymłócą " rzepaki, albo w starej UE wydarzy się jakaś klęska. Cena oleju napędowego kształtuje cenę rzepaku. Co do Agrobiznesu ja go nazywam dezinformatorem, tam wypowiadają się osoby które mają za zadanie aby wpłynąć na rolników aby robili to czy tamto w wyniku czego na koniec to oni maja odnieść korzyść, czyli to co mówią podzielić na pół i z tego wyciągnąć pierwiastek tyle w tym prawdy, ja też czasem oglądam Agrobiznes z myśla co mówi strona przeciwna (to też trzeba wiedzieć).

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miszka31    31

kilka dni temu byłem na spotkaniu gdzie byl poruszany temat odnośnie ceny rzepaku,cana na rzepak będzie w granicach 100zł ponieważ; wysokie zbiory w 2008r,wzrost zasiewów, i nie zachamowany import ze wschodu, dodam na ukrainie rzepak jest po 200$ za tone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek22    3

Na dzien dzsiejszy cena rzepaku w ojelarnii ADM Szamotuły wynosi 1250zł :P

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer07    1

Na giełdzie MATIF ostatnio potaniał w kontraktach na ok 300E/t a był już na poziomie 330-340E/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Witam wszystkich... :D

Nie wiecie jak kształtuje się obecnie cena rzepaku???

Jak się zapowiada na żniwa 2009???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

matif na dziś 1200 za tonę myślę że w Polsce teraz cena startowa to 1100 czyli dla tych co zaczynają pierwsi kosić ( zachód) jak będziemy kosić na wschodzie czyli tak za 8 do 14 dni cena 900 do 1000 zł max.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A ma ktoś wogóle podpisaną umowe na rzepak? Jak tak to po ile


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Z nowych zbiorów?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5
A ma ktoś wogóle podpisaną umowe na rzepak? Jak tak to po ile

 

Mam umowę z zakładami w Bodaczowie, a tam cena ustalana jest dopiero przed skupem, więc narazie nic nie wiadomo.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

ostatnio rzepak szedł w dół na giełdzie matif ale przez ostatnie dwa dni nieznacznie cena wzrosła i wynosi tam 1216 złoty moze pojdzie jeszcze w góre miejmy taką nadzieje. http://www.ewgt.com.pl/ to jest strona na której sprawdzam najnowsze notowania zbóż może sie komuś przyda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Zna ktoś aktualne ceny rzepaku?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

1100zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

A u kogo taka cena? W jakiej firmie?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość peres100   
Gość peres100

AT pelplin w pomorskim cena z wczoraj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Agro Efekt Syców - cena wyjściowa 1090 netto ( wczoraj było jeszcze 1110)

Agro As Grodków- cena wyjściowa 1230 brutto kontraktowany, niestety mieliśmy za dużą wilgotność i wyszło 1183 brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Magazyn w Jaksicach

1085 kontraktowany

1060 bez kontraktacji netto płatność 14 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koyot23    1

Elewator Zimno woj Lubelskie rzepak- 1114 zl bez kontraktu, 1208zl -z kontraktem. Platnosc 14 dni

Podobno od poniedzialku cena idzie w dol, jak zwykle rolnika po d....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj