Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
benek79    16

Witam. Po ile płaca lub beda płacic za rzepak w sezonie 2008.
Ja sprzedaje do ZT kruszwica ale ceny jeszcze nie podali,bedzie pewnie za pare dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

w TV mówili ze po 1450-1500zł ma być kontraktacja ale rolnicy nie chcą podpisywać umów.


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys    1

Nam miesiąc temu proponowali w Wia-Lan 1400zł/t . Mamy 6 ha rzepaku a zakontraktowane na ponad połowe. Mówili jeszcze że cena będzie też uzależniona od ceny w ZT Kruszwica ale nie do końca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer07    1

Pewnie byśmy chcieli żeby było tak z 1600zł/t ale niestety jak to w Polsce zakłady przymierzają sie do ceny w granicach 1330-1350 zł/t

 

Te linki podam jeszcze raz bo nowy jestem i nie wszystko opanowałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karuś    5

Wczoraj 1 475 zł/t, a dzisiaj 1 560 zł/t. Prognozy na październik ok 2 000 zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

U nas narazie 1450 zł/tone. Chodzą słuchy że w okolicach września i października ma cena dochodzić do 2000zł. Wielu rolników nie będzie od razu sprzedawać rzepaku tylko magazynować. Oddajemy do Agrocentrum Strzelce Opolskie-Księży Las.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

zna ktos cene rzepaku?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenek22    3

1180 bodajże na Szamotułach, cena loco magazyn wiec pewnie lepiej sprzedac do posrednika nie straci sie tyle na transporcie,gdyz ich umowy sa indywidualnie traktowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin16245    1

Ktos wie po ile mozna teraz sprzedac rzepak? mam ok 10 ton. Dzieki za info. czy lepiej przetrzymac do uruchomienia skupu>?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

ogolnie cena rzepaku spadala (ale to bylo z jakis miesiac temu, nowszy info nie znam), ale spadala w euro, a ze euro roslo to mniej wiecej po tyle bylo co w zniwa (ok. 1200 zl/T), tylko masz gdzie sprzedac teraz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

ZT Kruszwica w poniedziałek po 1050 netto

w grudniu było 960 a cena idzie w góre, zależy też od ilości rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

To i tak cena jest niższa niż ta co podali koledzy wyżej :)

Jak myślicie po tegorocznych żniwach cena może być wyższa czy niższa w porównaniu do ubiegłego roku?


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

A ja powiem tak jesli ktos ma niekontraktowany to dostanie 20zł mniej na t-nie :) I rzepak przed skoszeniem jest przykładowo po 1500zł to może sobie pomarzyć że po tyle sprzeda. Więksi rolnicy pierwszymi rzutami zaczną wozić rzepak i cena automatycznie zacznie spadać :) Ja w tym roku sprzedałem po 1300zł za t :) i mi sie fuksło następni za mną już 1210zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Oj z tym ze dostanie za niekontraktowany mniej to bede sie sprzeczal. Np dwa lata temu sprzedawalismy kontraktowany rzepak po 930 za tone a niekontraktowany kupowali za 970 za tone.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sadek    1115

Tak było.


"Cogito ergo sum"
Pozostaję: otwarty, elastyczny, ciekawy.

 

GG 8872878

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel74    0

Ja miałem zakontraktowany i dostałem 1300zł a sąsiad miał niekontraktowany ale miał mało 3.5t to mu powiedzieli że za to że nie był kontraktowany to 20zł mniej dostanie na tonie :(

 

A z drugiej strony pomyśl logicznie po co by kontraktować jak sie mniej by dostało od tego co ma zakontraktowany. :)

Kontraktuje sie poto aby Elewator miał 100%-tową pewność że w tym roku odwieziesz tam rzepak i nie rozumiem czeku w związku z tym miałbyś dostać mniej pieniędzy od tego co nie kontraktował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Jakie są teraz ceny rzepaku i czy ktoś wie jak sie ukształtuje cena na tegoroczne żniwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin16245    1

czy kurs walut wplynąl jakos na cene rzepaku? A moze ma ktos linka do gieldy matif? Ciekawe co tam slupki pokazują? Piszcie tez aktualne ceny, oraz przewidywania. Czy sprzedajecie czy trzymacie do zniw?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez witek
      witam mam do was pytanie...w tym roku po raz pierwszy mam zamiar zasiac rzepak...a wiec moje pytania
      -czy rzepak na ziemni 2b i 3a urosnie??
      -jak odmiany ??
      -jak opryski nawozy i jakie dawki ??
      -jak jest opłacalnośc takie uprawy ??
      -nom i oczywiscie jak sa ceny na skupach ??...bo nigdy nie przyglądałem sie cenom bo nigdy nie siałem...a jeszce jedna rzecz jak ciąc z pnia czy z pokosu ??
    • Przez tomek15h
      Interesuje mnie kwestia siewu nawozów pod rzepak?Dotych czas siałem nawozy po zaoranym polu natomias w tym roku chciałbym zrobić nieco inaczej ,mianowicie posiać nawozy na ztalezowane ściernisko a potem przeorać i siać.Prosze o opinie tych którzy mają coś do powiedzenia w tej tematyce???Pozdrawiam
    • Przez petro11
      Witam. Jakie macie sposoby na dokarmienie rzepaku siarką na wiosnę? Dostałem meila z oferą firmy Agroenergetyk z Opola. Mają tam Agrogypsum wapno siarkowe ( 16%SO3 i 21%wapnia) jest to pyliste ale nie kurzy się podobno a cena to jak w BIG BAG jakieś 210zł za tone. Tak myśle jakby pogłównie to sypnąć tak po 400gk/ha. Dodam że mam kwaśny odczyn.
    • Przez huliszek1990
      Witam. Mam do przesiania rzepak ozimy, niestety poszedł jesienia oprysk Devrinol i Matezanex subst. czynne napropamid i matazachlor. Teraz bede sial kukurydze na ziarno, pytanie mam czy ktos mial taki problem i czy jest potrzebna orka czy wystarczy gruber lub teleżówka? pozdrawiam
    • Przez danielhaker
      Jakie będą ceny pszenicy w sezonie 2019? W jakich cenach jest zboże ozime w różnych regionach Polski? Z tego co pisaliście w poprzednim temacie o notowaniach pszenicy ceny rosną. Jak myście do kiedy będzie ten wzrost? Kiedy najlepiej sprzedać? Czy ubiegłoroczna susza tak mocno wpływa na ceny zbóż? Jakie są opinie rolników? Zapraszamy do dyskusji!
      Kontynuacja tematu: 
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj