Skocz do zawartości

AgroFoto.pl
Logo
Forum rolnicze
Zdjęcie

Cena rzepaku

• Nie możesz odpowiadać w tym temacie
640 odpowiedzi na ten temat

#361 smerf5030

smerf5030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 10:42

Cena rzepaku W tym roku mamy kleske urodzaju;(jak obrodzi to cena niska,co oni z nami robia.wez tu zyj czlowieku.koszty uprawy prawie 4 tys,a sprzedaj po 1400 i jeszcze czekaj w kolejkach.moze alternatywa by bylo przetrzymac go w magazynie do zimy.
  • 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
Cena rzepaku Dzisiaj, 09:03
  •  

#362 Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2089 postów
  • 6637172

Napisany 22 lipiec 2013 - 10:44

Cena rzepaku Ciekawe, już wiecie jaka cena na sezon 2014? Jaka klęska urodzaju? Tamten rok był akurat bdb dla rapsu przynajmniej na podlasiu bo sporo gospodarzy osiągało średnia 5t/ha.

Edytowany przez Tomek90, 22 lipiec 2013 - 10:46.

• 0

#363 Roxer

Roxer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów
  • 13135348

Napisany 22 lipiec 2013 - 11:41

Cena rzepaku Jak wam się wydaje, tak mniej więcej realnie, pod koniec żniw rzepakowych w jakiej będzie on cenie?
  • 0

#364 grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 12:05

Cena rzepaku chętnie się przyłącze do bojkotu siania rzepaku lub ograniczenia nawożenia, zresztą juz tak kilka lat temu zrobiłem że zrezygnowałem z NPK i nie tylko ja to później mało co Police nie zbankrutowały. Problem tylko z Polskimi rolnikami jest taki że na pewno znajdą się cwaniaki, którzy sytuacje wykorzystają i rzepaku nasieją podwójnie bo sąsiad nie posiał. Druga sprawa to po co było walić bez umiaru tyle nawozów i środków aby uzyskać 5-6 ton o ile to w ogóle prawda bo u nas rzepaku się sieje bardzo dużo i jeszcze o takim plonie nie słyszałem a tu co drugi 5 ton ma...Zdawać by sie mogło już rolnicy powinni wiedziec ze wzrostem ilości raczej cena nie wzrasta no ale widać że tą prostą zasade ekonami nie wszyscy znają, tylko umią produkowac ile wlezie żeby się móc czym chwalić.

Koło mnie spółdzielnia rzepak przetrzymuje i w tamtym roku się im udało bo rzepaki wymarzły a oni mieli z poprzedniego sezonu, dodam że nie mają własnych magazynów poprostu wynajmują silosy tam gdzie jest skup w byłym PZZ i sprzedają kiedy chcą, przecież mogły by być jakieś zrzeszenia rolników które robiły by to samo no ale weź tu sie dogadaj z kimś, każdy działa indiwidualnie i potem jest jak jest
  • 0

#365 PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 919 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 12:11

Cena rzepaku Mnie się wydaje że w tym pop....... rynkach rolnych nic się nie da przewidzieć. Spekulacja mydlenie oczu i propaganda zarówno w jedną jak i drugą strone.
  • 0

#366 Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2089 postów
  • 6637172

Napisany 22 lipiec 2013 - 12:48

Cena rzepaku Zrezygnować z NPK na jesień oczywiśćie że można i wcale nie musi być jakaś zniżka plony, wystarczy aby zasobność gleby w te składniki była ok oraz dobrze rozłożone opady w czasie wegetacji ale na to już nie mamy niestety wpływu. Co do tej wydajności oczywiście sam takiej nie osiągnełem ale więksi gospodarze tak, przynajmniej tak mówili. Sam teraz rzepak chyba będę przetrzymywać (chodz z pewnych powodów nie bedzie jego wiele) bo mamy nadzieję na lepszą cene. Z tą ilością zasiewów na następny rok jest tak jak piszesz, Osobiście nie zejdę z uprawy rzepaku chodzby ze względu na przełamanie stanowiska. Kukurydza też wejdzie ale swoją drogą, a nie zdziwiłbym się żeby cena jej poleciała w dół bardziej niż rzepaku.
  • 0

#367 lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 464 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 16:00

