Skocz do zawartości

Zdjęcie

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ???

62 odpowiedzi na ten temat

#21 Share lukasz16s

lukasz16s

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 92 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 19:18

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? hehe fajne pomysły masz tylko troche zadużo filozofujesz a rolnictwem było trzeba przedzej się zając ja tate namawiałem na kupno pól i ciągników jak miałem 10 lat i juz przez ten czas (6lat)wymieniliśmy ciągnik na nowy i kupiliśmy 30 ha a w jakiej cenie masz tą ziemie bo my teraz kupujemy 3 ha za 100tyś
JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? Dzisiaj, 16:23
  •  

#22 Share Wajcha17

Wajcha17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 19:24

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? ceny ziemi dokładnie nie znam bo rodzice dopiero pertraktują ceny są niskie bo ziemia nie była użytkowana przez parę lat i właścicielowi na niej prawie wcale nie zależy mówione było coś o 20 tyś zł ale nie wiem czy to nie cena za hektar

#23 Share funkmaster1993

funkmaster1993

Młody Przyszły Rolnik

• Members
  • PipPipPip
  • 1278 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 19:28

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? To jak nie była użytkowana przez kilka lat to na plony 5 ton z ha musisz długo poczekać. I na pewno nie zasiejesz tam pszenicy na pierwszy rok użytkowania najlepszy był by owies.
FUNKMASTER

Sprzedam

Kosiarkę bijakową Samasz KB 250

#24 Share Wajcha17

Wajcha17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 21:14

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? no tak ale jakie zboże jare mam siać na zmianę z pszenicą ozimą ???

#25 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 21:39

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? Albo jesteś milionerem i nie masz co z kasą robić, albo sobie jaja z nas robisz.
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

#26 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 21:42

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? Z obornikiem to tez u ciebie bedzie krucho...bedziesz musial ta pola jakos uzyzniac roslinnymi "nawozami" np gorczyca czy lubina na przoranie. a co do tego siewu to najlepiej jare a potem ozime i tak na zmiane, i po zebraniu ozimego zboze posiac gorczyce lub lubin i przorac na zime a pozniej na to siac jare, bo jakos trzeba bedzie ta ziemie uzyzniac...a nie masz obornika;/

#27 Share Wajcha17

Wajcha17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 21:43

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? Dlaczego milionerem ??? i czemu sobie jaja robie pytam się tylko co zasiać po pszenicy ozimej jakie zboże jare ??? czy trzeba być milionerem aby zasiać coś po pszenicy ??? Obornik jeszcze mam obecnie na tych 4ha hoduję bydło 6 sztuk byków ale są z tego małe zyski a chodzić trzeba co dzień

#28 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 21:50

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? zgadza sie-male zyski sa ale przy malej ilosci. nie mysl ze z samego pola bedziesz mial wieksze zyski...

#29 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 21:57

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? napisz tez jaki masz sprzet bo to tez jest wazne bo jak masz t25 i orzesz starym poniemieckim dwuskibowym plugiem to szkoda zachodu bo bedziesz oral i oral i oral na tych 12ha wedlug mnie musialbys miec chociaz 4011 albo c360

czemu nieuzytek slabo ma plonowac my sobie zalatwilismy od sasiada ok hektara nieuzytkow i mieszanka (jeczmien, owies) jest tam lepsza niz na reszcie naszych pol na wosne byly grube ciemno sielone liscie i mysle ze tez dobrze bedzie plonowalo
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#30 Share mlody3320

mlody3320

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 177 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 22:02

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? w innym temacie jest mowa o jego sprzecie. ma ursusa 360.
a co do tych nieuzytkow to mtz 820 masz racje, nie raz lepsze sa takie pola bo sa odpoczete i wystarczy troche nawozu i zboze ladne. Zreszta kiedys stosowano trojpolowke- jak ktos zna ten termin to wie o co chodzi ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 22:08

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? @mlody dziki za poparcie hehe

a moze zamiast tego jeczmienia to ziemniaki? jesli nie masz czym tego zebrac to nie wiem
my siejemy jeczmin jary na sprzedaz i inni w okolicy tak samo... ale fakt faktem po jeczmieniu siejemy rzepak wiec moze zrobisz plodozmian 3 zboz? pszenica jeczmien i np rzepak? (my tak mamy)
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

#32 Share Wajcha17

Wajcha17

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 33 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 08:45

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? jeśli by to przyniosło większe zyski to mogę tak zrobić pług mam 3 skibowy

#33 Share ROLNIK7

ROLNIK7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 281 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 09:19

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? Z tym milionerem chodziło mi o to że chcesz tak nagle kupować ziemie której obecnie ceny są kosmiczne (chyba że rozdają za półdarmo) bo inaczej może Ci się ona nigdy nie zwrócić. Nie wiadomo jak to będzie za kilka lat, może coś zarobisz, a może będziesz musiał do tego wszystkiego dopłacać, ziemia może stanieć i już tej kasy nigdy nie odzyskasz.
http://pl.youtube.co...h?v=2uZ6M3z_EnU

Nie ma to jak jechać Ursusem C-330 w garniaku do szkoły po maturę!!!!

#34 Share Arni

Arni

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1234 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 10:12

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? Mam pytanie jak już będziesz miał produkcje roślinną to będziesz kupował materiał siewny czy swoje ziarno i tylko kupisz zaprawę, bo to też kosztuję ;) Wiesz nad wszystkim trzeba pomyśleć. A masz w ogóle uprawnienia na przejęcie gospodarstwa?
17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

#35 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 18:35

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? prima po pierwesze przy 12 hektarach i tylko roślinki typu przenica rzepaki itp to, cieńko widze twoje dochody. Po drógie zapraszam do mnie na gospodarstwo na żniwa to zrobie Ci przeszkolenine z zakresu rolnictwa. Na 5 -10 hektarów rocznie nie zawsze stać gospodarstwa które mają po 100 hektarów b to jest koszt rzędu 200 tys zł. zyli jak masz 100 hektarów i chciałbyś z tych 100 hektarów kupic 10 to z jednego hejtara twojego gospodarstwa musiał byś wydać dwa tysiące !!!! Na zakup samej ziemi z dochodu a gdzie życie ? także punkt nie realny.

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#36 Share zimny90

zimny90

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów
  • Zainteresowania:Musik, sport, motoryzacja

Napisany 23 czerwiec 2008 - 19:18

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? Nie wydaje mnie sie zeby z 12ha szło wyżyć.
I czy są nawozy gorszej lub lepszej jakości??
Jak masz duzo kasy to kupuj te hektary ale raczej nie prędko ci sie zwrócą a przykładowo jak zaciągniesz kredyt na kupno ziemi i przyjdzie jakas klęska żywiołowa to z czego spłacisz?Zęby w ściane wbijesz prędzej. Ja bym się nie pchał w totalnie niepewną inwestycje, a wręcz szaloną

#37 Share lukasx21

lukasx21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1113 postów
  • Zainteresowania:Szkolenie i egzaminowanie kandydatów na kierowców No i grzebanie w glebie trochę też...

Napisany 23 czerwiec 2008 - 19:50

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? Z 12ha idzie spokojnie wyżyć ale trzeba się zająć jakimś innym rodzajem produkcji np warzyw bo samo zboże to cienko to widze. Inwestycje jakie planuje autor tematu są moim zdaniem nie do wykonania w obecnych czasach i w tak krótkim czasie jak to zakłada na takim areale jak obecnie dysponuje nawet jeżeli dodatkowo pracuje chyba że w ostatniej kumulacji trafił 6 w lotto ;)

Kupię pług 2 skibowy obracany hydraulicznie

Kupię sortownik do ziemniaków remprodex lub samro

Sprzedam sadzarkę do ziemniaków gruse, 2 rzędową przystosowaną do sadzenia kiełkowanych

#38 Share marcinus

marcinus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 23 czerwiec 2008 - 22:16

Nie wydaje mnie sie zeby z 12ha szło wyżyć.
I czy są nawozy gorszej lub lepszej jakości??
Jak masz duzo kasy to kupuj te hektary ale raczej nie prędko ci sie zwrócą a przykładowo jak zaciągniesz kredyt na kupno ziemi i przyjdzie jakas klęska żywiołowa to z czego spłacisz?Zęby w ściane wbijesz prędzej. Ja bym się nie pchał w totalnie niepewną inwestycje, a wręcz szaloną

da się wyżyć tylko zależy na jakim poziomie ja bym raczej brał w dzierżawe niż kupował sam tak robie ale jesli masz okazje to kupuj

#39 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 22:23

Z tym milionerem chodziło mi o to że chcesz tak nagle kupować ziemie której obecnie ceny są kosmiczne (chyba że rozdają za półdarmo) bo inaczej może Ci się ona nigdy nie zwrócić. Nie wiadomo jak to będzie za kilka lat, może coś zarobisz, a może będziesz musiał do tego wszystkiego dopłacać, ziemia może stanieć i już tej kasy nigdy nie odzyskasz.

ja bym nie był taki pewnien że ziemia stanieje w najblizych kilku latach bo jakby nie patrzeć to jedyny towar którego sie nie da wyprodukowac.pozatym nawet jakby nie patrzec na rolnictwo ludzie wolą mieszkać na wsi we własnym domu,wyprowadzają sie z miast i dają te horendalnie duże pieniądze za kilka arów ziemi...

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share baksik

baksik

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 27 czerwiec 2008 - 09:06

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ??? Moim zdaniem opłacalność na tak małym areale jest naprawdę kiepska, a założenie że co roku uda się powiększyć gospodarstwo o kilka hektarów bez dodatkowych (sporych) źródeł dochodu... hmm co najmniej trudne w wykonaniu. Sam dostałem po dziadkach 3ha na wsi ziemi IV- V klasy, położone 27 km od mojego miasteczka i w ubiegłym roku udało mi się dokupić jeszcze 2 ha, ale za pieniądze zaoszczędzone z normalnej pracyy na etacie. Licząc wszystkie koszty, naprawy, dojazdy dobrze jest jak z tego wszystkiego zostają pieniądze z dopłat, (niewiadomo jak długo, jak zlikwidują dopłaty po 2012?). Ale co poradzić jak sie lubi te robotę, także zbieram na więcej ziemi, nowy ciągnik, maszyny, silosy.......