Skocz do zawartości

Zdjęcie

Początek hodowli

369 odpowiedzi na ten temat

#181 Share walus90

walus90

Nowicjusz

• Validating
  • Pip
  • 19 postów

Napisany 02 maj 2011 - 17:02

Początek hodowli Jeśli chodzi o te wymiary stanowisk dla byków to i ja się zapytuje;P Bo ja mam oborę starego typu (koryta przy ścianie i bez poideł;/) i obora ma ok 9x6m i przy tych dłuższych ścianach są koryta (bydło stoi do siebie zadami). A ja z jednej strony (tam gdzie byki, bo z drugiej to cielaczki są) odsunąć byki od ściany i zrobić przejście do karmienia (tak jak przy krowach mają). No i ile by musiao mieć takie przejście???

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Początek hodowli Dzisiaj, 05:17
  •  

#182 Share Zetor8441proxima

Zetor8441proxima

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 11 styczeń 2012 - 09:22

Początek hodowli ja sprzedaje byki po 8,60 + vat taka cena to raj na ziemi

#183 Share dipol

dipol

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 91 postów

Napisany 17 styczeń 2012 - 20:28

Początek hodowli Ja mam takie pytanie odnośnie utrzymywania byków w oborze wolnostanowiskowej lub na wybiegu, jak się zachowują byki w takiej oborze, jakie mają przyrosty, czy trzeba je sterylizować???

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#184 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 26 styczeń 2012 - 19:30

Początek hodowli W takiej oborze napewno bedom lepiej umieśnione. Takiego zabiegu nie polecam mniejsz potem cena.

#185 Share ilidan

ilidan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 06:55

Początek hodowli mam zasadnicze pytanie :
jak hodowla bydla mlecznego moze byc oplacalna skoro znam typa ktory napalil sie na krowy zakupil sprzet ,dotego ciadnik i maszyny, nieliczac krow i popadl w takie dlugi ze do dzis sie wylizac niemoze i ludzia sie na oczy niepokazuje.
wiecpytam sie gdzie tu logika.
ja osobiscie hoduje opasy i jestem z tego zadowolony
pozdrawiam
Boże widzisz a nie grzmisz
-Widzę tylko plastik prądu nie przewodzi

#186 Share pawelol111

pawelol111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3822 postów

Napisany 30 marzec 2012 - 22:01

Początek hodowli Hodowla bydła mlecznego jest opłacalna gdy masz dosyć spore zaplecze w postaci ziemi, maszyn i budynków. Plusem jest to że wypłata jest co miesiąc oraz to iż można więcej wyciągnąć kasy z 1 mlecznej krowy niż z 1 byka. Minusem... dużo więcej roboty.
A co do tego typa to nawet w najbardziej opłacalnej branży są idioci którzy nie umieją liczyć i moczą kasę.

#187 Share Piotrek1975

Piotrek1975

ROLNIK.PL

• Members
  • PipPipPip
  • 1330 postów
  • Zainteresowania:Bydło rasa Simentalska,boks, uprawa ziemi.

Napisany 31 marzec 2012 - 06:57

Początek hodowli Ja krówek nie posiadam od paru już lat mam opasy ale utkwiło mi w pamięci słowa pewnego rolnika, to było na skupie żywca. Powiedział wiesz Piotrek ja to wole krowy chodzi mam i byki ale krowę to wydoję mleko sprzedam a krowa nadal stoi a byka sprzedam i w oborze już pusto wole krowy.
Może miał rację ale przy krowach trzeba być niewolnikiem i pracy od groma . Przy bykach sam daje sobie radę jeszcze mam czas na inne sprawy, ale przy krasulach nie było by już tak różowo.
Mój wniosek z tego że może opasy nie są bardziej opłacalne ale o niebo wole je od krów ;)

#188 Share JD6030

JD6030

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 11:48

Początek hodowli Ile można zarobić mniej więcej na jednym opasie ?
Opłaca się kupować hurtowo po np.10 szt. jakiejś dobrej rasy?

#189 Share ilidan

ilidan

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 38 postów

Napisany 01 kwiecień 2012 - 08:22

Początek hodowli a jakby kupowal mlode 100% hfki tak do 100kg odchowal zacielil i sprzedawal na aukcjach?
czy raczej mleczarze zostawiaja dla siebie te jalowki?
Boże widzisz a nie grzmisz
-Widzę tylko plastik prądu nie przewodzi

#190 Share Luki11997

Luki11997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 20 maj 2012 - 19:39

Początek hodowli mój ojciec posiada gospodarstwo rolne o areale 20 ha 9 swojego i reszta dzierżaw. I teraz mam pytanie na jaka produkcje sie ustawić bydło czy trzoda chlewna. Klasa ziemi to 3-4. Posiadam 2 ursusy c-330 , c-355 oraz zetora 7011 do tego wszystkie maszyny do koszenia i robienia zielonek i nie wiem na co się ustawic żeby w miarę godnie życ. prosze o pomoc ;. pytam sie o to bo mam 16 lat i stary mowił ze w wieku 19 lat mi przepisze

