Wajcha17

Dokupywani pola czy się opłaca i czy jest wogule sens ???

Polecane posty

pawelJD    17

U nas nie ma możliwości ani kupna, ani dzierżawy. U nas ziemia chodzi po 100 zł/ metr kwadratowy. Wszystko to dlatego że tylko 5 kilomerów do bydgoszczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2
U nas nie ma możliwości ani kupna, ani dzierżawy. U nas ziemia chodzi po 100 zł/ metr kwadratowy. Wszystko to dlatego że tylko 5 kilomerów do bydgoszczy:)

u mnie jest odwrotnie ludzie się proszą żeby wynająć pole ! bo mało komu chce się robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotras    2

u mnie ziemia po 100 tyś za 1 ha żadko kiedy po 50 tyś się trafi powód ziemia przekształcona pod działalność i działki budowlane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piochu    8
U nas nie ma możliwości ani kupna, ani dzierżawy. U nas ziemia chodzi po 100 zł/ metr kwadratowy. Wszystko to dlatego że tylko 5 kilomerów do bydgoszczy:)

@PawelJD W jakiej miejscowości mieszkasz koło Bydgoszczy?

Mój wuja mieszka w okolicach Osielska koło Bydgoszczy i ma około 110 ha na własność, mówił mi że jest jedynym rolnikiem w tej gminie, i że w ubiegłym roku jego znajomy sprzedał 1 ha ziemi ornej za 200 000 zł :)


http://www.youtube.com/user/Piochu2 - moje filmy na YT. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

to badz dobry dla wuja. 110 X 200 000 = 22 000 000 hm bądz bardzo dobry dla wuja i mów że rolnictwo sienie opłaca


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

To widze ze jednak sa duze problemy z ziemia ale na szczęście u mnie nie. Ziemie w dzierzawie mam jak na razie za darmo tylko podatek place a cena hektara to coś ok 4-5tys zł ziemie wiekszośc 4 klasa. U mnie nikomu na ziemi nie chce sie robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafik256    22

dzisiaj jakies 15 kilometrów ode mnie jakiś rolnik kupił 2 ha ziemi za jedyna 112 tys. zł i jeszcze twierdzi ze to dobra cena :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75

he he he u nas w okolicy to zadają sobie pytanie czy sprzedawanie ma sens, są oferty za piach 6z lub inne nieużytko ceny po 15-20 tyś jak siętrafi frajer to by sprzedawali, a nawet tacy co mają po 60-80 ha sprzedali z 5-10 ha żeby coś zainwestowac, cóż pieniądz z tego żadny więc jak kto woli ale dac ze 30-50 tyś za ha ziemi i liczyc na to że się zwróci produkcją z tego to utopia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
valtran111    1

u nas cena jest do 12tys za hektar a co chodzi czy sie oplaca to moim zdaniem tak bo jak kupisz to wiesz ze robisz na swoim i nie boisz sie ze ktos ci zabierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0
To widze ze jednak sa duze problemy z ziemia ale na szczęście u mnie nie. Ziemie w dzierzawie mam jak na razie za darmo tylko podatek place a cena hektara to coś ok 4-5tys zł ziemie wiekszośc 4 klasa. U mnie nikomu na ziemi nie chce sie robic.

 

placisz za dzierzawe 4-5tys zl? dobrze zrozumialem? :) u nas to daja po 300-400zl za dzierzawe


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

chodziło mu o to ze cena hektara w jego okolicy to 4-5tys :) przynajmniej ja tak zrozumiałem :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kuba9449
      Cześć, mam problem. Posiadam gospodarstwo które zakładał mój dziadek i "baza" jest w tym samym miejscu niezmiennie od lat. Mam dom i budynki gospodarcze, chciałbym postawić dodatkową halę na maszyny i tu zaczyna się problem. Gmina opracowuje mpzp i w miejscu mojego gospodarstwa chce dopuścić jedynie zabudowę mieszkaniową, składałem pisma o zmianę przeznaczenia terenu lecz były odrzucane bez podania powodu. Gmina nie wydaje teraz wz ze względu właśnie na opracowywany mpzp. Czy macie pomysły jak to "ugryźć"?
    • Przez oscak11
      Witam , zastanawiam się nad otwarciem warsztatu . Z jakiej opcji najlepiej skorzystać czy z dotacji czy poprostu z własnych funduszy . Wpadłem na ten pomysł ponieważ zajawkę do napraw mam od swojego ojca . Myślę nad rozbudowalą warsztatu i założeniem działalności.  Pracuje za granicą mam trochę oszczędności i teraz dylemat , rozbudowa z oszczędności czy z dotacji . Jak to ugryźć.  Mój ojciec naprawia traktory ,, po godzinach ,, ma też gospodarstwo . Wiedzę posiadam na temat naprawy traktów  lecz zawsze mogę liczyć na mojego ojca . W okolicy nie ma mechaników więc myślę, że cały ten pomysł mógł by wypalić. Nie było jescze okresu żeby w kolejce nie stał 1 lub 2 traktory . Ludzie w obrębie 60 km przyprowadzają traktory do nas ponieważ w okolicy nie ma dobrych mechaników . Jak najlepiej zacząć  . Był bym wdzięczny za wszelkie porady .
    • Przez armia100
      Witajcie! Potrzebuje porady... Czy istnieją jakieś przepisy dotyczące odległości stawu od drogi? Odnośnie zwykłej działki, wiem, że niestety nie jest to precyzyjnie uregulowane. A co z działką, która jest drogą (działka jest prywatna, jednak w księdze wieczystej jest zapis, że jest to droga). Sąsiad zrobił staw niespełna pół metra od granicy i wszystko byłoby w porządku, gdyby nie zadomowiły się tam bobry, które zaczęły podkopywać swoje jamy pod droga, która się osuwa. Droga jest moim dojazdem do domu. Sąsiad twierdzi, że to nie jego problem. Co zrobić w takim przypadku?
      Pozdrawiam
    • Przez Okisz
      Czesc,
      Czy bedąc czynnym płatnikiem VAT mogę wystawić fakturę rolnikowi ryczałtowemu? 
      Znajomy chciałby kupic odemnie soję, natomiast ja potrzebuje mieć na tą sprzedaż fakturę. 
    • Przez MichaKpiski
      Witam jestem jednym ze spadkobierców gospodarstwa rolnego. Czy ktoś przechodził tą ścieżkę po kolei jak już postanowienie nabycia spadku wydanego przez sąd ?  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj