Skocz do zawartości

Zdjęcie

Początek hodowli

369 odpowiedzi na ten temat

#301 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 20 marzec 2013 - 10:42

Początek hodowli Jak ustalisz sensowne akordowe stawki to i pracownik będzie zapier...alał aż miło

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Początek hodowli Dzisiaj, 08:06
  •  

#302 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 13:33

Początek hodowli jak będzie miał płacona dniówkę za wykonanie konkretnych zadań to zrobi to. Tylko nie za 50zł ale 100zł i jedzenie trzeba dać.

#303 Share ogorras

ogorras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 13:37

Początek hodowli dokładnie, dobry pracownik, musi dostać dobre wynagrodzenie za swoją często ciężką pracę, a na pewno nam się to w przeliczeniu na wykonanie roboty, zwróci. Jeśli ktoś oszczędza na wypłatach, to pracownicy będą się oszczędzać w pracy, a przysłowie jaka płaca taka praca się tu rewelacyjnie sprawdza.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#304 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 20 marzec 2013 - 13:47

Początek hodowli "jaka praca, taka płaca"

#305 Share matisz

matisz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 112 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 14:39

Początek hodowli Nie nie nie i tu sie mylisz,

#306 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 15:53

Początek hodowli Pracownik czy będzie dobry czy nie to zależy od jego charakteru i czy chce pracować . Motywacja finansowa jest ważna ale w głównej mierze to osobowość i podejście do pracy jest ma największy wpływ

#307 Share ogorras

ogorras

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 61 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 16:57

Początek hodowli oczywiście, to nie podlega dyskusji, ale to już widać na rozmowie wstępnej z pracownikiem. Charakter lesera od razu się da rozpoznać.

#308 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 19:10

Początek hodowli

Ja mam kumpla co ma 500 dojnych i 200 jalowizny i siedzi w domu i caly czas jezdzi na wczasy nie mowcie ze z tego nie ma kasy... Bo lepiej wychodzi sie na mleku jak na opasie a rolnik jest po to aby pracowac a nie siedziec do pracy jak sie idzie to sie nie lezy tylko pracuje od rana do wieczora... A tak jestes panem wlasnego podworka a nie zarabiasz na kogos....

Ile ma kumpel lat? 10 czy może 12? Dzieci w domu mogą siedzieć ale tatuś mało tyłka nie zgubi. To wszystko trzeba dopilnować. Widzę że kolega realiów nie zna tylko buja w obłokach jak wielu na tym forum. Panem jesteś ale tylko podwórka. Tak czy inaczej tyrasz na kogoś - pośrednicy, banki, mleczarnia, firmy.
O tym że rolnik jest od zasuwania od rana do wieczora to pierwsze słyszę. Są różne prace ale przy krowach pewne jest że możesz zapomnieć o wczasach i urlopie. Co Ci z tego że zarobisz 10 tys miesięcznie na czysto skoro nie będziesz miał możliwości skorzystania z tych pieniędzy?

#309 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 799 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 21:21

Początek hodowli Przecież przy opasach jest tak samo. Niby jest mniej roboty niż przy krowach, ale i tak dzień w dzień trzeba przy nich chodzić. Zresztą myślę, że na takie urlopy, wczasy, chorobowe itp może sobie tylko pozwolić rolnik mający pracownika.

Edytowany przez mlodyhef, 20 marzec 2013 - 21:21.

#310 Share tomaszek12

tomaszek12

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 84 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo rozrywka

Napisany 21 marzec 2013 - 08:43

Początek hodowli W 100% zgodzę się z powelo co z tych pieniędzy co z tych nowych ciągników ,żeby nie wnioski trzeba było zawieść do warszawy to nie jeden by stolicy w życiu nie widział nie chcę absolutnie nikogo obrazić ale jak widzę po swoich znajomych to niestety tak jest a o wczasach to mogą tylko pomarzyć.Osobiście chowam opasy i napewno są one mniej dochodowe niż krowy mleczne ale i ile jest przy nich mniej roboty i co roku z żoną i rodziną jeździmy na wczasy(mam te szczęście że rodzicę przez ten tydzień czy dwa ogarniają to jakoś).Dlatego wybrałem kilka lat temu opasy bo sobie powiedziałem że napewno nie dam się zaszufladkować do rolników mleczarzy (też pewnie nie wszystkich) że obowiązek świątek piętek i niedziela i to jeszcze na godziny, kasy tak se,i urlopu zero.

Edytowany przez tomaszek12, 21 marzec 2013 - 08:45.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#311 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 08:57

Początek hodowli

Napisany 19 marzec 2013 - 23:21
No tak "mój kolega ma" ... :)
Niech wypowie sie ktoś kto ma ok 25 dojnych sztuk :)

Ja mam 40 sztuk w tym 22 dojne. Dojenie w 2 osoby po 2x1,5 h a resztę 1 osoba dawanie pasz 2x1h, czyszczenie ruszt u dojnych 0,5 h, co dwa dni przyworzenie kiszonki 0,5 h i co dwa dni wyrzucanie obornika od jałówek 0,5 h, razem dziennie jakieś 6h.