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share ciastek12

ciastek12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 310 postów

Napisany 20 maj 2012 - 19:59

Początek hodowli Kolego po pierwsze skończ szkołę o profilu rolniczym a po drugie trochę szacunku dla rodziców. -_-

#192 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 20 maj 2012 - 20:04

Początek hodowli Chowaj jedno i drugie i wtedy zobaczysz co Ci bardziej odpowiada. Nie ma co tutaj dużo się rozpisywać bo każdy ma inne rozwiązania w hodowli itp. Więc trudno jednoznacznie stwierdzić czy będzie się opłacało. Teraz nawet bydło mięsne nie jest takim 'rarytasem' hodowlanym.

#193 Share WujekWaa

WujekWaa

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 20 maj 2012 - 20:36

Początek hodowli Wszystko się opłaca jak tylko chce się przy tym robić i zależy od ilości. My mamy trzodę chlewną, i powiem, że przy tych cenach zbóż aż takiego dużego + nie ma, ale na pewno nie na 0 czy na -. Plus jest zawsze. Mój wujek trzyma około 20sztuk bydła (krowy + byczki) i mówi, że też ładnie na tym wychodzi. Ale o tym Ci nie opowiem bo nie wiem sam tylko z opowieści. Bydło to większy obowiązek, ale i pewnie lepsze pieniądze. Tak czy inaczej na wszystkim zarobisz, jeśli dobrze pogłówkujesz i troche pracy w to poświęcisz.
Pozdrawiam

#194 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 20 maj 2012 - 20:40

Początek hodowli Główkowanie to chyba nie jego mocna sprawa. Kolejne pytanie z serii "Co robić żeby zarobić". Jedynym dla niego wyjściem chyba będzie sprzedać ziemię i iść do pracy. Na pewno więcej zarobi niż na tym gospodarstwie.

#195 Share vbox33

vbox33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 490 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, historia, of-road

Napisany 20 maj 2012 - 21:00

Początek hodowli Po co piszecie takie głupoty typu sprzedaj ziemi i idź do pracy??? Ciekawe czemu wy nie sprzedaliście i nie poszliście do pracy...!

#196 Share PeterG14

PeterG14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1047 postów
  • Zainteresowania:wszystko co związane z rolnictwem

Napisany 20 maj 2012 - 21:43

Początek hodowli Bo uważają, że są dobrzy w tym co robią a ty się nie poddawaj tylko jutro od rana bierzesz ojca na rozmowę i rozważacie co będziecie hodować i co najważniejsze jak będziecie hodować.

#197 Share Luki11997

Luki11997

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 2 postów

Napisany 21 maj 2012 - 08:02

Początek hodowli Dobra dzięki za dobre chęci ale tak porozmyślałem i doszedłem do wniosku ze najlepiej ( tak jak pisał Peterg14 ) będzie jeśli będę trzymał trzodę i bydło a w przyszłości się pomyśli z czego będą większe dochody. dzięki wielkie.

#198 Share bocecek087

bocecek087

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 487 postów

Napisany 21 maj 2012 - 13:52

Początek hodowli własnie kolego nic gorszego...
najpierw musisz skoczyć szkolę o profilu rolniczym
zdać maturę i egzamin zawodowy
jeśli masz ambicje to wybrać się na studia
i zdecydować się na jeden profil produkcji
dwóch i to tak skrajnie różnych nie dopilnujesz na najwyższym poziomie

Są takie czasy ze albo jesteś w czymś jednym dobry albo nie ma cię wcale

#199 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2204 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 21 maj 2012 - 14:36

Początek hodowli Kolego z całym szacunkiem ale gadasz głupoty. Nic nie musi to po pierwsze primo - jak jest kumaty to da rade bez szkoły rolniczej. Ja zaczynałem w 2 klasie liceum enonomiczno administracyjnego douczając sie na AF. Poza tym 2 profile produkcji to nie głupia sprawa - jak jedno bedzie w słabej cenie to może na drugim zarobi. Nic nigdy nie wiadomo.

Co do ostatniego zdania zgadzam się w 100 %.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share marzencia

marzencia

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 21 maj 2012 - 15:30

Początek hodowli zgadzam się z poprzednikiem.sama przejęłam gosp przed maturą a z zawodu jestem kelnerką. o rolnictwie uczyłam się na szkoleniach z odr, trochę od ludzi, a trochę od rodziców. heheeh jeszcze niespełna 5 lat temu nie odróżnialam pszenicy ostki od pszenżyta ;) co do specjalizacji. hmm dwie? no trudno mi powiedzieć.miałam świnie i bydło, zostało bydło,prod mleka i opasy. więc każdy musi dojść sam do tego co chce robić. wg mnie