Skocz do zawartości

Zdjęcie

Początek hodowli

369 odpowiedzi na ten temat

#61 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 18:44

Początek hodowli No to od ceny 1800 odliczmy 100 kg jęczmienia owsa i 30 kg peluchy i 40 litrów ropy które było potrzebne na zasianie i zbór tej mieszanki. A on mała część tego zjadł

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Początek hodowli Dzisiaj, 10:27
  •  

#62 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 18:54

Początek hodowli Czyli tak średnio 1100-1000zł na jednym byku ?? tak ?? Jeżeli się mylę to oświećcie ;)

#63 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1858 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 19:14

Początek hodowli Ale nie licz ile kosztowało cię wytworzenie paszy tylko za ile możesz ja sprzedać. Tak jak przy świniach. Czy ktokolwiek liczy ile kosztuje go wytworzenie tony zboża. Nie. Każdy liczy wg ceny rynkowej ;) .

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 26 listopad 2008 - 19:43

Początek hodowli Zgoda. To ile kosztuje kiszonka z poplonów nie wiem jak to policzyć

#65 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1858 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 10:26

Początek hodowli Cena w tym momencie jest mniej ważna. Trzeba by było najpierw wiedzieć ile taki opas zje paszy przez 2 lata chowu. Objętościowych, treściwych.... Dysponuje ktoś takimi danymi??

#66 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9491 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 14:21

Początek hodowli Według mnie liczenie kosztów paszy po ile dało by się ją sprzedać jest błędem. W takim założeniu wychodzi ze lepiej by było kupić wszytko gotowe i się nie męczyć ze zbieraniem z własnego pola. Koszt siano kiszony wychodzi jednakowy przy najmowaniu sprzętu i przy własnym sprzęcie a tak nie jest. Należny obliczyć koszt wytworzenia paszy i ją opiąć od wartości uzyskanej ze sprzedażny byka i będzie dochód faktyczny.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#67 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1858 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 14:53

Początek hodowli Tylko że ja pisałem. Żeby policzyć w taki sam sposób jak robią to hodowcy świń. Tylko że w przypadku świń łatwiej jest ustalić cenę zboża i je sprzedać. Nie widziałem jeszcze żadnego wyliczenia dla trzody chlewnej które brało by do zestawienia koszt wytworzenia tony zboża. Wszędzie jest brana cena rynkowa i dlatego tak napisałem.

Bo gdyby miało sie zbyt na siano lub sianokiszonkę to trzeba by było policzyć co sie bardziej opłaci. Przepuszczać ta paszę przez opasy czy sprzedać ja innemu gospodarzowi lub hodowcy koni ;) .

Ja jestem zdania że podczas obliczania opłacalności produkcji bydła czy trzody powinno sie brać pod uwagę koszty wytworzenia paszy. Ale skoro hodowcy świń tego nie praktykują to dlaczego mieli by tak robić hodowcy bydła :) ? i właśnie stąd moja propozycja cen rynkowych :) .

#68 Share tomek321455

tomek321455

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 217 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 17:45

Początek hodowli no napisz że to propozycja takiego liczenia a nie odrazu narzucasz mi swój tok myslenia ja też pisałem o koszcie wytworzenia kiszonki

#69 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1858 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 18:16

Początek hodowli Ale ja nie napisałem liczcie tylko w ten sposób i wara mi inaczej.

Ja bym to jednak nazwał propozycją z mojej strony. Bo przecież nikomu nic nie narzuciłem.

Licząc ceny rynkowe wyjdzie śmieszniej. Bo mogę sie założyć że na każdej sztuce było by do tyłu kilka zł. a nie do przodu 1800zł ;) .

Np. Byk od 1 roku do uzyskania dwóch lat niech średnio zje jedną kostkę dobrego siana na dzień. Licząc cenę jednej kostki na 3zł to przez ten jeden rok już mamy 1080zł :) . A przecież przed uzyskaniem wieku jednego roku też coś jadł.
Treściwe. Tak samo od 1 do 2 lat niech średnio zje 2kg śrutu dziennie(niektórzy nie sypią wcale albo tylko tyle co na deser :) ). To jest 730 kg zboża.

Tylko że nie mam pojęcia ile taki byk zjada. bo nigdzie nie mogę znaleźć. Podane ilości sa przykładowe. żeby nie było :) .

#70 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 20:22

Początek hodowli Czyli nie da się jednogłośnie ocenić kosztów odchowania 1 byka mięsnego ?? A i ile bym musiał zagospodarować pola na pasze aby wykarmić 30-35 sztuk ?? ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 27 listopad 2008 - 20:27

Początek hodowli Do obliczenia dochodu z byka należny brać cenę za jaka pasze można sprzedać. Bo licząc, za ile ja wytworzyliśmy to do byka doliczamy tez dochód z upraw.

#72 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9491 postów

Napisany 28 listopad 2008 - 16:00

Początek hodowli Idziemy na kompromis. Jak ktoś umie niech wyliczy w obu przypadkach i każdy weźmie sobie wedle uznania ;)

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

#73 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 07:28

Początek hodowli A ile musiałbym zagospodarować pola pod pasze dla 30-35 sztuk ?? :)

#74 Share czarnyyyy

czarnyyyy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 767 postów

Napisany 01 grudzień 2008 - 08:07

Początek hodowli Zależy co chcesz siać na tym polu. Bo można mieć 30-35 sztuk i nic pola nie gospodarować, tylko laki mieć. Kolega ma 40 sztuk i nic nie sieje specjalnie dla bydła. Siana i sianokiszonki daje dużo, do tego wywar ze słoma i troszkę paszy i rosną.

#75 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 16:17

Początek hodowli No trochę kukurydzy , zboża i może coś innego :) niestety nie posiadam łąk :)

#76 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9491 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 16:34

Początek hodowli No to zasiejesz trochę trawy i będziesz miał.

bullet_black.png

#77 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 16:48

Początek hodowli No tak ale mam może ze 3ha 3b a reszta to 5 i 6 klasa a i jeszcze mam 5ha 4 klasy więc trochę mi szkoda dobrej ziemi na trawę a na piasku to nie urośnie. To już wolał bym w to miejsce zasiać żyto albo łubin na kiszonkę :)

#78 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9491 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 16:53

Początek hodowli Nie żałuj, posiej na 4-5 klasie

bullet_black.png

#79 Share Zetor53400

Zetor53400

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 558 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 19:06

Początek hodowli To znaczy wiesz narazie ta hodowla jest w fazie planów :) a na 5 by urosła mi trawa ??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share andrzej2110

andrzej2110

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 9491 postów

Napisany 02 grudzień 2008 - 19:11

Początek hodowli Tak ja mam i na 6 ale tam to jak sucho to jest pustynia :)

bullet_black.png