Skocz do zawartości

Zdjęcie

Luz w kierownicy

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 21:10

Luz w kierownicy Witam- moim zetorkiem ze tak powiem sie tragicznie jeździ przez luz. Ciagnik chodzi całą drogą cieżko go utrzymac w prostej lini. Przyczyne po niekąd znam- jest luz na przekładni/tym drążku co idzie od kierownicy ;) W 330 jest taka sruba ktorą sie wkreca i luz sie zmniejsza, u wujka w 7711 takze jest taka sruba a u mnie jej nie ma- przynajmniej w tym miejscu gdzie byc powinna (byc moze ze w tych modelach jest gdzie indziej) :) Luz nie jest wielki ale moze to on jest winien...

Teraz moje pytanko-gdzie jest ta sruba? o ile wogóle jest. Na kierownicy jest spory luz- taki napewno nie powinien byc. Licze na waszą pomoc.

Pozdrawiam

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Luz w kierownicy Dzisiaj, 05:32
  •  

#2 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 16:39

Luz w kierownicy [attachment=1106:IMG_0291.JPG]

tutaj jest ten luz- ktos pomoze?

#3 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 18:12

Luz w kierownicy Sprawdź luzy na na przegubach. Jeśli luzów nie ma to, sprawdzamy dalej kolumnę kierownicy, kolumna połączona jest tak jak by takim gumowym sprzęgłem, z jednej strony jest tam nakrętka, sprawdź czy sie nie poluzowała. Jak na kolumnie jest wszystko OK. to sprawdzamy ta skrzynkę do której wchodzi kolumna kierownicza, być może wydarł sie ślimak i wałek układu kierowniczego.
Jak będę miał czas to wrzucę skan z katalogu części.

Honda - The Power of Dreams :)

#4 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 19:27

Luz w kierownicy Jesli chodzi o ta srube to jej tam wogóle nie ma- gdzies musi byc tylko gdzie?

#5 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 22:03

Luz w kierownicy w 330 jest inaczej ja w 7211 dokręciłem śrubę niepamiętam czy była nakrętka (na kontrę) ale raczej tak w każdym razie ona jest z góry przekładni tam gdzie wchodzi wał od kierownicy tylko nie za mocno dokręcaj, luz wyczułeś oczywiście na kole (kierownicy) a u wujka widziałeś tę śrubę .Ja pozatym zrobiłem przednia oś (środek ) zwrotnice czekają , ona też była winna

#6 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 09:29

Luz w kierownicy U wujka jest ta sruba ale on ma 7711, u mnie w 7011 jej nie ma dlatego pytam gdzie ona moze byc ;) Potrzebny mi katolog lub skan.

#7 Share sebe1033

sebe1033

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2078 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 20:39

Luz w kierownicy ale widziałeś ją u wujka ,a tam gdzie napisałem nie ma jej ????

#8 Share center

center

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 673 postów
  • Zainteresowania:hmmm jest tego dość dużo:D

Napisany 25 czerwiec 2008 - 21:23

Luz w kierownicy usun jak morzesz to na kolumnie a jak sie go po szosie nie daje prowadzic prosto to proponuje sprawdzic sworzeń przedni co oś na nim przednia jest zawieszona:-D do tego końcówki i sworeń na wspomaganiu:-D u mnie teraz jest tak ze jest strasznie czułe to wspomaganie:-D musze uważać;) jak kabina ruszy lekko na dole i mi ręka chytnie to i traktor skręca ale jest git:-D

#9 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 22:54

Luz w kierownicy

ale widziałeś ją u wujka ,a tam gdzie napisałem nie ma jej ????

Tam jej nie ma ;) U wujka w 7711 jest
@center jak go usunąc na kolumnie?

#10 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 19:57

Luz w kierownicy

Tam jej nie ma :P U wujka w 7711 jest
@center jak go usunąc na kolumnie?

