Skocz do zawartości

Zdjęcie

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie??

496 odpowiedzi na ten temat

#421 Share Rolnik1111

Rolnik1111

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 329 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 16:27

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? A jakbym dolał samego uszlachetniacza?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Dzisiaj, 19:28
  •  

#422 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 29 styczeń 2011 - 19:12

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie??

samego opalu nie polecam poniwaewaz pompa w tych silnikach smarowana jest paliwem
mozesz mieszac 1:1 ze zwyklym

To ze samorawana paliwem to czerwone jest takie same jak białe i nie zaszkodzi, jeżeli chcesz żeby dobrze smarowało to zalej pół na pół z bio B)

#423 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 09:53

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? ja bym powiedzial, ze oo jest bardziej "suchy", jesli masz dosc dobry silnik to sie zastanow czy warto.

Polska B

#424 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 10:35

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Zgadza się rotacyjne pompy nie mówiąc o nowszych systemach zasilania nie lubią opału. Znam już wielu co jeździli, chwalili. Gdy sie problemy zaczeły to dali sobie spokój. Olej do celów grzewczych nie posiada dodatków smarujących pomimo podobnej wartosci opałowej.

#425 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:03

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Dlatego podsuwam pomysł mieszania z bio

#426 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:21

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Nie wiem po ile teraz opał jest? Czy to się opłaca? Jak ktoś jest vatowcem kupi on w hurtowni i jeszcze dopłate z gminy na on weźmie. To nie wiem czy takie bablanie się wtym się opłaca. Można jeszcze dodac do rachunku wyższe zużycie tej mieszaniny.

#427 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:33

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? <_< Zapewne wszyscy jesteśmy vatowcami
Kto jest na vat to taniej wychodzi ON lecz prawda jest brutalna i wielu rolników musi sobie radzić

#428 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:43

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Niby tak. Niektórzy miksol stosują.

#429 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 30 styczeń 2011 - 17:54

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Albo olej z biedrony :lol: i bio to na jedno wychodzi a też się spala. Ja mam bio po 2 zł to leje ten specyfik latem i ciągniki chodzą smacznie ;)

#430 Share mlody89

mlody89

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 31 styczeń 2011 - 19:19

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Panowie jak chcecie mieszac paliwa to polecam bio z opałem 1:1 naprawde dobry układ. U mnie taka mieszanke lejemy do kombajnu zbozowego i jest elegancko, oba składniki wzajemnie sie uzupełniaja. No chyba ze macie common rail w silnikach to wtedy bym nie ryzykowal z żadnymi wynalazkami tylko porzadny on z pewnego źródła.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#431 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 31 styczeń 2011 - 23:21

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Panowie nie ma co oszczędzać mnie ostatnio złapali ITD jak jechałem na orenżadzie ;[ .Gorzej jak z Policją <_<

#432 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3536 postów

Napisany 01 luty 2011 - 00:48

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Po drodze jechałeś? Ojciec kiedyś widział jak krokodyle zatrzymali gościa jak orał pole i sprawdzali paliwo.

#433 Share izydor6280

izydor6280

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3430 postów

Napisany 01 luty 2011 - 13:12

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? na polu? ja to bym odrazu z pola wygonil, szczegolnie ze swojego

Polska B

#434 Share tomi382

tomi382

NIEZALEŻNY

• Members
  • PipPipPip
  • 1460 postów

Napisany 01 luty 2011 - 14:39

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? JA bym pług uniósł i w największe bagna wjechał

#435 Share kamil900830

kamil900830

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 540 postów
  • Zainteresowania:Ma

