Polecane posty

BARABUS    6

ale niby jak ? jak netto było 1470 to jak miał wilgotność 9,7% czyli 0,7 powyżej normy, to cena powinna po odciągnieciu być 1439zł netto, bo za każde 0,1% powyżej normy potrącają 0,3% od ceny netto (max dopuszczalna wilgotność to 9%, zanieczyszczenia 2%) przynajmniej tak jest u nas

 

co do ceny, na dziś dzień 1450 netto Kalinowski Kaźmierz WLKP

 

dziś kosiłem to rzepak miał przy rannym transporcie 9,4%, a po południu wjechałem na inną działkę i było 7,1% :)

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masseyf12    54

piszcie tak dalej takie głupoty że rzepaki dają wam po 5 ton albo i 6 to cena na pewno będzie wyższa... idioci co wy myślicie ze ci co prognozują zbiory i podmioty skupowe nie śledzą netu i na tym opierają prognozy zbiorów.. tak samo w skupach każdy jeden się przechwala jakiego on to plonu nie miał co jeden to wyższy i później ceny są jakie są..

 

w tym roku wcale nie będzie więcej rzepaku niż w poprzednim rewelacji nie ma

popieram kolegę, każdy się chwali, a tak naprawdę gówno a nie rzepak jest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Witam, ludziska potrzeba się skrzyknąć i na przyszłe zasiewy siać swoje ziarno i odpuścić zakupu nawozów wieloskładnikowych, niech sobie je trzymają na składach. Podmioty skupujące mają gdzieś naszą opłacalność więc i my musimy nimi lekko zachwiać. Przecież to normalne że jak dostaniemy godną cenę to i nawozy kupimy, maszyny itd, w sumie napędzi to gospodarkę. Ale przy tych cenach to najlepiej tak jak już pisałem razem się zgadać. Ludziska trzeba coś z tym zrobić, a jest nas siła!!!!!!!!


http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

popieram kolegę wyżej! U nas też cena mizerna i spada i ludzie już mówią, że zastanowią się nad nowymi zasiewami w tym roku. Nie mówię, że miałaby być cena 2 tys ale te 1700 netto mogłaby być spokojnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

U mnie nikt się nie spieszy ze zbiorem przy tej cenie. Wszyscy modlą się o grad. Ci co mogą będą przechowywać i czekać na lepsze czasy. Przedwczoraj sąsiad młócił to miał około 10 ale szybko pryskał na dojrzewanie (brakowało jednego dnia do 2-tyg.)

Już tak było koledzy że nie sialiśmy NPK- a nasiona z własnych zbiorów sialiśmy czyli minimalizacja kosztów produkcji.

Edytowano przez tespis17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macko25    27

ten rok jest jakiś dziwny ja nie mam zakontraktowanego rzepaku zawsze od lat sprzedaje na wolnym rynku a teraz sie pytam po ile jest to się mnie pytają czy mam zakontraktowane bo jak nie to nie kupują trzeba mieć zakontraktowane

Od dwóch lat dużo rzepaku nie było w zeszłym roku dużo zmarzło dwa lata temu też podobnie i już rzepaku za dużo mają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

cena rzepaku w tym roku to jakaś kpina z rolników , przy 1370 netto to żadna opłacalność , ale nasion to jak narazie cen nie obniżają tyle co kosztowały w tamtym roku tyle kosztują nie mówiąc o nawozach bo za polifoske trzeba więcej zapłacić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lnd15    0

możliwe że cena będzie wyższa później, możliwe ale nie pewne :)

gdy już będzie wiadomo ile jest w magazynach wtedy może okazać się że jest mało i cena może być wyższa,

ja mam zamiar poczekać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Koledzy przypomnę że jakieś (ponad 10 lat temu) oddawałem pszenicę za cenę 610 zł na dzisiejsze, a polifoska kosztowała ponad 700zł a saletra niecałe 400zł, a do kosztów potrzeba i wliczać i amortyzację maszyn jakie posiadamy a nie same środki produkcji.

W INTERNECIE teraz siła i niech sobie nie myślą że można tak w obecnych czasach pogrywać, oni chcą sobie odbić na nas poprzednie lata.

Proponuję aby moderator wstawił nowy główny temat na temat bojkotu zasiewów, uwierzcie to daje efekty, ostatnio przekonali się użytkownicy dróg jak ludziska skrzyknęli się w necie i zablokowali drogi.

 

Sam miałem kupić 30 ton PK, lecz mam ich gdzieś i namawiam do tego innych, a rzepak i mój urośnie.

Edytowano przez franko
  • Like 1

http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

I niech sypnie 2-3 tony rzepak koszty 3tys to zostaje kasy w bród wiele osób zrezygnuje z rzepaku bo oni za rok wyjadą z tą samą ceną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolcia    39

U nas na dzisiaj 1490 zł kontraktowany na Kruszwicę; 1460 zł na Szamotuły a niekontraktowany 1410 zł. Ceny netto. Ledwo co niektóre kombajny wyjechały a oni już takie obniżki robią.

Sprzedaje może ktoś do Farm-Wet Witosław?

Edytowano przez Karolcia

Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

hmm... cena nie do konca zadowala, każdy pisze że srednia około 5ton dziwi mnie to trochę, bo jak koszę na usługach to jakoś nie widzę żeby ktoś miał w moich stronach takie wydajności w tym roku.Jadac przez polskę tez nic szczególnego nie ma w dużej częci rzepaki powylegane, powymiękane zachwaszczone, jeszcze niedawno większość na forum narzekała że tragedia rzepaki a teraz raptem 5 ton sypią. Ja będe się cieszył jezeli wyjdzie mi średni plon 4t choc to dosć optymistyczne założenie zwazają na warunki pogodowe w tym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

franko ma racje wystarczy tych grabieży zakładów co się dorabiają na rolniku tona rzepaku 1400 tona saletry 1400 do tego wieloskładnikowy po 2000 za tonę paliwo po 5,70 opłacalność straszna!! w tym roku będzie się opłacało bardziej zasiać poplony motylkowe i brać same dopłaty niż dokładać do tego całego interesu bo sprzęt zużywać, swoje zdrowie i pieniądze to nie sztuka innym oczywiście będzie się opłacało piszą na forum bzdury o 6tonach rzepaku i 10 tonach pszenicy a później ceny brak a naprawdę żeby połowę mieli tego co piszą to będzie dobrze puławy robią sobie monopol na rynku i w d*pie mają rolnika 5lat temu saletra była po 800 za tonę rzepak 1200 i niby większe teraz zapotrzebowanie na to jest i co jaką cenę dostajemy?? śmiech na sali nabijamy kasę firmom nawozowym i innym cwaniakom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszz110    5

no tak kase nabijamy firmom nawozowym ale jak nie rypniesz odpowiedniej dawki azotu to nie urośnie bo z PK to mozna sobie darować nawet z 2 lata jak ktoś co roku coś dawał w ziemie

proponuje wapno tansze uwolni część tych składników które są zablokowane z glebie i tyle nie kosztuje

 

ja już mówie ze wieloskładników nie biore MINIMALIZACJA KOSZTÓW

widze po plonach ze nie jest wesoło ale jak cena rzepaku idzie w dół to niech równo z tym idzie cena nawozów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nhfan    1

dokładnie kolego też miałem brać samochód NPK delikatnie mówiąc niech się bujają!!! załatwiłem sobie ''kurnik nawozu'' :) to mi starczy na słabsze stanowiska a tu gdzie lepsze to tylko wapno !!! 2000 za polifoske a za tańsze od razu rypią na składzie i mydlenie ludziom oczu !!! w tym roku zrobiłem próbę na hektarze pszenicy po rzepaku bez wieloskładnika jesiennego i na razie różnicy nie widzę zobaczę co będzie po koszeniu i niech się gonią jak by więcej osób tak zrobiło w tym roku to by się opamiętali bo tylko widzą unie i dopłaty a jak się im zmniejszą obroty euro pójdzie na łeb i eksport się nie opłaci to jeszcze i z polskim chłopem się przeproszą mądrale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NEONOWY    0

RZESZÓW ELEWAR 1440 NETO BEZ KONTRAKTU I IDZIE W DOL

 

Nie używaj Caps Locka !!!

Edytowano przez murtek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Kolego rok czy dwa dasz radę ale później aby to uzupełnić to też nie tak szybko.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
franko    1

Kolego sadek ale lepiej uzupełniać zasoby w ziemi jak opłacalność wzrośnie (większe ceny skupu), bo obecnie mija się to z celem.

I tak jak pisałem wcześniej główny temat przypięty przez moderatora potrzebny o bojkocie zasiewów i jedziemy dalej czyli inne fora.

Jak by im zostało to co nakupili na magazynach (nawozy i nasiona ) to wtedy i deczko też niech poczują pogorszenie sytuacji rolnika.

Tutaj powinna istnieć normalna współpraca, bo jak godnie mi zapłacą to ja pójdę kupić nawozy i maszyny.

Edytowano przez franko

http:/www.youtube.com/user/frankulka/videos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1123

Cena na dziś 1400 zł/t na jutro planowany spadek. Koziczyn pow. Ciechanów


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj