Skocz do zawartości

Zdjęcie

mf255

112 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 24 kwiecień 2007 - 18:18

mf255

Jeżeli ma wycieki "zwolnicach" to jedynie na układzie zębatym .tam jest taka planetarna przekładnia i na niej puszczają uszczelniacze.Koszt to około 200 zł na jedno koło .Musisz w to wliczyć warsztat bo sam tego nie wymienisz .to jest standart w tym typie .Pozdr

Jeśli chodzi o wycieki ze zwolnic w MF 255 to po wymianie uszczelniaczy problem szybko powróci. Powodem jest brak odpowietrzenia zwolnic i dlatego wysadza uszczelnienia. Aby usunąć problem należy w korkach do wlewania oleju do zwolnic wywiercić malutkim wiertełkiem dziurki. Po tej operacji probem cięknących zwolnic zniknął u mnie raz na zawsze :wacko:

A co do MF 255 to bardzo wdzięczna maszyna, już wiekowa ale trzyma sie świetnie, niedawno musiałem wymienić tarcze sprzęgła (chodzi elegancko), luzy na przekładni kierowniczej spore i też należało by coś z tym zrobić... W tym przedziale cenowo-wiekowym nie ma chyba zwrotniejszego i ekonomiczniejszego ciągnika...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
mf255 Dzisiaj, 12:17
  •  

#42 Share slawex

slawex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 10 maj 2007 - 21:27

mf255 a moze ktos z was robił ostatno remont silnika w 255 i robilscie sami czy gdzies woziliscie wiem ze tam jest problem z wciśnięciem tulej mi sie taki remont szykuje dzwoniłem dzis do goscia chce 2500 za kapitalny

#43 Share Dzezmen

Dzezmen

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 40 postów

Napisany 11 maj 2007 - 06:33

mf255 Uważam że za taki remont to nie jest wygórowana cena.W mojej okolicy (POznań)biorą 3-4 tys.Tez mam takiego i ma ponad 6000 mth,wiec nie wytrzyma już wiele .Mechanik kiedyś mi tłumaczył .że wywoża do Poznańia cały blok ,bo tuleje wtłaczane są na zimno.

#44 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 maj 2007 - 16:04

mf255 Ja właśnie jestem w trakcie remontu, wszystko robię sam, z ojcem tylko dół silnika i właśnie tuleje. Zeby je wbic trzeba najpierw blok wyczyścic papierem ściernym, nałożyc trochę rzadkiego oleju na tuleje ( najlepszy chyba jest olej od maszyn do szycia) i wbijac. My wbijaliśmy młotkiem 5kg przez dębowy klocek i krążek od ściagacza, blok trzeba postawic tak zeby nie sprężynował, a młotkiem uderzac lekko. wszystkie 3 poszły nam dobrze. Za 2000 kupiliśmy wszystkie części w tym nowa głowica(540zł) szlif wału i naprawa pompy wtryskowej.Jeszcze tylko dobry olej trzeba kupic.

#45 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 11 maj 2007 - 16:17

mf255 Różni się wszystkim tylko silnik jest ten sam. Przede wszystkim cały ciągnik wygląda inaczej. Kabina w 255 jest o wiele wygodniejsza. 255 ma więcej wyjść hydraulicznych i ogólnie wszystko jest nowocześniejsze
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#46 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 11 maj 2007 - 18:37

mf255 Ja zawożę elementy silnika (głowica, sprężarka) do Motorem'u w Kostrzynie Wielkopolskim, wykonują tam równierz całkowite remonty silników (za MF chcą ok. 3-4tys. zł)

Wuja mi opowiadał, że jak zawiózł silnik od Bizona do nich to po umówionych 8h był do odbioru (kompletny remont).

#47 Share ciagnikfan

ciagnikfan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 417 postów

Napisany 12 maj 2007 - 07:58

mf255 Silnik

* rodzaj: wysokoprężny, czterosuwowy, rzędowy, z bezpośrednim wtryskiem paliwa,
* typ: AD3.152 UR
* liczba cylindrów: 3
* pojemność skokowa: 2502 cm
* moc znamionowa kW: 34,6 minimum
* znamionowa prędkość obrotowa:2250 obr/min
* znamionowy moment obrotowy: 146,8 Nm
* maksymalny moment obrotowy: 165,4 Nm
* jednostkowe zużycie paliwa: 234 g/kW/h
* liczba obrotów WOM: 540
* minimalna moc z WOM przy znamionowej prędkości obrotowej:30,8 kW
* maksymalne jednostkowe zużycie paliwa przy mocy z WOM jak wyżej: 270 g/kWh
Inne
* liczba biegów: 8+2
* podnośnik hydrauliczny: regulacja siłowa, pozycyjna, szybkości reakcji i ciśnieniowa
* udźwig podnośnika: MF 255: 1080 kg, Ursus 3512: 1330 kg
* masa ciągnika gotowego do pracy z paliwem, bez dodatkowych mas obciążających, ramy ochronnej i kabiny:2170 kg
* rozkład masy: przód: 750 kg, tył: 1420 kg
* masa ciągnika gotowego do pracy z dodatkowymi masami obciążającymi, ale bez masy wody w kołach, bez ramy ochronnej i kabiny:2560 kg
* rozkład masy: przód: 1010 kg, tył 1550 kg
* masa ciągnika gotowego do pracy z dodatkowymi masami obciążającymi, kabiną ale baz masy wody w kołach: 2810 kg
* ogumienie: przód: 6-16, tył: 12,4-32 lub 14,9-28
...He just takes the tractor another round, And pulls the plow across the ground...

#48 Share Balzak

Balzak

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2858 postów

Napisany 12 maj 2007 - 09:58

mf255 Ja robiłem remont w swoim mf 255 ale tuleji nie wyjmowałem tylko pierscionki wymienione i panewki, ale to fakt ze trudna sprawa z tymi tulejami słyszałem ze mozna je azotem potraktowac wtedy sie metal troche skurczy i wejdą w blok, ale ile w tym prawdy to nie wiem. moze ktoś robił tak z was, lub podajcie inne sposoby.

Pozdrawiam Balzak

Doradca Żywieniowy w firmie paszowej 

#49 Share slawex

slawex

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 12 maj 2007 - 20:50

mf255 Balzak i jak ci chodzi po wymianie samych pierścierni i panewek ?? u mnie pewnie to nie przejdzie bo strasznie sie grzeje i pewnie go wujek przytarł i dlatego no i wysada kolektorem wydechowych sporo oleju napweno pierścinie popękały

#50 Share radzik

radzik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 09 czerwiec 2007 - 21:23

mf255 umnie wuj ma mf 255 iorze mu bez problemowo 3 pługami słyszałem ze mf 255 powinien bez remontu silnika ma robic 8000tys motogodzin a cena to ruznie załeży jaką chcesz kabine :D :D

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share dzich

dzich

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 11 czerwiec 2007 - 20:36

mf255 Mialem swego czasu ursusa 3512 niby to samo co 255 ale sie zawiodlem. Jak go sprzedalismy mial ponad 1700 mtg i trzeba mu bylo robic kapitalny bo co jakis czas oleju ubywalo i skrzynia wyla. :D Ojciec go zarznal w warfamie jest to strasznie ciezka maszyna sasiad ma tez takiego samego i do dzisiejszego czasu z sipma chodzi jak burza a ma ok 4000 mtg. Ogolnie barzdzo zgrabny traktorek tylko nie mozna go przemeczac

Pozdrawiam Dzich

#52 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 11 czerwiec 2007 - 20:51

mf255 Ja zamierzam wymienić C-330 na MF 255 moze ktoś wie ? ?
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#53 Share dzich

dzich

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 11 czerwiec 2007 - 21:18

mf255 nie sugeruj sie wiekiem te na licencji sa o wiele wytrzymalsze niz te polskie ursusy

#54 Share mf255

mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 11 lipiec 2007 - 11:08

mf255 mój ferdek robi 21 lat jak w obozie pracy, po paru remontach, ale idzie jak trza, bardzo polecam
P.S. Nie wie ktoś czy można do niego dołożyć przedni napęd (może ktoś przerabiał, skrzynie wymieniał albo coś), ewntualnie wspomaganie????
NIE ODPOWIADAM NA GG!!!

#55 Share piterson1987

piterson1987

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 13 lipiec 2007 - 19:23

mf255 Witam, poszukuje instrukcji naprawy do silnika 3P... lub moze ktos moglby mi podac momenty z jakimi nalezy dokrecic głowice oraz jak mocno nalezy dokrecac sruby przy panewkach??

#56 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 18 lipiec 2007 - 19:38

mf255

Ja zamierzam wymienić C-330 na MF 255 moze ktoś wie ? ?

Ale co wie...

#57 Share krzysiu2

krzysiu2

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 22 postów

Napisany 12 sierpień 2007 - 23:20

mf255 ja polecam jedno i drugie ja mam C360 i mf 255

#58 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 13 sierpień 2007 - 07:30

mf255

Mialem swego czasu ursusa 3512 niby to samo co 255 ale sie zawiodlem. Jak go sprzedalismy mial ponad 1700 mtg i trzeba mu bylo robic kapitalny bo co jakis czas oleju ubywalo i skrzynia wyla. :) Ojciec go zarznal w warfamie jest to strasznie ciezka maszyna sasiad ma tez takiego samego i do dzisiejszego czasu z sipma chodzi jak burza a ma ok 4000 mtg. Ogolnie barzdzo zgrabny traktorek tylko nie mozna go przemeczac

Pozdrawiam Dzich

Hej. Mój jeden znajomy właśnie podczepia swojego 3513 do takiej dużej simpmy (robi chyba bele 180cm), to jużchyba z 4 sezony i nic się nie dzieje przy Ursusiku. Aż się dziwię. Niejedna C 360 to jużby musiała mieć naprawę sprzęgła :).

#59 Share daniomax

daniomax

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 94 postów

Napisany 17 sierpień 2007 - 21:07

mf255

Balzak i jak ci chodzi po wymianie samych pierścierni i panewek ?? u mnie pewnie to nie przejdzie bo strasznie sie grzeje i pewnie go wujek przytarł i dlatego no i wysada kolektorem wydechowych sporo oleju napweno pierścinie popękały

pierścionki jak nic..on nielubi temperatury ...też kiedyś przygdzałem .ale nie tak mocno...chłodnica mi ciekła i płyn uciekał...nic sie nie da na siłe>lepiej było odłożyć prace i załatać chłodnice...ale to już było i mineło..B) ...ktoś pisze że gwarancja na perkinsa jest 8 tys.mth.>ja słyszałem że 10> i wcalebym sie niezdziwił gdyby tyle przelatał..:) > bardzo udane silniki(te montowane jeszcze na licencji - bo w 3512 już lipne bardzo)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share piotr301976

piotr301976

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 17 sierpień 2007 - 21:43

mf255 zgadzam sie , silniki wytrzymałe pod warunkiem że nie będziemy go przemęczać.Mój sąsiad ma 3512 od 95r i zaczął mu szwankować jak zapiął mu pług 3 skibowy i w tym roku chodzi w prasie zwijającej metal techu .chodzi bez remontu ale stwierdził że nie warto go przeciążać ,pracuje na ok 17 ha
Dziękuje wszystkim za życzenia :)