#312 Share dazio80008

dazio80008

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 151 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 18:59

Początek hodowli Ale wy to macie tematy licza ile godzin w oboze spedzaja. HaHaHa... I nie bujam w oblokach koles

#313 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 19:06

Początek hodowli liczymy żeby pokazać że to nie prawda że jak ktoś ma te kilkadziesiąt krów to siedzi całe dnie w oborze.

#314 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 21:18

Początek hodowli Całe dnie to może nie ale wakacji to ty nie masz na 100 %
Dazio ja znam dużo firm które maja i ok 1200 szt i żaden właściciel za często to nie wyjeżdża na wakacje. Najczęściej to ja jeżdżę z zażądcami kierownikami bo prezes niema czasu a dzieciaki i żona sami jadą

#315 Share adrian

adrian

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 190 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 21:31

Początek hodowli

jak ma dobrych kierowników i ma do nich zaufanie to jedzie a jak nie bo kierownicy jezdza a prezes pilnuje stada:P

#316 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 22:16

Początek hodowli

Ja mam 40 sztuk w tym 22 dojne. Dojenie w 2 osoby po 2x1,5 h a resztę 1 osoba dawanie pasz 2x1h, czyszczenie ruszt u dojnych 0,5 h, co dwa dni przyworzenie kiszonki 0,5 h i co dwa dni wyrzucanie obornika od jałówek 0,5 h, razem dziennie jakieś 6h.

Do tego cielenia, inseminacja, lekarz, niespodzianki. Trzeba również dodać godziny spędzone na polu, przy naprawach itp. Wychodzi że nie ma kiedy się w tyłek podrapać. Przy samej trawie ile roboty a jak popadnie zła pogoda to już całkiem.
Oborę opasów obskoczy jedna osoba - pościelić, zadać paszę i do domu. Jak ojciec na chodzie to młodzi mogą na urlop ruszyć. Przy krowach dużo trudniej i mało kto tyłek z domu ruszy. Panowie, sami sobie odpowiedzcie na panie
Kiedy wasi rodzice bądź wy (osoby po 25 w związku małżeńskim) byliście na wczasach? Na zwykłe wesele najczęściej jedzie delegacja bo na dojenie ktoś musi zostać.

Dazio - Obora na 150 sztuk to jakieś 3mln zł. Do tego koszt samych krów, ziemia, większy sprzęt. Możesz od 20 krów zacząć ale wątpię żebyś na tym kokosy zrobił. Każdy o pracowniku gada a ilu w rzeczywistości pracownika zatrudnia? Jak już to na dniówkę jak do wideł potrzebny...

#317 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 21 marzec 2013 - 22:33

Początek hodowli jak nie będziesz mogl? :) jak masz charakter taki to i przy produkcji zbożowej nigdzie nie wyjedziesz

ja mam dość duzo a jakoś co 3 weekend jade do kumpli na popijawe 300 km, oni do mnie. Jezdze za granice na wczasy. Moi rodzice również. Wtedy ja zostaje. Wiec nie pisz tu głupot że nie można bo jak się chce to można wszystko.

A z opasa masz max 2-2,5 tys od sztuki przez caly okres odpasu czyli średnio 22 miesiące. Czyli 1200zł rocznie. To ile sztuk musisz sprzedać rocznie aby mieć 100 tys rocznie?

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#318 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 22:37

Początek hodowli Można jak się ma możliwość. Sam widzisz, jest komu Cię zastąpić i gospodarstwo masz z tego co wiem bardzo dobrze prosperujące. Trzeba wziąć też pod uwagę koszty - popijawa to raptem 0,7 dobrej wódki, dobre wczasy to wydatek rzędu kilku tys (chyba że jedziemy moczyć tyłek przez 3 dni nad jakimś bajorkiem) a jak kredyt na karku to mało kto o tym myśli.

Ktoś kto ma 20-30 krów nie myśli o takich wydatkach a tym bardziej gdy się rozwija a gospodarstwo rodzinne i nie ma komu go zastąpić.

Edytowany przez pawelol111, 21 marzec 2013 - 22:38.

#319 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 21 marzec 2013 - 22:42

Początek hodowli Wczasy w Tunezji to wydatek 1700zł ze zwiedzeniem calego kraju i wszystkich typow pustyń, kilka miast i wszystko all łącznie z alkoholem, przelotem itp itd.
Jak ktoś chce to zawsze znajdzie czas i pieniądze. Tez mam kredyty ale jak w reklamie "nie żyje się tylko po to aby pracować"

Kwestia dogadania sie z rodzicami lub znalezienie pracownika. Mam znajomego co ma troche wiecej ode mnie i mógł wyjechać do USA na 3 tygodnie i zostawił dojenie pracownikom a ojciec dogladal czy ok. Jak sie chce to mozna. Zawsze jest jakies wyjscie. Tylko mentalność jest głupia. Nie pojade bo robota, bo dojenie bo jak oni poradza.

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#320 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3820 postów

Napisany 21 marzec 2013 - 22:49

Początek hodowli Mentalność również ale i portfel. Nie jeden powie: pojechałby gdzieś ale tura by kupił nowego... przyoszczędzić trzeba. Dużo mógłbyś zaszaleć na 20 ha i 20 dojnych? (ojciec sam nie obskoczy a pracowników brak)