Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ???

62 odpowiedzi na ten temat

#41 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 09:18

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? Ostatnio sie dowiedzialem ze w mojej okolicy ziemia stoi po 6-12tys za 1ha... Myslicie ze oplaca sie kupic? Moj wujek mowil ze zanim ta ziemia sie splaci to hohoho i ze nie oplaca sie kupowac... Jakie jest wasze zdanie bo ja mysle ze jak najbardzxiej powinnismy dokupic ziemi bo wy piszecie ze u was po min. 20tys za 1ha
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? Dzisiaj, 18:34
  •  

#42 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 lipiec 2008 - 09:28

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? mi się wydaje że niezabardzo opłaca się dokupywać ziemi już lepiej chyba brać w dzierżawę

#43 Share deer

deer

gleboryjca

• V.I.P.
  • rank
  • 1279 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 09:46

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? A ja tam wole kupić, jeśli jest taka możliwość, niż komuś płacić dzierżawę.
Zawsze rozsmiesza mnie ten tekst ,,za nim ziemi sie spłaci, to nie opłaca sie kupować". A powiedzcie mi jedno, czy ziemia po okresie spłaty jest bezwartościowa? Bo z tego rozumowania tak wynika.
BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#44 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 13:55

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? żadnych dzierżaw. płacić cąłe życie frycowe. A przynajmniej unikac jak ognia ja mam 15 h ale to od ANR pałce 5 q pszenicy za hektar. A prywaciarze to chcą dopłate podatek i jeszcze pszenice.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#45 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 14 lipiec 2008 - 14:03

Ostatnio sie dowiedzialem ze w mojej okolicy ziemia stoi po 6-12tys za 1ha... Myslicie ze oplaca sie kupic? Moj wujek mowil ze zanim ta ziemia sie splaci to hohoho i ze nie oplaca sie kupowac... Jakie jest wasze zdanie bo ja mysle ze jak najbardzxiej powinnismy dokupic ziemi bo wy piszecie ze u was po min. 20tys za 1ha

Powiem tak u ciebie to ziemia tania jak barszcz bo u mnie cena za hektar wynosi 40tys PLN w porywach do 50... ;)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

#46 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 15:59

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? u nas po 12 to by nie jechali oglądać nawet

tylko dali by zaliczke umowa wstęna a potem szybki przepis i jeszcze do każdego hektara 1000 złna mszę w kościele że się udało interes życia zrobić

#47 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 14 lipiec 2008 - 17:36

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? Też jestem z Kuj-Pom i powiem ze niektórzy szaleją z ceną ziemi nawet do 50 tys za hektar ale nikt niechce brać za tyle bo zanim to sie zwróci to ziemia zdąży stanieć. Moj sąsiad chce sprzedac po 27 tys za hektar i nawet jednego telefonu nie odebrał w tej sprawie.......50tys?? SZALEŃSTWO!!!!!

#48 Share morowa91

morowa91

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 454 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 17:40

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? A u nas jest taki problem że niema gdzie kupić ziemi, bo jak coś było to już dawno za grosze wielcy gospodarze przejali, a teraz co każdy dzibie ile tylko się da u nas na tych pioskach, ani żyto niechce roś, a ludzie o kawałek ziemi by się pozabijali ;)

#49 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 19:23

Powiem tak u ciebie to ziemia tania jak barszcz bo u mnie cena za hektar wynosi 40tys PLN w porywach do 50... ;)

To jeszcze zależy od klasy ziemi, jej położenia, dojazdu, itp. no i przede wszystkim zapotrzebowania. Ostatnio miałem do kupienia 15ha IV/V klasy po 8000zł...

#50 Share krolikNH

krolikNH

Retired Moderator

• V.I.P.
  • rank
  • 4622 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, speedway, dobra fotografia

Napisany 14 lipiec 2008 - 19:26

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? No tak od klasy ziemi zależy tylko ta zasada, że im lepsza klasa tym drożej, u mnie sie nie sprawdza, jest od II do IV i chodzą równo od 40 do 50tys i to jest dla mnie chore... ;)

Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share pawelJD

pawelJD

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 20:01

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? U nas nie ma możliwości ani kupna, ani dzierżawy. U nas ziemia chodzi po 100 zł/ metr kwadratowy. Wszystko to dlatego że tylko 5 kilomerów do bydgoszczy:)

#52 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2869 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 14 lipiec 2008 - 21:04

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? 100zł za mkw. to kosmiczna cena :). U mnie w tej chwili jest po 30-35tys zł za hektar. Trudno powiedzieć czy się opłaca brać czy nie. Patrząc na to, że cały czas jest tendencja wzrostowa ceny na ziemie to mozna kupować, a potem drożej sprzedawać B).

#53 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 14 lipiec 2008 - 22:15

U nas nie ma możliwości ani kupna, ani dzierżawy. U nas ziemia chodzi po 100 zł/ metr kwadratowy. Wszystko to dlatego że tylko 5 kilomerów do bydgoszczy:)

u mnie jest odwrotnie ludzie się proszą żeby wynająć pole ! bo mało komu chce się robić

#54 Share Piotras

Piotras

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 301 postów

Napisany 14 lipiec 2008 - 22:42

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? u mnie ziemia po 100 tyś za 1 ha żadko kiedy po 50 tyś się trafi powód ziemia przekształcona pod działalność i działki budowlane

#55 Share Piochu

Piochu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 423 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo.

Napisany 16 lipiec 2008 - 21:09

U nas nie ma możliwości ani kupna, ani dzierżawy. U nas ziemia chodzi po 100 zł/ metr kwadratowy. Wszystko to dlatego że tylko 5 kilomerów do bydgoszczy:)

@PawelJD W jakiej miejscowości mieszkasz koło Bydgoszczy?
Mój wuja mieszka w okolicach Osielska koło Bydgoszczy i ma około 110 ha na własność, mówił mi że jest jedynym rolnikiem w tej gminie, i że w ubiegłym roku jego znajomy sprzedał 1 ha ziemi ornej za 200 000 zł :)
http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

#56 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 15:45

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? to badz dobry dla wuja. 110 X 200 000 = 22 000 000 hm bądz bardzo dobry dla wuja i mów że rolnictwo sienie opłaca

#57 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 17 lipiec 2008 - 16:39

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? To wspomnij wujowi , że Endrju go pozdrawia , i życzy wesolych świąt !!! :) :) :) :)

#58 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 09:36

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? To widze ze jednak sa duze problemy z ziemia ale na szczęście u mnie nie. Ziemie w dzierzawie mam jak na razie za darmo tylko podatek place a cena hektara to coś ok 4-5tys zł ziemie wiekszośc 4 klasa. U mnie nikomu na ziemi nie chce sie robic.

#59 Share rafik256

rafik256

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 705 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 17:11

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? dzisiaj jakies 15 kilometrów ode mnie jakiś rolnik kupił 2 ha ziemi za jedyna 112 tys. zł i jeszcze twierdzi ze to dobra cena :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 17:20

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? he he he u nas w okolicy to zadają sobie pytanie czy sprzedawanie ma sens, są oferty za piach 6z lub inne nieużytko ceny po 15-20 tyś jak siętrafi frajer to by sprzedawali, a nawet tacy co mają po 60-80 ha sprzedali z 5-10 ha żeby coś zainwestowac, cóż pieniądz z tego żadny więc jak kto woli ale dac ze 30-50 tyś za ha ziemi i liczyc na to że się zwróci produkcją z tego to utopia! :)