Skocz do zawartości

Zdjęcie

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie??

496 odpowiedzi na ten temat

#281 Share nasil90

nasil90

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1055 postów

Napisany 30 czerwiec 2008 - 20:24

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? a co sądzićie o paliwie Bioester bo pierzwszy raz spotkałem się z tym jest o 50 gr tańszy od zwkłej ropy jak by było dobre to bym kupił do mf 3080 a jak nie to tylko do c330
Massey Ferguson-Uniwersalność przede wszystkim.
mariusz(ZDUN) sprawdzony mechanik polecam.
mirek maszyny sprawdzony sprzedawca maszyn polecam.
Technik Węgrów solidna firma polecam.!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Dzisiaj, 06:45
  •  

#282 Share wojtek53

wojtek53

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 292 postów
  • Zainteresowania:ROLNICTWO

Napisany 30 czerwiec 2008 - 20:27

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? podobno nieżle idzie ciągnik ale plackami śmierdzi z tłumnika :D

#283 Share ursus1014turbo

ursus1014turbo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 271 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Elektromechanika

Napisany 08 lipiec 2008 - 12:27

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? JA lepie olej napędowy (rope:D), opałówke to nie bo jak sprawdzą, a do ropy mam jak wszyscy doplaty, wiec nie jest zle, no cena troche przeraza bo wyzsza od benzyny :P
Pozdrawiam wszystkich rolników z AF:D
Liczy sie siła i potęga Ursus 1014, Deutz Fahr Agrotron 130 i Claas Tucano320
Moc i Wytrzymałość

#284 Share adeq15

adeq15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 136 postów

Napisany 08 lipiec 2008 - 23:46

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? ja do swoich ciągnikuw Leje robe zwykła i kupuje na Orlenie ze znajomym na pól bo biore na firme i sobie odpisuje VAT od podatku i na czysto wychodzimi za litr On 3,40, 3,50 na lewo nie kupuje paliwa bo niechce zeby ktos mnie podkablował tak i tak w mojej wiose sie utworzyła paliwówka

#285 Share GrzechKulik

GrzechKulik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 21 postów

Napisany 09 lipiec 2008 - 11:33

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? mi gość pan Zygmunt :P przywozi czystą rope za 3.70 legal natural

#286 Share benek79

benek79

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1048 postów

Napisany 09 lipiec 2008 - 16:39

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Ja kupuje ON za 4.60 :angry:

#287 Share zetortoja

zetortoja

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Interesuje się rolnictwem, koszykówką, lubie posiedzieć przy kompie.

Napisany 09 lipiec 2008 - 18:03

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? U mnie goście przywożą ropę z Litwy to cena była 3.70zl za litr. :P

#288 Share kamil14

kamil14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 277 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo
    Mechanika
    Komunikacja samochodowa

Napisany 17 lipiec 2008 - 13:22

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Ja już jeżdże na ON są liczne kontrole w mojej okolicy ale zimą na redbulu mój t25 i 6ton miału szedł jak burza bo był jakiś specjalny zimowy :)
Pamiętaj iż każda czynność wykonana przez Ciebie winna być wykonana dobrze !!!

#289 Share Piotruniu25

Piotruniu25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2176 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team.

Napisany 18 lipiec 2008 - 10:04

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Ja leje ON wczoraj byłem zatankować po 4.70 zł.

#290 Share Grzegorz37

Grzegorz37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 18 lipiec 2008 - 17:36

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Do tej pory (4-5lat) u nas jeździ się na ukraińskiej obecnie po 3,7zł/l wszystkim tzn. C-330, C-360, MTZ, Rekordem, Bizonem no i w sumie Audi A4 od jakiś 2lat. Co do spalania to nie widać różnicy w spalaniu (w porównaniu do Orlenu). Tylko nigdy nie lejemy paliwa na stacji bezpośrednio do baku, zawsze paliwo musi odstać się jakieś 2dni w beczce tak żeby woda i cały syf siadł na dnie (bez różnicy czy polska czy nie, jest tyle samo syfu) i możecie wierzyć lub nie MTZ ma 18lat i ma oryginalny filtr paliwa i nie ma kompletnie żadnych problemów. I żadna z maszyn nie miała remontu silnika.
A zmieniając temat to tak się zastanawiam czy warto jeździć na oleju rzepakowym (nieprzerobionym na biodiesel) i wydaje mi się że to ma sens ale tylko w przypadku małej przeróbki ciągnika tzn. system dwuzbiornikowy z podgrzewaczem oleju. A dlatego że przeczytałem ten artykuł:

RAPORT Z BARAŃ NAD ZASTOSOWANIEM CZYSTEGO OLEJU RZEPAKOWEGO JAKO PALIWA W MASZYNACH ROLNICZYCH
Warto przeczytać, bo jest to oficjalny RAPORT Z BARAŃ NAD ZASTOSOWANIEM CZYSTEGO OLEJU RZEPAKOWEGO JAKO PALIWA W MASZYNACH ROLNICZYCH, wykonany przez Instytut Hodowli i Aklimatyzacji Roślin w Ożańsku
Co o tym sądzicie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#291 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 18 lipiec 2008 - 22:25

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? ON jest dobry,dobry opał lepszy,tak mi wychodzi jak naprawiam pompy klientom ,a najgorszy jest olej z supermarketów ,naprawiam takie silniki tyle nagaru że końcówki wtrysków nie idzie wyjąć tłoki z nagarem czasem spękane,i te zapieczone pierścienie-zgroza,może dla mnie to lepiej że na czymś takim jezdzicie ale czy dla was?Każdy kto ma próbnik ciśnienia niech zrobi doświadczenie założy prawidłowo działający wtrysk,wypróbuje go na ON lub opale,a następnie na mieszance nawet z niewielką ilością oleju nieważne czy rzepakowego czy miksolu,i spróbuje uzyskać prawidłową strugę rozpylanego paliwa ,brak podciekania i odgłos chrypienia charakterystyczny dla prawidłowo pracującego rozpylacza ,jeśli to was nie przekona to na pewno wizyta u mnie ,lub w innej firmie i rachunek za remont silnika,a najlepsze byłoby własnoręczne czyszczenie nagarów wysokotemperaturowych.mogą się co nie którzy obrazić ,ale za jakiś czas przyznają mi racje olej jadalny to paliwo dla idiotów.Pozdro z Media Mark :)

#292 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 08:28

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Czytałem wiadomości zawarte w linku podanym przez @grzegorz37 i Olej roślinny ma wyższą temperaturę zapłonu większą o około 150O ... Czy to dobrze wpływa na żywotność silnika? Wydaje mi sie ze nie huhh:

Apropo @bimladentojaja to jak temp. zapłonu ma Olej opałowy?

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#293 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3538 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 13:07

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Taka samą jak najzwyklejszy olej napędowy bo skład chemiczny mają identyczny i jedyna znacząca różnica to kolor.

#294 Share Grzegorz37

Grzegorz37

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 19 lipiec 2008 - 18:18

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Raport do którego zamiesciłem wyraźnie mówi że NIE MOŻNA stosować oleju rzepakowego odrazu do baku bo w konsekwencji powstawania nagarów zatrzemy silnik!! Jedynym rozwiazaniem jest zastosowanie systemu dwuzbiornikowego tak aby palić na ON i jakies 10-15min przed wyłaczeniem slilnika przełaczyc na ON w celu wypłukaniu oleju rzepakowego. A dlatego że w oleju rzepakowym są substancje przypominające pokost i na zimnym silniku lub juz stygnacym przywierają do silnika. To tak w skrucie czego dotyczy raport. A chodzi mi o to jak podchodzicie do takiego rozwiązania dwuzbiornikowego? W sumie w zetorkach coś takiego zaproponowali, a wydaje mi się że nieryzykowaliby gdyby to nie było bezpieczne dla silnika.

#295 Share kevin25

kevin25

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 242 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo Mechanika Pojazdów Modelowanie Przestrzenne i Powierzchniowe,

Napisany 19 lipiec 2008 - 18:36

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? ja leje paliwo za 3,20 (ropa)
JD 1640
Ursus C-360
Ursus C-330M
Siła !!!

#296 Share bimladentoja bimladentoja

bimladentoja
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 19 lipiec 2008 - 21:05

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Temp. zapłonu opału lekkiego ekoterm według deklaracji producentów wynosi rafineria Czechowice 56 stopni C.Rafineria Gdańsk i PKN podają62 .

#297 Share Mechaniki

Mechaniki

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 71 postów

Napisany 20 lipiec 2008 - 11:04

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? U nas próbowaliśmy kilku paliw a to Czerwona ale to nie jest opłacalne nie dość że ciągnik więcej palił to jeszcze wtryski poszły i pompa wtryskowa w C-360 i wtryski w T-25, później jeździliśmy na ruskiej koleś przywoził nam na miejsce po 3zł ale teraz się mu urwało i nie ma tego źródła, ostatnio braliśmy ropę od kolesi co mają tiry ale teraz się to nie opłaca lepiej kupić w hurtowni większość ilość i można cenę negocjować i jeszcze vat sobie odliczamy więc wychodzi taniej niż ruska od tirów teraz po 4zł się cenią, obecnie latem próbujemy też biopaliwo z orlenu, lejemy pół na pół z ropą, trochę śmierdzi ale wychodzi tanio bo litr kosztuje 4,25 po odliczeniu vat wychodzi po 3,4.

#298 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 07 sierpień 2008 - 00:52

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? My lejemy czystą napędówę z Rafinerii Gdańskiej stacja niedaleko nas, jak na razie nie było z tym paliwem problemów. Jeden był ale jak przywieżli cysterna to wody tyle, że ledwo ciągnik dyszał.

#299 Share ochen

ochen

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 241 postów

Napisany 07 sierpień 2008 - 21:51

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? ja jezdze na ON i OO do mtz tylko OO zadnej roznicy do 360 tez w bizonie to 50/50 do 914 ON i do JD tez

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#300 Share MiRol

MiRol

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 363 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja, mechanika :)

Napisany 14 sierpień 2008 - 17:03

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Ja leje diesela z Shella ;) 4.59 :D ostatnio był
http://www.youtube.c...er/Michalek69pl
Zapraszam do oglądania :D