Cena rzepaku do kolegi
Sadek

Powiem tak te nawozy to potrzzebna żecz ale mozna sobie dac spokój i plon bedzie nawet przyzwoity przez kilka lat
osobiscie znam pola na których nie było wapna od wojny a nawozy wieloskładnikowe to widziało co 10lat i plon wygląda przyzwoicie
najwarzniejsze jest dokarmienie dolistne w mikroelementy i OCHRONA GRZYBOWA a to klucz do sukcesu a jak wiadomo OCHRONA nie jest tak droga biorąc pod uwage nawozy

i tak niech rzepak da mniej te 2,5 - 3tony to i tak wyjdzie człowiek lepiej jak ten który sypał wieloskładniki i wyda mu 4t bo więcej to już wyjątki
  • 0

#368 Tomek90

Tomek90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2089 postów
  • 6637172

Napisany 22 lipiec 2013 - 16:11

Cena rzepaku Kolego jesteś w błędzie i to sporym. Przy dzisiejszej cenie rzepaku 1500zł/t to według tego co napisałeś osobą stosująca wieloskładnik zarabia ~2tys więcej których napewno nie pochłoną wspomniane nawozy przedsiewne NPK. Dokarmianie dolistne jak sama nazwa mówi jest to tylko i wyłącznie dokarmianie. Mówisz, że przy 10 latach bez NPK i wapna ktoś tam uzyskuje przyzwoity plon, ale jednym ten twój przyzwoity plon dajmy 4t/ha pszenicy czy 2t rzepaku pasuje, a drugim jest porażka.
  • 0

#369 smerf5030

smerf5030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 20:09

Cena rzepaku kolego tomek90 mowiac kleska urodzaju mam na mysli to ze sie urodzilo a nie ma ceny.i to jest kleska
  • 0

#370 Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3052 postów
  • 8872878

Napisany 22 lipiec 2013 - 20:45

Cena rzepaku

do kolegi
Sadek

Powiem tak te nawozy to potrzebna rzecz ale można sobie dać spokój i plon będzie nawet przyzwoity przez kilka lat
osobiście znam pola na których nie było wapna od wojny a nawozy wieloskładnikowe to widziało co 10lat i plon wygląda przyzwoicie
najważniejsze jest dokarmienie dolistne w mikroelementy i OCHRONA GRZYBOWA a to klucz do sukcesu a jak wiadomo OCHRONA nie jest tak droga biorąc pod uwagę nawozy

i tak niech rzepak da mniej te 2,5 - 3tony to i tak wyjdzie człowiek lepiej jak ten który sypał wieloskładnikowy i wyda mu 4t bo więcej to już wyjątki

Odbiegliśmy od tematu, mam przyjemność obserwować plony na takim polu i sytuację finansową tego gospodarstwa nie jest wesoło.
  • 0
Jeżeli pomogłem kliknij zieloną strzałkę.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#371 Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • Guests

Napisany 22 lipiec 2013 - 22:10

Cena rzepaku jak cena spadnie do 1300zl bo na to sie zanosi , bo dopiero polmetek zniw rzepaczanych to na drugi rok nie wiem czy sie oplaci siac rzepak bo pewnie cena wtedy spadnie na niecale 1000zl , oby pszenica byla w zniwa chociaz po 700zl
  • 0

#372 los

los

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 22:21

Cena rzepaku Zapomnij o cenie 700 zł netto za pszenice w żniwa ,podejrzewam że może sięgnąć pułapu nawet 500-600 zł .
Spekulacje przed żniwami rzepakowymi były 1500 1600 zł netto za tone rzepaku , na dzisiaj u nas w rejonie 1340 zł do 1410 zł .
Dzisiaj z jednej firm w mojej okolicy cena zmieniała się 4 razy , cena na otwarciu 1490 netto a o 17 godz 1410 zł netto
Jak tak dalej będzie spadać to nie zdziwię sie jak będzie 1200 zł
  • 0

#373 bobytempelton

bobytempelton

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2119 postów
  • 33860696

Napisany 23 lipiec 2013 - 00:33

Cena rzepaku Koszmar o jakim nikt nie śnił.... niewiem co nawet o tym mysleć, trzeba przemagazynowac chyba, to jest chyba celowe działanie dużych skupów i przetwórni, niby olej jest potrzebny a tu co....paranoja...
  • 0
Ze względu na poziom niektórych użytkowników odpisuje na konkretne posty lub na pw.