Napisany 01 luty 2011 - 18:48

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Arek
Jechałem C330 z opryskiwaczem Tadkiem do drodze głównej .Dostałem 600zł mandatu i sprawa w sądzie .W mojej wiosce zrobili nalot pięciu gospodarzy złapali .Dobrze że jechałem 30 a nie farmerem bo zapłaciłbym ze 2000tyś.Znajomego co jechał Forterrą 11441 dostał około 2000tyś dokładnie nie wiem ,nie chciał się przyznać :mellow: .Nie sprawdzali nic oprócz zbiornika,nie miał aktualnego przeglądu ,brak hamulców.Nie interesuje ich to.Pozdrawiam ich i życze im dużo zdrowia u nas często goszczą ponieważ mieszkam 3km od zjazdu z autostrady A4 :)
izydor6280
Z tego co wiem to ITD może zrobić nalot na polu i to bardzo często się zdarza ;[
tomi382
Nie miał byś szans mieli Toyote Rav4 :huh:

#436 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 01 luty 2011 - 19:02

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Dziwne, że na polu sprawdzają na czym jeździsz bo przecież chodzi na posesji prywatnej tak jak np. wózki widłowe na gazie z butli gdzie sprawa wygląda podobnie. Poprostu nie mozna poruszać się po drogach publicznych.

#437 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 01 luty 2011 - 22:27

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? prawko też na polu mogą wziąć,inspekcja też mnie zatrzymała,to pierwsze to co za paliwo,potem że kogut nie włączony,to ja że nie jestem maszyną budowlaną pracującą na tej drodze tylko nią jadę i wtedy się nie używa,to wtedy że nie zjechałem aby uwolnić ruch,ja na to że 3km jeszcze od skrzyżowania nie ma,do pobocza linia ciągła a na przystanku mi nie wolno a na lewy pas-no co wy głupiego szukacie.ogony podwinęli i dali spokój,godzinę szukali czegoś i nic.

leję lotos dynamik(hurtem znajomy wozi)

#438 Share kokoman0

kokoman0

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 604 postów
  • Zainteresowania:Jazda wszystkim co ma koła ale niekoniecznie silnik

Napisany 02 luty 2011 - 08:44

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? No właśnie zawsze mnie to ciekawiło jak to jest, że na terenie prywatnym jakim jest np. moje podwórko, pole lub łąka gość może wpaść i sprawdzać co mam w baku i moje prawojazdy sprawdzać. Prawojazdy jest to przecież dokument uprawniający do poruszania się po drogach publicznych a na pole przecież sprzęt ktoś mógl dostarczyć w inny sposób niż przyjechanie nim na kołach (oczywiście teoretycznie). Wracając do paliwa taki wózek widłowy zasuwa po dajmy na to placu na zweykłej butki, takiej samej jakiej używa się do kuchenek i wolno a np. lanie opału do traktora który nie porusza się poi drogach publicznych tylko np. w obrębie gospodarstwa to już jest mandat i sprawa w sądzie. Kurcze przecież w obu przypadkach nie ma opłaty drogowej, niewiem jak jest z akcyzą ale pewnie jest wliczona w cene obu produktów.
Nie mówie, że jeżdże na opale ale zawsze mnie ciekawiło jak to jest możliwe.
Nawiązując do tematu to leje ON, który głównie kupuje hurtowo cysterna przywozi prosto z cystern kolejowych

Edytowany przez kokoman0, 02 luty 2011 - 08:48.

#439 Share wiesmag

wiesmag

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 1534 postów

Napisany 02 luty 2011 - 22:39

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? prawko za wódę-KRUS i inspekcja pracy na ustawodawcy wymogli-bezpieczeństwo panowie.ale to nie w temacie :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#440 Share sisuTL100JD5720

sisuTL100JD5720

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, mechanizacja, elektronika, :D NH :D

Napisany 17 luty 2011 - 00:42

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? my jeździlismy na bio bo tańsze ale po pierwsze wiecej idzie po drugie troche mniej mocy a w dodatku po miesiacu rozpuściło nowy waż od dystrybutora więc zrezygnowalismy z tego kupujemy ON i dolewamy olej z biedronki-na 40l ON 10 l oleju (do NH i JD) a do MF to opałówke z oljem z bezdomki 50/50 no i od czsu do czasu na ON żeby to przepalić troche