Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać??

34 odpowiedzi na ten temat

#1 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 15:25

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? Czy ktoś z użytkowników ma jakieś doświadczenia z wyżej wymienionymi aparatami? Chcę coś sobie teraz kupić i rozważam wymienione modele.
D40 6 mil pix kosztuje 299Ł D60 - 399Ł Canon - 394Ł ostatnie dwa matryca 10 mil pix obiektywy w rozważanych przeze mnie modelach podstawowe 18-55mm.
Aparat potrzebuję do typowego dobrego amatorskiego zdjęcia. Kolega fotograf poleca mi canona (Ale On nie jest obiektywny--> uznaje tylko CANON-y) Jeśli ktoś ma jakieś rady proszę pisać. Rozważałem jeszcze USA jako miejsce zakupu ale jak dołożę cło i transport to kupię na miejscu w sklepie z niewielką różnicą i pewną UE gwarancją

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? Dzisiaj, 16:12
  •  

#2 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 15:27

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? Powiem Ci tak, nie znam sie ale moja dziewczyna jest zapalonym fotografem i niedawno kupiła 400D, wcześniej miała też cośtej serii ale niższy model, teraz zbiera na 450D. Wydaje mi sie że zna sie na rzeczy i dobrze wybiera.

#3 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 15:31

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? 450D kosztuje 499Ł a tyle to już jakoś nie chce Mi sie dawać

#4 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 22 czerwiec 2008 - 17:38

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? grzesiu, olej te marki - bierz to co ja mam pentax K10D, to jest pol klasy wyzej od 400d czy nikona d80 a kosztuje znacznie mniej,
obiektyw kitowy jest tez o klase lepszy od kitów pozostałych marek

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#5 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 17:45

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? "Każda liszka swój ogonek chwali" ;)
Poczytaj testy na necie
W testach i opiniach są wymienione wady i zalety i wtedy dobierzesz aparat, idź też do jakiegoś saturna/MM i pobaw sie każdym i zobacz który lepiej Ci leży :)

#6 Share griga

griga

Zaawansowany

• Administrators
  • PipPipPip
  • 483 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 18:08

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? Jestem w UK więc nie saturna ;) Ale jak dla mnie na pierwszą zabawę są jeden czort! Jacek Mi jeszcze teraz napisał żebym kupił takiego jak On Pentaxa i kurde już sam nie wiem co kupić :/ Wszystkie kosztują mniej więcej tyle samo. A danymi technicznymi niewiele się różnią. Co do forów to już troszke poczytałem i na każdym jeden chwali a zaraz drugi gani. I bądź tu mądry.

#7 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 19:15

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? http://forum.optyczn...wforum.php?f=23 -a tu patrzyłeś ?-mi w każdym bądź razie to forum sporo pomogło

#8 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 19:21

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? a ty jak tak ze swoin d300?

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

#9 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 19:35

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? Nie mogę się nacieszyć -aparat jest genialny ale oczywiście wymaga obiektywów-a tu już oczywiście ból się zaczyna-mam niedługo w planach 70-300 VR a potem coś krótkiego-ostatnio w FJ podpinałem parę obiektywów tzn tego 70-300 ,16-85 i coś Sigmy porobiłem kupę zdjęć no i okazało się że żaden z tych obiektywów nawet nie zbliża się ostrością do tego mojego 50-1.8 ;)-chyba zacznę stałki kupować...

#10 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 19:39

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? ja mam taki priorytet:
lampa - metz 58
obiektyw: tamron 17-50/2.8
obiektyw: pentax 50/1.4

zobaczymy jak to sie wszystko potoczy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 19:51

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? No właśnie jak ten Tamron-jest tak dobry jak w testach ?-bo mam na niego ochotę-było nie było tańszy od Nikkora i człowiek z FJ mi go polecał twierdząc że jest lepszy !(czyt.ostrzejszy).

#12 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 20:00

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? w tej cenie (1200zl) jest po prostu rewelacyjny - nie ma znaczenia czy w systemie C, P czy N

#13 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 20:24

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać??

w tej cenie (1200zl) jest po prostu rewelacyjny - nie ma znaczenia czy w systemie C, P czy N

No dobra-przekonałeś mnie ;) -tylko gdzie go przetestować-w FJ nie mają-w okolicy żadnego sensownego sklepu foto też nie ma i klops

#14 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 20:49

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? moze popros niech ci sciagna? a jak nie to np fotorimex - kumpel z forum pentaxa tam pracuje i sprzedaja tez przez allegro

#15 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 22 czerwiec 2008 - 20:57

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? Ale ja chciałbym najpierw przetestować zanim kupię-właśnie okazało się że wszystkie zdjęcia które zrobiłem Sigmą w FJ są nieostre-znaczy trzeba byłoby szkło skalibrować z korpusem-a ja wolałbym kupić i nie musieć wysyłać zaraz do serwisu

#16 Share wojtii

wojtii

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 236 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 07:38

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? Griga kup Canona,nikon dla mnie jest taki plastikowy,kilku znajomych ma Canona i sobie chwali,w Currysie mają dobre ceny...PC World tez tani...

#17 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 07:56

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? abstrachujac od tego ze mam taki aparat jaki mam - miales kiedys w rekach pentaxa? szczegolnie cos z k10/100 albo 20/200?

#18 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 10:07

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? Dokładnie jak pisze Yacenty-Pentax oferuje zdecydowanie lepszą jakość wykonania o w/w Nikonów i Canonów -a co do plastikowości Nikona to raczej Canony są takie bardziej "plastikowe"-no a mój to i tak taki "non plus ultra" jeżeli chodzi o jakość wykonania jest-podskoczyć to mu mogą EOS-y za 20 tys co najwyżej ;)

#19 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 10:30

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? do tego 3 rzeczy ktore w tej klasie cenowej sa niedostepne u C i N to:
stabilizacja w body - rewelacyjna funkcjonalnosc,
uszczelniacze body i troszke lepszych obiektywów
system czyszczenia matrycy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 11:45

Nikon D40, D60 czy CANON EOS 400D który wybrać?? Eee tam stabilizacja w body-ja tam dzięki Sigmie 70-300 mam już jakieś +4EV w łapie :)