Skocz do zawartości

Zdjęcie

Cena rzepaku

919 odpowiedzi na ten temat

#341 Share Pietras892

Pietras892

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 493 postów
  • Zainteresowania:kopanie w ziemi

Napisany 21 lipiec 2013 - 12:40

Cena rzepaku hmm... cena nie do konca zadowala, każdy pisze że srednia około 5ton dziwi mnie to trochę, bo jak koszę na usługach to jakoś nie widzę żeby ktoś miał w moich stronach takie wydajności w tym roku.Jadac przez polskę tez nic szczególnego nie ma w dużej częci rzepaki powylegane, powymiękane zachwaszczone, jeszcze niedawno większość na forum narzekała że tragedia rzepaki a teraz raptem 5 ton sypią. Ja będe się cieszył jezeli wyjdzie mi średni plon 4t choc to dosć optymistyczne założenie zwazają na warunki pogodowe w tym roku :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Cena rzepaku Dzisiaj, 09:44
  •  

#342 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 13:24

Cena rzepaku franko ma racje wystarczy tych grabieży zakładów co się dorabiają na rolniku tona rzepaku 1400 tona saletry 1400 do tego wieloskładnikowy po 2000 za tonę paliwo po 5,70 opłacalność straszna!! w tym roku będzie się opłacało bardziej zasiać poplony motylkowe i brać same dopłaty niż dokładać do tego całego interesu bo sprzęt zużywać, swoje zdrowie i pieniądze to nie sztuka innym oczywiście będzie się opłacało piszą na forum bzdury o 6tonach rzepaku i 10 tonach pszenicy a później ceny brak a naprawdę żeby połowę mieli tego co piszą to będzie dobrze puławy robią sobie monopol na rynku i w d*pie mają rolnika 5lat temu saletra była po 800 za tonę rzepak 1200 i niby większe teraz zapotrzebowanie na to jest i co jaką cenę dostajemy?? śmiech na sali nabijamy kasę firmom nawozowym i innym cwaniakom

#343 Share slawek2209

slawek2209

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2482 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 13:34

Cena rzepaku 1380 netto wczoraj rolpol Jabłonna woj.lubelskie

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#344 Share lukaszz110

lukaszz110

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 482 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 13:36

Cena rzepaku no tak kase nabijamy firmom nawozowym ale jak nie rypniesz odpowiedniej dawki azotu to nie urośnie bo z PK to mozna sobie darować nawet z 2 lata jak ktoś co roku coś dawał w ziemie
proponuje wapno tansze uwolni część tych składników które są zablokowane z glebie i tyle nie kosztuje

ja już mówie ze wieloskładników nie biore MINIMALIZACJA KOSZTÓW
widze po plonach ze nie jest wesoło ale jak cena rzepaku idzie w dół to niech równo z tym idzie cena nawozów

#345 Share nhfan

nhfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 325 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 13:57

Cena rzepaku dokładnie kolego też miałem brać samochód NPK delikatnie mówiąc niech się bujają!!! załatwiłem sobie ''kurnik nawozu'' :) to mi starczy na słabsze stanowiska a tu gdzie lepsze to tylko wapno !!! 2000 za polifoske a za tańsze od razu rypią na składzie i mydlenie ludziom oczu !!! w tym roku zrobiłem próbę na hektarze pszenicy po rzepaku bez wieloskładnika jesiennego i na razie różnicy nie widzę zobaczę co będzie po koszeniu i niech się gonią jak by więcej osób tak zrobiło w tym roku to by się opamiętali bo tylko widzą unie i dopłaty a jak się im zmniejszą obroty euro pójdzie na łeb i eksport się nie opłaci to jeszcze i z polskim chłopem się przeproszą mądrale

#346 Share NEONOWY

NEONOWY

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 14:40

Cena rzepaku RZESZÓW ELEWAR 1440 NETO BEZ KONTRAKTU I IDZIE W DOL

Nie używaj Caps Locka !!!

Edytowany przez murtek, 21 lipiec 2013 - 20:59.

#347 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 14:52

Cena rzepaku Kolego rok czy dwa dasz radę ale później aby to uzupełnić to też nie tak szybko.

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

#348 Share metiu20

metiu20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 15:32

Cena rzepaku Do Parczewa dziadek wczoraj woził po 1450

#349 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 20:07

Cena rzepaku Kolego sadek ale lepiej uzupełniać zasoby w ziemi jak opłacalność wzrośnie (większe ceny skupu), bo obecnie mija się to z celem.
I tak jak pisałem wcześniej główny temat przypięty przez moderatora potrzebny o bojkocie zasiewów i jedziemy dalej czyli inne fora.
Jak by im zostało to co nakupili na magazynach (nawozy i nasiona ) to wtedy i deczko też niech poczują pogorszenie sytuacji rolnika.
Tutaj powinna istnieć normalna współpraca, bo jak godnie mi zapłacą to ja pójdę kupić nawozy i maszyny.

Edytowany przez franko, 21 lipiec 2013 - 20:12.

http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

#350 Share Sadek

Sadek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3930 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 21:24

Cena rzepaku Cena na dziś 1400 zł/t na jutro planowany spadek. Koziczyn pow. Ciechanów

"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

GG 8872878

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#351 Share traktorzysta12

traktorzysta12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 21:33

Cena rzepaku cena rzepaku jest bardzo niska a nawozy bardzo drogie ale jak tylko do góry podniesie rzepak to nawozy tez pójdą do góry robią z nas co tylko chcą nie maja szacunku dla polskiego rolnika myślą sobie dopłaty dostanie to możne żyć i ceny mogą spuszczać poniżej opłacalności biednego rolnika. dają rożne prowy itp ale skąd na to brać tylko bank zostaje a bank puka do drzwi co miesiac po swoje człowiek by chętnie chciał sie rozwijać ale jak .... na moje brakuje jednego pozadnego człowieka żeby tym żydowskim h*j... jaja obcinał ....

#352 Share tomek10

tomek10

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 21:52

Cena rzepaku 1300 -1400 zł za tonę rzepaku ? ciekawi mnie ile będzie zasiewów na przyszły rok połowa na pewno zrezygnuje

#353 Share aro1975

aro1975

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2010 postów

Napisany 21 lipiec 2013 - 21:55

Cena rzepaku agro corn rudno wczoraj sprzedawałem po 1450 netto, dzisiaj 1430 netto, co będzie jutro i pojutrze? Monolit plonuje powyżej 4t/ha konkretnie będę wiedział we wtorek (koniec koszenia rzepaku)

#354 Share franko

franko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 85 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 08:21

Cena rzepaku Ja dopiero gdzieś za 1,5 tyg przewiduję wejście w pierwszy rzepak..
http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

#355 Share MariuszE38

MariuszE38

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 299 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 08:34

Cena rzepaku 17 ha rzepaku ale na następny rok to niech się bujają z rzepakiem po tej cenie i nawozy też niech sobie trzymają. Zobaczymy jak długo zanim pójdą po rozum do głowy. Skupi się od tych , co u nas mają za dużo obornika.

#356 Share ChiquitaB

ChiquitaB

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1893 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 08:40

Cena rzepaku u nas cena w piątek 1510 w sobote już było 1410 bo reszte wiozłem bo w piątek już nie chciieli brać i w niedziele młócona reszta to już był po 1450 w Ampol Merol. Wilgotność wczoraj 7.6 a w piątek 9.8 i potem padało wieczorem. Srednia wydajność 4.8/h odmiana Kadore. Jakby cena była z zeszłego roku to by było super.

#357 Share PawelWlkp

PawelWlkp

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1156 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 09:36

Cena rzepaku Cena z piątku 1480 rano, popołudniu 1400 netto. Po tej wyższej cenie to chyba dwóch się załapało bo z pokosów już młócą.

#358 Share Lnd15

Lnd15

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 09:57

Cena rzepaku Powoli zaczynamy sponsorować wielkie firmy/koncerny i nie krajowe tylko międzynarodowe. To nie ma już prawie nic wspólnego w wolnym rynkiem.
Mam 12 ha rzepaku, na następny rok nie sieję, wprowadzam kukurydzę. Mam dużo nawozów organicznych więc pozostanie tylko wapnowanie.

#359 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 10:00

Cena rzepaku Dziś w skupach:
-1400zł netto
-1360zł netto
Ruchu w skupach to Ja za dużego nie widzę, po za tym u mnie nikt nie młóci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#360 Share tespis17

tespis17

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 596 postów

Napisany 22 lipiec 2013 - 10:06

Cena rzepaku Też myślę przerzucić się na QQ- nakład jest połowy taki i na pewno mniej zabawy. Dziś w skupach 1400zł