No i co z tym luzem?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 03 lipiec 2008 - 20:41

Luz w kierownicy Nic nie patrzyłem narazie nie mam czasu :P Jak bede wiedział to napisze

#12 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 11:49

Luz w kierownicy witam
jak odebralem ciagnik od mechanika to w prawo strone praktycznie nie dalo sie skrecic trzeba bylo bardzo mocna krecic dopiero skrecalo, natomiast w lewo szło elegancko. nie mialem bardzo czasu tego naprawic a trzeba bylo do lasu jechac-no i wczoraj pojechalismy, po wszytkim wjezdzam do garazu, zgasilem ciagnik no i co nie co ogladam to wspomaganie ale nie zauwazylem nic niepokojacego :D ale na zgaszonym ciagniku luz na kierownicy jest na caly obrot :D

nie mam pojecia jak to naprawic i co moze byc przyczyna, dodam ze wczesniej nie bylo takiego luzu-po jego zmniejszeniu byl znikomy a teraz?
[attachment=1454:IMG_0400.JPG]

tutaj załącznik do tego w jakim polozeniu jest teraz wspomaganie-wydaje mi sie ze powinno byc bardziej w gorze
p.s przypuszczam ze zalozyli zle to wspomaganie tzn tak jak lecialo nie dopasowali to kolumny a ze bylo na kierownicy skrecone w prawo to teraz w prawo nie idzie skrecac

#13 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 12:21

Luz w kierownicy Zacznij od skasowania luzu na przekładni - nakrętka u góry przekładni, na wale idącym od kolumny kierownicy.

#14 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 12:23

Luz w kierownicy wczesniej kasowalem i pomoglo-jak odebralem to nie bylo takiego dopiero po przyjezdzie za lasu jest taki. nie wiem czego tak jest, do tego prawie nie idzie skrecic w prawo strone

#15 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 12:27

Luz w kierownicy Może zostało poluzowane i odkręciło się. Nie obejdzie się od sprawdzenia tego elementu i to powinno być punktem wyjścia do dalszych regulacji, na siłowniku.

#16 Share Lisek140

Lisek140

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 20:06

Luz w kierownicy Witam. Panowie trafiłem tutaj przy poszukiwaniu innej rzeczy, ale podobny przypadek przerabiałem ostatni w mojej 360.
Objawiało się to tym samym, w lewo ok, w prawo ciężko. Przy okazji był luz na kole kierowniczym około 1 obrotu. Żadne kasowanie luzu na przekładni nie pomogło, a po dokładnych oględzinach zauważyłem ,że przy okazji obrotu kierownicą unosi się ona do góry. Problemem okazało się górne łożysko wałka kierownicy w przekładni. Jest ono stożkowe i w przypadku braku rolek działa jak zwykły synchronizator w skrzyni biegów i zakleszcza się. Wiem, że problem dotyczy Zetora, ale przecież są one podobne do siebie(po za tym że Zetor ma wspomaganie)

Sprawdź kolego, czy kierownica nie unosi się przy tym luzie, jeśli tak - na 100% łożysko

#17 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 21:49

Luz w kierownicy z 10 raz to samo ,wystarczy poszukac na forum.zle ustawiony silownik.co to za mechanik co po naprawie oddaje niesprawny ciagnik? o wlascicielu nie wspominajac

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#18 Share paktofonikas1987

paktofonikas1987

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3019 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 22:07

Luz w kierownicy Kolego to ułatw Tomkowi życie i podaj link

sprzedam

Ciągnik Zetor ZTS 16245    www.olx.pl/oferta/ciagnik-zetor-zts-16245-nie-1634-case-fendt-john-deutz-ursus-1614-CID757-IDcIy4R.html

#19 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 14 grudzień 2008 - 23:29

Luz w kierownicy Jeśli poluzowane jest napięcie łożysk, to tez będzie się unosić.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 15 grudzień 2008 - 16:08

Luz w kierownicy

z 10 raz to samo ,wystarczy poszukac na forum.zle ustawiony silownik.co to za mechanik co po naprawie oddaje niesprawny ciagnik? o wlascicielu nie wspominajac

o jaki dobro duszny się znalazł :D zauważ ze to jest moj temat od początku i po prostu nadal pytam w nim o problemi dotyczącym układu kierowniczego, mechanik jak kazdy inny aby wziąśc kase a jesli masz jakies aluzje do mnie do pisz na pw a nie pokazujesz swoją "mądrosc" na forum

dzisiaj nie mialem czasu nic posprawdzac jutro to zrobie ale mysle ze jednak jest zle złozone-poprostu nie dopasowany silownik do kolumny