SUCHY102

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie??

Polecane posty

UrsusCzesio    310

A powiedzcie jak to jest z BIO czy też można sobie akcyze odliczyć jak od ON? Bo jak znajomy pokusił sięceną ale 2 latatemu to było to nie mógł od bio sobie odliczyć. Bo jeżeli nie można bo nie ma akcyzy to mi tnaiej wyjdzie ON


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

jezeli ma pow. 50 % ON to mozna go "odpisac" wykaz paliw w tygodniku rolniczym byl jaks tak 2-3 tyg temu.


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Jeśli bio ma symbol SE [chyba lub coś podobnego] to można. Tak mi teraz powiedzieli w gminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

Ja przeżuciłem sie na chwile obecną na BIODESEL nie powiem troszke wiecej lyknie mi tego niz zwyklej ropy ale za to cena co 2,8zl to nie 4,4.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian1992    102

Ja przeżuciłem sie na chwile obecną na BIODESEL nie powiem troszke wiecej lyknie mi tego niz zwyklej ropy ale za to cena co 2,8zl to nie 4,4.

 

Do NH też lejesz BIO??? :D


Nie zezwalam na korzystanie z zamieszczonych przeze mnie obrazków bez mojej wiedzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal18    0

ja do case jx 80 ostatnio też leję w większości bio i powiem że po zrobieniu prawie 350 godzin na bio nie widzę znaczącej róznicy w tym czy leję bio czy zwykłą ropę silnik pracuje tak samo i nie ma znaczącego zwiększonego zuzycia paliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kobra89    71

A powiedz mi co ma do tego zwykly ON a Bio?? ze NH chodzi normalnie na tym jak na zwyklej a apropo jak przywozili mi cysterka z rozlewni to pokazywal mi kwita że 20% bioestra jest w zwykłym ON.

Bio biore od ruskiego przywozi mi paliwo z kołchozu w tej chwili bo limitu mi nie starcza z akcyzą wiec warto i to nie takie calkowicie BIO jedyna różnica to w kolorze bo zielona, specjalnie barwia żeby nie kradli.

Za miesiac bede bral polskie jakies 2t, Czekam na kase.


Modernizacja gospodarstwa juz w trakcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Bio gorsze na zime, większe prawdopodobieństwo powstawania "klusek" i zapychania układu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

poczekajcie dlużej to zobaczycie różnice ja tam leje żótą ON i nie nażekam jak znajomy jeżdził na bio to plackami jeb**

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris19911    9

Bio to u mnie tylko w żniwa do kombajnu, zalać i spalić bo na dłuższą metę to nie jest dobry towar, a w beczce wytrąca się osad, a zima napewno ciężej uruchomić diesla... Gościu który wozi mi paliwo raz nawalił i teraz dostałem 2 tyś po 3,8 brutto, do tego faktura więc nie widzę sensu (w moim przypadku) kupować bio lub czerwień. A zauważyłem że kolegi zetor po 1000mth na czerwonym zaczyna częściej kopcić nawet bez obciążenia.... a wcześniej tego nie zauważałem....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

samego opalu nie polecam poniwaewaz pompa w tych silnikach smarowana jest paliwem

mozesz mieszac 1:1 ze zwyklym


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomi382    99

samego opalu nie polecam poniwaewaz pompa w tych silnikach smarowana jest paliwem

mozesz mieszac 1:1 ze zwyklym

To ze samorawana paliwem to czerwone jest takie same jak białe i nie zaszkodzi, jeżeli chcesz żeby dobrze smarowało to zalej pół na pół z bio B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izydor6280    1142

ja bym powiedzial, ze oo jest bardziej "suchy", jesli masz dosc dobry silnik to sie zastanow czy warto.


Polska B

Kupię zwrotnicę lewą oś okrągłą c330/360

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Zgadza się rotacyjne pompy nie mówiąc o nowszych systemach zasilania nie lubią opału. Znam już wielu co jeździli, chwalili. Gdy sie problemy zaczeły to dali sobie spokój. Olej do celów grzewczych nie posiada dodatków smarujących pomimo podobnej wartosci opałowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4652

Nie wiem po ile teraz opał jest? Czy to się opłaca? Jak ktoś jest vatowcem kupi on w hurtowni i jeszcze dopłate z gminy na on weźmie. To nie wiem czy takie bablanie się wtym się opłaca. Można jeszcze dodac do rachunku wyższe zużycie tej mieszaniny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
    • Przez kingway
      Witam , może ktoś z was ma  namiar na sklep lub hurtownie gdzie można kupić w dobrej cenie oleje silnikowe i hydrauliczne   Byłbym wdzięczny za pomoc  
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj