Skocz do zawartości

Zdjęcie

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie??

496 odpowiedzi na ten temat

#461 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 17 luty 2011 - 17:05

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Barwienie jest po to by umożliwić kontrolę stosowania tego paliwa. Podrabiany OO przechodził proces wytrącania barwnika kwasem, a potem usuwania przez filtrowanie wapnem. Identycznie robią próbę wytrącania barwnika(próba kwasowa) przy kontroli paliwa na drodze.
Wiem co to destylacja i które frakcje są w benzynie, a które w OO i ON. Aromatyczne i naftanowe też są w ON. Olej opałowy ma węglowodory o długich łańcuchach i tu zobacz taki czerwony olej napędowy(opałowy)
http://www.lotos.pl/...wy_lotos_red_01

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Dzisiaj, 19:01
  •  

#462 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 18 luty 2011 - 22:36

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? @zorzyk2 wybacz, co ma do tego kolor? Barwa nie ma znaczenia w aspekcie składu chemicznego.
Chodzi o procentowy udział węglowodorów aromatycznych i naftowych w ON i OP, a nie o to żeby ich tam nie było. W OP jest ich więcej, przez co liczba cetanowa jest niższa, od liczby cet. ON.

Dorzuć do tego laki, substancje smoliste, i inne zanieczyszczenia nie występujące w ON. A skoro skład chemiczny jest inny nie tylko procentowo, ale i jakościowo, to olej opałowy nie jest- jak niektórzy twierdzą- "ON zabarwionym ze względów podatkowych". ON to ON, a opał to opał.

Edytowany przez Indiana, 18 luty 2011 - 22:42.

#463 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 luty 2011 - 10:12

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Wyjaśniłem przyczynę barwienia słowem nie wspominajac o jego wpływie. A ty czepiasz tego, jakbyś nie rozumiał słowa pisanego. Przerabiałem okres barwienia ON w firmach(kradzież państwowego paliwa) i tu jeździć się nie dawało na tym paliwie lecz z innej przyczyny.
Główna przyczyna dalszej obróbki ON ma podstawę wzrostu wymogów ekologicznych. Analizowałem zwartość różnych węglowodorów aromatycznych i ich wpływ nie tylko na liczbę cetanową, a także gęstość. Jeśli pokażesz mi przykład badań porównawczych oleju bazowego z ON i OO możemy dalej dyskutować. Trochę o paliwach i ekologii.
http://warsztaty.sam...liwa/paliwa.htm
PKP jeździ na OO.

Edytowany przez zorzyk2, 20 luty 2011 - 11:48.

#464 Share darko

darko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 luty 2011 - 11:18

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Ja jeżdżę MF 699 i zetorem 7011 a przedtem ursusami cały czas na oo i nie stwierdziłem żadnych skutków ujemnych na ciągnikach.
może się troszkę grzeją ale pompy trzeba ustawić na paliwie którym jeździsz!!!
Popieram arek i stasiek84 liczy się praktyka zwłaszcza w tych starszych traktorach bo 20lat temu ON na pewno nie był tej jakości co teraz.

A co do pisania jaką wartość ma ON a Jaką OO to jest jaka powinna być na stacjach a nie jaka jest i tu popieram tezę zwolenników ON że leją ze sprawdzonego źródła Bo Ja też leje ze sprawdzonego źródła OO i chyba to jest najważniejsze

Szajs można kupić zarówno OO jak i ON tak jak I na renomowanej stacji jak i na zadupiu.

#465 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 20 luty 2011 - 11:32

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? @zorzyk2 ale co tu porównywać? Popatrz na wzór chemiczny ON i OP. Skład jest zupełnie inny. A, że jeżdzić się da, zarówno na ON, jak i OP, to inna sprawa. Rzecz w tym żeby nikt nie mówił, że to to samo, bo to nie jest prawdą- różnią się składem, a co za tym idzie i jakością, i wpływem na silnik.

#466 Share KarolT25

KarolT25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 446 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 luty 2011 - 11:55

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Ja kupuje 20 l kompotu i 20 l ropy mieszam to i zalewam cały bak u ruskiego,Ursus też tak jeździ ;)

#467 Share damian40000

damian40000

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3200 postów

Napisany 20 luty 2011 - 11:57

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? A jakie są kary za tankowanie OO?

#468 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 20 luty 2011 - 12:07

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Nie wiem czy dobrze wiem, ale kiedyś słyszałem że dotację zabierają ale nie wiem czy coś jeszcze;)

#469 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 20 luty 2011 - 12:07

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Wydaje mi się, że jakość, to dotrzymywanie założonych parametrów przez producenta i im wyższy reżim tym mniejsze odchyłki jakościowe. Dlatego też zimą do silnika DCI kupuję najdroższe paliwo, by za parę złotych nie wzywać lawety z powodu blokady filtra itp. Normy mają swoje widełki i dane paliwo może by w dolnym jak i górnym zakresie norm. Mam w rodzinie osoby pracujące w kolejnictwie i tam każda partia paliwa. Rozbieżności w dostawach są olbrzymie. Od dawna nie korzystam z OO lecz wcześniejsze doświadczenia z tym paliwem wskazywały znaczną wyższość produktu z Gdańska. W stacjach paliw sprzedają biodiesel i jedne silniki nie odczuwają zmiany, a inne tak i jeśli nie spadkiem mocy to zużyciem paliwa. Nikogo nie namawiam do stosowania OO lecz nie jets to trucizna niszcząca silnik.

#470 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 20 luty 2011 - 12:52

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? U nas ON było brane z renomowanej stacji a jednak ciągnik odczuwał spadki mocy, ciężko mu szło w pługu. Na OO idzie jak burza, i nawet nie przykapca nic. Znajomy ma taki sam ciągnik, i podobno na bio w ogóle nie mógł jeździć bo ciągnik za dużo mocy tracił. Ja tam jeżdże głównie na OO i nie narzekam;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#471 Share lamborghini105

lamborghini105

Zawsze szczery ;D Rolnik oczywiście ;D

• Members
  • PipPipPip
  • 594 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Dziewczyny :-D

Napisany 20 luty 2011 - 13:02

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Ja tam leje do wszystkich ciągników ON bo mi szkoda silników ale do bizona i sieczkarni OO.
Chce kupić windę (przekładnie łańcuchową) do podnoszenia, o udźwigu powyżej jednej tony. Proszę o kontakt na PW.

#472 Share darko

darko

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 20 luty 2011 - 15:25

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie??

@zorzyk2 ale co tu porównywać? Popatrz na wzór chemiczny ON i OP. Skład jest zupełnie inny. A, że jeżdzić się da, zarówno na ON, jak i OP, to inna sprawa. Rzecz w tym żeby nikt nie mówił, że to to samo, bo to nie jest prawdą- różnią się składem, a co za tym idzie i jakością, i wpływem na silnik.

ja się na tym aż tak dobrze nie znam i widzę że się ty na kwestii teoretycznej lepiej znasz i przyjmuje to do wiadomości że opał to nie to samo.

ale jak dla mnie - rocznik ciągników
- cena paliwa
- jakoś, zużycie, zły wpływ na silnik nie jest dla mnie tak odczuwalna jak zwolennicy "tylko ON "mówią
cena to w pełni rekompensuje i zostaje jeszcze

karolt25 moja rada zdecyduj się albo ON albo OO, bo ani nie wiesz czy masz kiepski opał czy ropę a jak cię złapią to ci nikt pół mandatu nie da ;) ;) a nie którzy u mnie mówią że nie ma nic gorszego niż mieszać.

#473 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 25 luty 2011 - 20:28

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Bartek72511
A ja słyszłem że można dostać dożywocie :lol:

#474 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 09:39

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? No i się skończyło jeżdżenie na czerwonej, w MFie pompa paliwowa się rozleciała.

#475 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 05 wrzesień 2011 - 09:26

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Na ON też padają te rotacyjne pompy. Domniemam, że taką masz, a naprawę załatwi wymiana głowiczki(tania nie jest).Przykładowa cena do 3
phttp://klemax.pl/opis/2560022/glowica-pompy-wtryskowej-mf-3-c-360-p3.html

Edytowany przez zorzyk2, 05 wrzesień 2011 - 09:28.

#476 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 05 wrzesień 2011 - 10:24

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Ja tylko na ON z Bliskiej

#477 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 06 wrzesień 2011 - 09:52

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Do mfa on z za wschodniej granicy po 4 zł za litr. Znajomy tankuje ciągnmiki siodłowe skoro one na tym chodzą mf też może. Do sprintera 313 cdi też to leje czasami on z orlenu. do osobówek tylko orlen.

#478 Share Kipek1

Kipek1

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza,mechanika,motoryzacja,sport.

Napisany 06 wrzesień 2011 - 11:15

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Tylko ON z orlenu i ze sprawdzonej firmy Petrol z Opol.Kilka lat wstecz laliśmy (oranżadę) i u nas i u znajomych poadały silniki,osczędności byly ale co z tego jak pożniej było je trzeba wydać na remonty.

#479 Share Bartek72511

Bartek72511

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1571 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 14:46

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Panowie czy jest możliwość zatarcia pompy paliwoej po 5 godzinach pracy? Była ona regenerowana, i popracowała 5 mth i znowu to samo. Czy być moze to jakiś błąd w regeneracji? Paliwo to OO i wcześniej wypalił z tej samej beczki 3000 l i nic się nie działo.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#480 Share zorzyk2

zorzyk2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3403 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 20:42

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? A części były taniutkie, z Chin? W ciężarówce chińskie końcówki wymieniałem 3 razy do roku i na paliwie z dystrybutorów.