Skocz do zawartości

Zdjęcie

Początek hodowli

369 odpowiedzi na ten temat

#261 Share Taurus83

Taurus83

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1161 postów
  • Zainteresowania:RWD

Napisany 15 luty 2013 - 09:30

Początek hodowli a m oże kury i jajka albo na mięso? bo z jakiami to różnie, nieraz sie nie niosą przez długo okres

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Początek hodowli Dzisiaj, 23:47
  •  

#262 Share tommy123

tommy123

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 15 luty 2013 - 09:39

Początek hodowli Troche sie znam. Na poczatku dziadek zgodził sie zeby mi pomagac i troche poduczyc. Mieszkać bede na miejscu. A i jakbym sasiadów popytał to jakiś 1 ha z nieuzytkow ich pozwolili mi za niewielka oplata obrabiac. Ale chyba tak jak na poczatku pisaliscie czyli króliki bedą dobre.

Sory za bledy- pisze z telefonu.

#263 Share rolnikursus

rolnikursus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne Rolnictwo

Napisany 15 luty 2013 - 10:14

Początek hodowli Jestem za królikami, nie potrzebują dużego areału tylko na trawę i trochę zboża oraz dużo miejsca im nie trzeba. Jak na hobby to ja bym trzymał wszystkiego po troche to by było różnorodnie i kolorowo.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#264 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 17 luty 2013 - 11:26

Początek hodowli Podpinam sie pod pytanie firefox- a

#265 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 17 luty 2013 - 15:51

Początek hodowli Nigdy nie trzymałem razem jałówek i byczków ale od starszych ludzi wiem że byczki są zdolne do pokrycia jak mają około roku. twoje mają 6 mc to ten miesiąc przechodzą razem

#266 Share 7891Firefox

7891Firefox

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • Zainteresowania:Hodowla bydła i koni, weterynaria, rolnictwo.

Napisany 17 luty 2013 - 21:57

Początek hodowli no właśnie, i teraz czy je kastrując nie wpłynę na ich przyrosty, czy lepiej wyzbyć się ich teraz z braku miejsca zanim nie zrobią "niespodzianki" jakiejś jałówce? i jak jest z samą sprzedażą kastratów?

#267 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 17 luty 2013 - 22:11

Początek hodowli Chyba nikt nie ma doświadczenia w tym temacie . Ja jutro będę wiedział coś wiecej dam znać. Z tym zbytem to trzeba by było zadzwonić do skupu i sie popytać

Widziałem kilka filmikow na youtube ja na polu wolce chodzą po kilkadziesiąt a spokojne ze hoho takie gamonie. I to jest niezły pomysł można je na pastwisku cały rok trzymać

#268 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 18 luty 2013 - 01:15

Początek hodowli kastrowany byk rośnie w tempie jałówki. Czyli jak ktoś chce to robić to lepiej sprzedać cielaka a kupić w to miejsce jałówke mięsną.

#269 Share Hereford

Hereford

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów

Napisany 18 luty 2013 - 09:37

Początek hodowli ale więcej masy nabiera na siebie ? tylko cena jak i ze skupem problem będzie?

#270 Share szakk

szakk

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 04 marzec 2013 - 17:50

Początek hodowli Chcesz hodować króliki, to odrazu ci powiem jak masz mieć mniej niż 50 matek to wogóle się za to nie zabieraj chyba że hobbistycznie a mięso dla siebie, bo inaczej popłyniesz czyli urobisz się przy tym więcej jak przy 200 świniach dodatkowo po małą ilość nikt ci nie przyjedzie i stracisz tylko czas i pieniądze bo jakiś handlaż da ci może 5 zł z kilogram gdzie opłacalność to mini 8 zł, kolejną kwestią jest żywienie za zwierzęta żywione mieszankami granulowanymi dostaniesz więcej, czasem tych na trawach nikt nawet niechce brać- szkieletory, aby taki królik urósł musi dostać paszę o mini 15% białka i 2300 kcal dodatkowo witaminy i minerały a na zbożu tego nie uzyskasz musiał byś kupić mieszankę a przy małej ilości to tyle kosztuje że tylko dołożysz do tego, nie będę wspominał już o tym jak króliki są chorowite oczym wszyscy hodowcy dobrze wiedzą. Przed rozpoczęciem hodowli lepiej skontaktować się z kimś kto się tym zajmuje ale odrazu ci mówię że to niejest żyła złota jakby tak było to wszyscy by stawiali królikarnie a nie kurniki. Osobiście radził bym ci jako najlepsza forma dorobienia sobie kurki i jajka wiejskie wiele osób na wsi całkiem nieźle na tym wychodzi zwłaszcza jak miasto niedaleko.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#271 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna filmy muzyka

