Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać??

34 odpowiedzi na ten temat

#21 Share tytus

tytus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 07:41

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? Pentax może i fajny, niedrogi i dobry kit, ale czy ktoś widział jakie zdjęcia robi??
Możliwe, że ok. Z tego co wiem jednak, to jeśli chodzi o profesjonalistów, to dzielą się ciągle na nikonowców i canonowców.

PS. Yacenty, czy ten Tamron ma zmienną ogniskową?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? Dzisiaj, 22:59
  •  

#22 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 30 czerwiec 2008 - 16:49

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? 17-50 to co stałka?
od kiedy?
a masz 15tys na samo body ze jestes pro? plus jakies 50tys na obiektywy?

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#23 Share tytus

tytus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 18:29

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? Ok, przeoczyłem te 17-55.
Ale nie przesadzaj z 15 tys. za body i 50 tys. za obiektyw! Napatrzyłeś się na aparaty przy boiskach na ME 2008? Myślałem, że mówimy o bardziej amatorskim zastosowaniu, ew. zaawansowanej amatorszczyźnie. A tutaj za 4-5 tys. całkiem przyzwoity zestaw można kupić. Np. Nikona D80 (ok 2000), Canon 40D (ok. 3000) + obiektyw 2000 zł i jest nieźle.
Może bym i wydał 20 lub 50 tys. ale już nie dla samej pasji, tylko musiałbym mieć jakiś biznes z tego żeby mi się to zwróciło.

#24 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 23:34

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? to moze sie zdecyduj czy mowimy o pro czy o amatorszczyznie?
powiem ci tak miedzy nami - pentax k10d jest spokojnie lepszy od n80 i duzo lepszy od c400d, do 40d moze startowac ale tutaj widzialbym lekko mocniejsze 40d, kuzyn - fotograf - uzytkownik c40d byl pod duzym wrazeniem tego co moze moje body :D stwierdził ze zrobiłem dobry ruch kupujac wlasnie k10d,

co do obiektywów, moj kuzyn jest powiedzmy pol amatorem i ma juz obiektywów za jakies 15-20tys zł, (sztuka minimum 2tys PLN a jeden nawet podbija cos pod 5tys PLN)

ja - totalny amator chce miec 3 obiektywy na poczatek (17-50/2.8, 50/1.4, 50-300/4.5-6.3) i wiem ze na to musze przeznaczyc plus minus 4tys zl:P
do tego dochodzi lampa błyskowa ~1250zl plus body i mamy na wszystko razem 7200 - na taki sobie sprzecik z klasy co najwyzej zaawansowany amator!!!
dobre szkło tak jak mowilem kosztuje kilkanascie jesli nie dziesiat tys zl, body dobre to mam na mysli nikona d3 ~12.5tys PLNów, albo canon eos1d mark III ~12tys PLNów

tytus: pytasz czy ktos widział jakie zdjecia robi pentax, polecam moja galerie tutaj i na picassie - tylko uwaga ja sie dopiero ucze i mam szklo kita, jak juz cos sobie zapodam lepszego i pokumam ten aparat to bedziemy mogli dyskutowac - poki co zrobiłem 1200fotek i jestem bardzo zadowolony z pentaxa :D

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#25 Share tytus

tytus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 lipiec 2008 - 09:04

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? Rzeczywiście zdjęcia masz całkiem fajne.
Widzę, że inaczej rozgraniczamy amatorszczyzne od profesjonalizmu :D Bo moim zdaniem, profesjonalista ma przedewszystkim umiejętności i to "coś", że zdjęcie wygląda lepiej niż inne podobne, nawet gorszym sprzętem. Nie rozumiem po co "pół amatorowi" sprzęt za 15-20 tys., skoro jak sam twierdzisz jest "pół amatorem", czyli i tak sprzętu nie wykorzysta należycieale, ale jak go stać i chce to ma, nic mi do tego.
Ja, również amator, mam N D80 + Nikkor 18-70. Na razie mi to wystarczy, bo chcę się nauczyć na tym "kitowym" zestawie i będę widział później co chcę pstrykać i co mi będzie potrzebne.

A dla przykładu, możesz popatrzeć na te zdjęcia (patrz użytkownik Spidi) zrobione, wg Twoich kryteriów, bardzo amatorskim sprzętem, bo wartym ok. 2500 zł. Nikon D40+Nikkor 50-300 VR. Zdjęcia długo się otwierają, ale warto zobaczyć.
Pozdrawiam :D
http://www.forum.mot...h...61&start=15

#26 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 01 lipiec 2008 - 12:10

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? wiesz kuzyna nazwyam pol amatorem bo chlopak nie zyje z fotografii - robi fajne fotki ale z doskoku, ma swoje jakies mini wystawy, robi imprezy ale przede wszystkim jest nauczycielem :D

foty - klasa, widac ma gosc reke, a aparat to tylko jej przedłużenie :D

#27 Share fantavision

fantavision

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 09 lipiec 2008 - 22:44

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? Wszystkim zastanawiającym się nad wyborem aparatu (zwłaszcza lustrzanki) polecam stronę z samplami zdjęć - bardzo dużo modeli aparatów. Link do stronki. Pozdrawiam

#28 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 09 lipiec 2008 - 23:10

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? Nie ma lepszej firmy aparatów od firmy Canon ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#29 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 10 lipiec 2008 - 08:50

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? a jakie inne firmy znasz?

#30 Share Trafik

Trafik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 187 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i motoryzacja.

Napisany 13 lipiec 2008 - 11:01

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? co mam ci wymieniać ?????!!

#31 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 14:01

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? No i kupiłem :] Wybór padł na Nikon D60 + AF-S DX Nikkor VR 18-55mm f/3.5-5.6G Lens Może nie jest to jakiś super wypasiony sprzęt ale jak dla takiego amatora jak Ja w zupełności wystarczy. A przy tym co oferuje sądzę że za cenę 339Ł (około 1370zł) to jest oki

#32 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 22:03

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? powodzonka i czekamy na wypasione foty

#33 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 21:31

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? Ja mam takie pytanie..
Poszedłem z moja dziewczyna do sklepu(po EOSa 450D) no i ja z głupa ''może NIKON'? Sprzedawca-''OK, prosze bardzo śwetne foty i świene ceny obiektywów Nikonowskich...'' no i wymienia te 4-cyfrowe sumy i na koniec '' .. to jak? Nikon czy Canon ze swoimi obiektywami Tamrona od 500 zł? Dla was wystarczy Canon, nie macie co z kasa robić-Nikon''.. Czy do Nikona nie ma innych obiektywów oprócz firmowych? Coś mi sie to nie wydaje..

#34 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9677 postów

Napisany 21 lipiec 2008 - 07:32

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? obietywy Tamrona czy Sigmy sa na wszelkie bagnety - N, C, P, S-M

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#35 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 480 postów

Napisany 21 lipiec 2008 - 10:42

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? Jedyne co będzie różnić obiektywy dla NIKON-a i CANONA to to że nikon D60 wymaga tych z silniczkiem AF no chyba że wolisz ustawiać ręcznie, a CANON 450 ma silnik w body