SUCHY102

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie??

Polecane posty

marcin974    30
cały czas taki kupujemy

to po ile zł za litro jest obecnie ON?


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
to po ile zł za litro jest obecnie ON?

obecnie po 4.06

ale jak od tego odejmiemy VAT i akcyze na paliwo rolnicze to wychodzi po 2.5zł

a i jeszcze rabat 10gr czyli wychodzi po 2.4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

[quote name='marcin974'

królik to jest chyba nasza pierwsza i ostatnia kwestia w której sie zgadzamy :P:)

 

No to dobrze, że chociaż w jednej sprawie jesteśmy sojusznikami, a nie wrogami... :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Zauważylićcie że jak się leje czerwoną to więcej jej palą.....??????Ja tam leje tylko ON nawet jak drogie a przy opale to i silnik napewno się dożyna a jak się ma ciągnik od nowego to trzeba dbać nie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja nie zauważyłem żeby więcej palił. I dobry opał wcale nie jest gorszy od zwykłego on w silnikach z klasyczną pompą wtryskową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
Ja nie zauważyłem żeby więcej palił. I dobry opał wcale nie jest gorszy od zwykłego on w silnikach z klasyczną pompą wtryskową.

z obserwacji mojego ojca to c 360 na hektar orki palil 3 litry wiecej opalu niz ON. juz tylko na ON jezdzimy bo opal nie jest w cale taki tani zeby to sie oplacalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

No tak ale jakbyś miał traktor od nowego to chyba byś nie lał opału...i napewno nie jest lepszy od ON

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1
No tak ale jakbyś miał traktor od nowego to chyba byś nie lał opału...i napewno nie jest lepszy od ON

popieram :P do nowego to szkoda. nie ma jak ON. ale opal i tak jest lepszy od BIO!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Wszyscy narzekacie, że opał to syf... A wiecie jaki ma skład chemiczny? Dokładnie taki sam jak olej napędowy.

 

olej opałowy od oleju napędowego różni się:

 

- większą zawartością siarki, która NIE SZKODZI SILNIKOWI, co najwyżej może nieco zaszkodzić katalizatorowi (których nie ma w starych traktorach :P), zatem ryzykowne jest używanie opału w silnikach o wysokich normach emisji.

Większa zawartość siarki wpływa na zwiększenie emisji dwutlenku siarki, czyli niekorzystnie oddziałowuje na środowisko naturalne.

 

- brakiem/mniejszą ilością dodatków detergentowych, ocyzyszczających silnik. Wystarczy od czasu do czasu zalać ON i się wyrówna...

 

- brakiem środków przeciw krzepnięciu - nie ma opału "zimowego". Można dodawać depresatorów dostępnych w handlu.

 

- brakiem niektórych uszlachetniaczy, mało istotnych dla silników innych niż PD/CR

 

Sam czysty olej opałowy, taki jaki opuścił rafinerię NIE POWINIEN ZASZKODZIĆ dieslowi, za wyjątkiem diesli na pompowtryskiwaczach i common-railach z wysokim ciśnieniem wtrysku.

 

Jedyne, co może uszkodzić silnik, to olej opałowy ODBARWIANY i w inny sposób "uszlachetniany".

 

Aby odbarwić olej opałowy, dodaje sie do niego KWAS SIARKOWY (H2SO4), który powoduje strącanie się barwnika, ale ZOSTAJE W PALIWIE. Tak sam H2SO4, jak i produkty "ubocznych" reakcji.

Jak działa H2SO4 na metal, to chyba każde dziecko z podstawówki wie. Co się dzieje z instalacją wtryskową potraktowaną paliwem z H2SO4 też chyba każdy się domyśla.

 

Owszem, aby zobojętnić odczyn takiego "wynalazku" dodaje się sole wapniowe, które następnie się odfiltrowuje, ale NIE USUWA TO WSZYSTKICH AGRESYWNYCH POZOSTAŁOŚCI ODBARWIANIA OPAŁU

 

I to właśnie te wynalazki powodują uszkodzenia układu paliwowego!!!!!

 

Nie opał, ale "wynalazki". Różne domieszki do paliw i inne cyrki, mające na celu obniżenie końcowej jego ceny.

 

Jeżeli ktoś zaleje do silnika CZYSTY, CZERWONY OPAŁ, nie jakiś syf z żużlem, ale "markowy" opał, to NIC NIE MA PRAWA SIĘ STAĆ (wyjąwszy instalacje wysokociśnieniowe - PD/CR).

 

Ale podkreślam - wysokiej jakości opał, a nie jakiś zasrany wynalazek.

 

 

Niech ktoś teraz poda sensowne i potwierdzone argumenty że opał jest szkodliwy dla silnika....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

Ja nawet jakbym chciał to i tak bym nie pojechał na oranżadzie bo mój k100 podobno na tym nie poleci :/

A do C-330, C-360, MTZ-82 to jak najbardziej czerwona, bezalkoholowa! :) hehe :P


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukas85    36

To TD90D leje tylko polska z orlenu ale do u3512 i c330 ruska rope. Jak narazie nie mialem nigdy z nia problemow, od zaufanego dostawcy :P. Teraz pewnie bedzie z tym problem bo duzo drozsze sa wizy, chociaz z drugiej strony 3 zl za litr to jak sie kupi Polski olej napedowy za troche ponad 4zł/l i odliczy sie VAT mało drozej wyjdzie


Ursus C-330, New Holland TD90D, Case MX120, Claas Dominator 96, quad Honda Rubicon 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

Ja nie twierdze że opał szkodzi silnikowi ale napewno nie jest lepszy od ON no bez przesady...olej opałowy jest głównie do pieców i napewno gorzej zrobiony :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszZduny    1

sklad ma taki sam bo to samo paliwo tylko ze opal nie jest tak doczyszczony jak ON i ma substancje żywiczne ktore doprowadzaja do zalakowania tlokow i zapiekania sie pierscieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

No może masz racje z zapiekaniem się tłoków nie wiem....ale ON jest lepsze jakościowo i czystsze jak wspomniełś :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jak ktoś leje syfiasty opał czy inna ruską przemycaną rope to może i mi się pierścienie zapiekają i inne dziwne rzeczy dzieją ale napewno nic się nie stanie na dobrym opale np. ekoterm plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tommy66692    2239
ale chłopaki orężada jest dla ludzi maszyny dokładnie disle to tylko na ON

 

Tylko ze ciagnik na czerwonej z dobrego źrodla chodzi lepiej jak na nie pewnej ON :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

co ty p...lisz za przeproszeniem. :P jak opał może być lepszy od ON przeznaczonego do diesla,no chyba że rozrabiasz pół na pół z wodą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

@Daniel215

A wiesz czym się różni opał od ropy? Proszę wyjaśnij szczegółowo a dopiero mów co jest lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daniel215    1

wiesz... nie jestem chemikiem składu nie znam ,ale ...OLEJ OPAŁOWY jest przeznaczony do tego żeby nim palić w piecu :) a to że można go używać np.do suszarni itd.to co innego ,ale nie jest przeznaczony do ciągników(do silników diesla) :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj