Skocz do zawartości

Zdjęcie

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie??

496 odpowiedzi na ten temat

#81 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 21 lipiec 2007 - 21:49

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? A u mnie jeżdzę na białoruskiej. Ten sam zaufany Białorusin dowozi już od chyba 3 lat. Na miejsce dowiezie, na pieniądze poczeka. A na stacji kupuje czasem na faktury.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Dzisiaj, 03:31
  •  

#82 Share keram7719

keram7719

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów
  • Zainteresowania:Fotografia, komputery głównie sprzęt ale i trochę softu, innternet, sprzęt RTV, technika rolnicza, motoryzacja, majsterkowanie, gram czasami w siatkówkę i lubię ślizgać się na lodzie.

Napisany 07 sierpień 2007 - 21:38

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Ja kiedyś w necie wyczytałem na stronach STATOIL, że ON niczym nie różni się od opałówki, tylko tym, że jest barwione celem rozróżnienia. I na dowód poniżej była tabelka charakterystyki opału i ON, z której wynikało, że praktycznie opał miał niższą temperaturę zamarzania i jest mniej zasiarczony (olej opałowy i ON były ze STATOIL).
Co do temp. zamarzania bym się zgodził bo w końcy opał muis być płynny zimą nawet gdy są tęgie mrozy - w końcy wtedy ma służyć jako paliwo do pieca, nie wyobrażam sobie ogrzewania 1000 l zbiorniaka po to aby paliwo odzyskało swoją konsystencję ;-)
Ale po tym jak się zrobiły afery o opale to ta informacja zniknęła.

Co do czystości to już uważam że wszystko zależy od źródła tak samo ON może być z kiepskiej stacji i może być w nim syf, a opał z dobrej i czysciutki. Uważam, że jak się chce mieć dobre paliwo to powinno sie go kupować w większych ilościach i dawać go odstać się a potem rozlewać go jakąś pompką i tak aby nie brać z samego dołu.

A co do mieszanek w moim sprzęcie to do paliwa do dieselków dodaje miksolu w stosunku 70 litrów paliwa +0,5 l miksolu - aby lepeij smarować pompę i wtryski - tylko ie należy przesadzać bo za dużo oleju może zapiec końcówki wtryskiwaczy.

Pozdro
No to się narobiło...

#83 Share celeronik

celeronik

Zaawansowany

• Moderator Galerii
  • PipPipPip
  • 525 postów

Napisany 08 sierpień 2007 - 08:07

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Czysty ON z orlenu :rolleyes:

#84 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 05:25

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Ja na następny rok postaram sie kupić hurtem 1000l, no moze 800(tą plastikową beczke na palecie). Ze stacji, na takiej ilości można liczyć na ok 30gr upustu, niby mało a na takiej ilości sie ciut uzbiera, no i nigdy nie braknie paliwa.. chyba że kupie auto na ON :)

#85 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 05:41

Ja na następny rok postaram sie kupić hurtem 1000l, no moze 800(tą plastikową beczke na palecie). Ze stacji, na takiej ilości można liczyć na ok 30gr upustu, niby mało a na takiej ilości sie ciut uzbiera, no i nigdy nie braknie paliwa.. chyba że kupie auto na ON :)

to u mnie przez 2 ciagniki (pronar i c-360) jest 5-6 takich beczek rocznie przelanych oczywiscie sam opal!!! jesienią kupilem 800l naoedowego to dopiero mi zostalo 200l (ostatnio tankoje napedowym bo sie skonczyl opal)
i moje spostrzezenia:
- c-360 wcale na napedowym nie ma sily (kiedys to ja na 4biegu kultywatorowalem a teraz na 3 mial by powaznie co robic) -na wolnych obrotach gasnie
- pronar wcale lepiej na napedowym nie chodzi (nic mocy mu nie przybylo -a mowia ze na opale slabszy), nadal pod duzmym obciazeniem delikatnie pusci dymek, z nocy tak samo pai jak na opale

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#86 Share Tadeusz1212

Tadeusz1212

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 564 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 08:03

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Ja tam do swojej C-360 leje cały czas opał. Kiedyś kilka razy wlałem ON i ciągnik wcale nie miał mocy, kopcił i gasł na wolnych obrotach.

#87 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 09 sierpień 2007 - 08:23

Ja tam do swojej C-360 leje cały czas opał. Kiedyś kilka razy wlałem ON i ciągnik wcale nie miał mocy, kopcił i gasł na wolnych obrotach.

pronarek na mocy nie zyskuje i nie traci, ale z c-360 to wiem czemu tak moze byc
mianowicie w naszych c-360 pomy paliwowe są do du... poprostu opal ma inna gestosc i lepiej samroje pome. Kiedys zpuscilem z niej paliwo i wlalem olej to tragedia (sily nie mial gasl) ale zapielismy mu kosiarke zcial 3ha bez przerwy (ten olej sie wyplukal, wylecial) i jest dobrze
Wniosek taki -olej opalowy jest bardziej ,,suchy" pompa ma gorsze smarowanie i jest dobrze
Mysle ze ktos mie zrozumial :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#88 Share Dominator88

Dominator88

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 87 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja

Napisany 09 sierpień 2007 - 08:41

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? ja tankuje tylko na orlen

#89 Share TumeK

TumeK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 743 postów
  • Zainteresowania:To co widać:]

Napisany 10 sierpień 2007 - 17:10

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? My rope z orlenu niema mowy o innym shicie bo filtry sa i bedzie mi piszczc silnik rozwale:P
Pseudo rolnik...http://img60.imageshack.us/my.php?image=puchar056zu3.jpg 64 miliony zeta

#90 Share Józek

Józek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 255 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 17:50

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Najlepsze paliwo to jest z BP, Shella i Lotosa - reszta z mojej okolicy odpada. A jeszcze jakaś tam hurtownia "za 5 gr", pół na pół z wodą. :angry:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#91 Share misiek10

misiek10

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 354 postów

Napisany 10 sierpień 2007 - 19:32

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? tylko ON z orlenu. nie ma mowy o niczym innym.

#92 Share Ferdek07

Ferdek07

Ferdek07

• Members
  • PipPipPip
  • 7703 postów

Napisany 15 sierpień 2007 - 22:31

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Tylko ON z Ukrainy, czasem z białorusi i od lat nie mam problemów z mf, jak to jest z tymi obiecanymi 95 gr zwrotu akcyzy będzie czy nie?

#93 Share Hinco

Hinco

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 514 postów

Napisany 16 sierpień 2007 - 12:40

My rope z orlenu niema mowy o innym shicie bo filtry sa i bedzie mi piszczc silnik rozwale:P

Jeżeli nie chcesz silnika rozwalić to czemu tankujesz na orlenie? B)
Ja leje co popadnie, raz białe, raz czerwone a raz żółte i ciapek śmiga, TDi sąsiada też śmiga miodnie na tym..

#94 Share ZetorPower

ZetorPower

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 19 sierpień 2007 - 18:27

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? A ja tankuje od jakis 8 lat tylko ON z ukrainy do Zetorów bizonów i samochodu i jakos jezdza i nic sie niepsuje
zetor 7211
zetor 10540
zetor 18345
XTZ T-150K

#95 Share Grzesiek44

Grzesiek44

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 21 sierpień 2007 - 12:36

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? mój wujek handluje ropą ruską i dobrze jezdzi 330 na niej

#96 Share Gumis32

Gumis32

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów
  • Zainteresowania:?

Napisany 21 sierpień 2007 - 16:06

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Ja to przwie cały czas leje ruską, o zdarza mi się że zatankuje polską

#97 Share longerbycz

longerbycz

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 205 postów

Napisany 22 sierpień 2007 - 18:30

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? u mnie to na orenżadzie jeździmy ale jak na dłuższą trase np do inowrocławia to wiadomo....

#98 Share gedii

gedii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 25 sierpień 2007 - 21:24

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? ja pomykam tylko na orlenie. a co do ilości to do JD tak około 200 a do MF 100 literek na raz :P

#99 Share tompil

tompil

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 25 sierpień 2007 - 21:30

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? teraz tylko ON, kiedyś na czerwonej wymieniłem 4 pompy w 3P i stwierdziłem że sie nie opłaca

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#100 Share lbartnik

lbartnik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 29 sierpień 2007 - 21:02

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? hej.
jestem tu nowy i troszke śmiac mi się chce. Tylko nieliczni dostrzegają różnicę między ON a opałowką i nie leją tego drugiego do baków. Jeszcze bardziej mnie śmieszą argumenty jakimi sie podpierają głosząc "opałową propagandę". Sam osobiście tankuje tylko ON. Przechodziłem czas "lania oranżady" ale trwał na szczęście niedługo. Przeczytajcie sobie : opałowka kontra ON

pozdro 4 all