#374 bycza

bycza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 05:53

Cena rzepaku kurcze blade ! sąsiad namówił mnie w tamtym roku na rzepak i jeszcze na kontrakt bo przyjechał do niego na podwórko przedstawiciel i zapewniał o cenie no i masz cenę ! chłopaki odpowiedzcie : jak się nie odda rzepaku zakontraktowanego to co? urwą jaja ? miał ktoś taki przypadek? mam termin do 20VIII to do tej pory cena zjedzie do "zera"
  • 0

#375 grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 06:08

Cena rzepaku a jeśli byś nie odstawiał to co z nim zrobisz, przechowasz? Nie wiem jak w twojej firmie ale tam gdzie ja miałem zawsze niby tą "kontraktacje" bez ceny to był taki pic na wode, równie dobrze można było nie odstawić, tyle że kiedyś odmówili też skupu mimo podpisanej umowy. Co to w ogóle za umowy kontarktacyjne bez żadnej ceny chociaz minimalnej, czyli mogą cię zmusić do dostawy a zapłacić np 1 zł za tone? Bezsens jakiś, że też jakiś urząd czy prawnicy się temu nie przyglądną, ale z drugiej strony jak są chętni do podpisywania czegoś takiego...
  • 0

#376 Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 974 postów
  • 6694876
  • Zainteresowania:Wędkarstwo

Napisany 23 lipiec 2013 - 06:36

Cena rzepaku Ja się zastanawiam jak można zakontraktować rzepak bez ceny. To już trzeba było się skusić i kontraktować z ceną jaka wtedy obowiązywała na kontrakty 1700-1800. U nas w okolicy skupów jest cała masa i ze zbytem nigdy nie ma problemu. Jak już coś to tylko z ceną. :/
  • 0

#377 staszek131415

staszek131415

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 06:42

Cena rzepaku Kontrakt bez ceny to nie kontrakt tylko zobowiązanie a co w tej sprawie robią nasi przedstawiciele czyli izby rolnicze,siedzą cicho i modlą się aby dociągnąć do końca kadencji i godnie wykorzystać kasę którą wszyscy płacimy no ewentualnie załatwiają swoje sprawy ;)
  • 0

#378 coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2803 postów
  • 3709345
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery, samochody, radiokomunikacja cb i kf, komputery, muzyka z lat 80tych i 90tych, technika rolnicza :).

Napisany 23 lipiec 2013 - 06:56

Cena rzepaku ZT Kruszwica prowadzi kontraktacje bez ceny. Tłumaczą, że cena jest brana z giełdy Matif i jest ceną danego dnia.
Co do samej ceny to Kruszwica wczoraj płaciła 1510zł netto, a dzień wcześniej było jeszcze 10zł drożej.
  • 0

#379 grego

grego

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1015 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 07:44

Cena rzepaku to i tak bez sensu taki kontrakt , jak jeszcze wszyscy trzymali by się cen na Matifie to bym jeszcze zrozumiał ale z tego co widze to dość spory "rozrzut" ma ta giełda bo u nas cena 1380 netto i spada codzienie, a dodam że jeszcze nikt nie zaczął kosić skupy puste stoją.
Żeby była możliwość zakontraktowania wcześniej z ceną to bym to zrobił tylko z kim? Skupy wolą taką sytuacje jak jest teraz, obniżać codziennie ceny i niczym nie ryzykować bo przecież mają zapewnione dostawy a z ceną moga robić co chcą. Trochę to kuriozalne ale chętnych nie brakuje i myslę że własnie te m.in. "kontrakty" przyczyniają się do dołowania cen przez skupy

Edytowany przez grego, 23 lipiec 2013 - 08:10.

• 0

Reklama AgroFoto Ads

• Reklama
  •  

#380 bycza

bycza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 23 lipiec 2013 - 11:19

Cena rzepaku no mam w kontrakcie gwarantowaną cenę dnia matif-25euro , w czerwcu była cena na matifie ponad 400 e dopiero teraz niedawno poleciało na niecałe 370e no i du-a
  • 0