Napisany 04 marzec 2013 - 18:31

Początek hodowli Dokładnie - żadne króliki Jak już to ja bym pomyślał o kilku świniach z ras do których są dopłaty na zachowanie rasy i kury na jaja wiejskie - z tymi kurami najmniej roboty, nie trzeba mieć dużo doświadczenia - tylko zbyt musisz znaleźć - ja nie miałem z tym problemu - nie wiem jakie są warunki u ciebie

#272 Share mlodyhef

mlodyhef

rolnik postępowy ;)

• Members
  • PipPipPip
  • 801 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 14:56

Początek hodowli Co do świn to się nie wypowiem bo nie chowam, ale króliki w połączeniu z kurami jako hobby - to może być ciekawe. Króliki sporo wpieprzają i jest przy nich trochę chodzenia, oczywiście to zależy od tego ile ich będziesz miał. Zawsze możesz je sprzedać mimo, że kokosów z tego nie będzie, albo na pasztet :) Kury to wiadomo, jajka lub na rosół. :) Kury trzymałbyś w chlewie, a w tym kojcu 2na2m króliki i gra muzyka.

#273 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 05 marzec 2013 - 23:02

Początek hodowli Dobrym wyborem może być też hodowla gęsi - nawet na niedużą skalę - na sprzedaż detaliczną wśród miastowych - jak my mieliśmy na swoje potrzeby to bardzo dużo osób pytało o kupno Ale nie wiem jak z opłacalnością - bo sobie to się nie liczyło ile one wszystkiego zjedzą zanim urosną a pisklaki też były drogie bo po 20 zł - w tym liczymy na to ze coś się wykluje z własnych jaj No i nie wiem gdzie byś to trzymał - czy by wystarczył im ten twój chlew czy coś by trzeba było dobudować

#274 Share mora

mora

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 308 postów
  • Zainteresowania:literatura,kynologia, motoryzacja z naciskiem na T4

Napisany 06 marzec 2013 - 08:40

Początek hodowli Gęsi to rzeczywiście nienajgorszy pomysł, ale co do miastowych i ich pytań...Nie liczyłabym zanadto na regularny zbyt dla nich, bo zwykle pytają, ale na tym się kończy. Chyba,że będziesz zabijał, skubał i sprzedawał taniej niż w sklepie. Przekonałam się o tym po doświadczeniach z pstrągami, czy serem. Częstujesz- wychwalają , roztaczają świetlane perspektywy zarobku na tym, deklarują regularne zakupy. W praktyce później: dieta, odległość, ogólnie to my za dużo nie jadamy itd.

#275 Share maroon

maroon

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 729 postów

Napisany 06 marzec 2013 - 10:03

Początek hodowli No fakt różnie z tym bywa ale ja mieszkam w regionie gdzie przyjeżdża dużo turystów i Niemców więc też pewne pole zbytu się otwiera I mimo odmawiań kilka osób znajomych było tak natrętnych ze kilka gęsi się sprzedało Przy małej hodowli jest to zawsze jakiś sposób na zwiększenie zysku Ale to tylko porada i temat do przemyśleń Ja na pewno nie pchałbym się w króliki chyba że dla siebie, ale na pewno nie na zarobek

#276 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 12:50

Początek hodowli http://www.modr.mazo...wierz/Mleko.pdf
http://www.modr.mazo...la_miesnego.pdf
Dla zainteresowanych pod tymi linkami jest zestawienie opłacalności produkcji bydła mlecznego lub mięsnego.
Wynika z tego że bardziej opłacalne są mleczne.
Co byście zmienili w tych wyliczeniach?

#277 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3823 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 13:12

Początek hodowli Bydło mleczne jest bardziej opłacalne i nikt w to nie wątpi. Liczby mówią same za siebie jednak gdy weźmiemy pod uwagę liczbę h spędzonych przy bydle mlecznym nie jeden z nas wybierze mniejszy zysk i więcej czasu dla siebie.

#278 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 14:32

Początek hodowli Ciekawe jest to że wskaźnik opłacalności bydła mlecznego jest w zasadzie taki sam niezależnie od tego ile litrów mleka krowa produkuje. Czy jest to prawda?

#279 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 15:29

Początek hodowli nie jest tak do końca bo jest taki poziom moim zdaniem jest to około 7tys. Krowa taka jest najbardziej ekonomiczna bo da tyle na dobrej jakości kiszonce + własne zboże + niewielki dodatek pasz białkowych z zakupu + witaminy. Powyżej tego poziomu krowy potrzebują droższego żywienia i bez weterynarza się nie obedzie a do tego dochodzi większa rotacja stada.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#280 Share node3mer

node3mer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 244 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 19:57

Początek hodowli to po co się dąży do osiągnięcia jak największej wydajności skoro nie jest to bardziej ekonomiczne?