SUCHY102

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie??

Polecane posty

SUCHY102    4

zastanawiam sie na czym jeździcie bo z tego co słysze wiele ludzi w mojej okolicy robi różne mieszanki paliwowe mniej lub bardziej kaloryczne ale takie na których ursusy mkna przez pola:)

sami jeżdziliśmy na czystym oleju spożywczym albo na mieszankach ON+olej roślinny

słyszałem o kolesiach którzy dolewali spalony olej do ropy i na tym jeździli!!

albo o tym że kolo jeździ warburgiem na tzw. gazolinie(niewiem jak to sie nazywa ale to jest jakiś odpad przy wydobywaniu gazu lub ropy)

albo kolo do komarka wlał paliwa lotniczego gdy jeszcze było lotnisko wojskowe i mało mu cylindra nierozerwało takich wibracji i obrotów silnik dostał

teraz gdy wymienione mamy wszystkie pompy wtryskowe to jeździmy tylko na ropie z orlenu bo naprawde niema z nią rzadnych problemów ewentualnie z BP ale tam drożej wychodzi i trzeba samemu po nią jechać a orlen sam przywozi.

 

a jak jest u was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
silver95    1

z tego co widzialem to wuja leje redbula (czerwonom) do 360 i mtz-a a mf255 czasami chodzi na roslinym z biedronki. sasiad do sama i 3512 leje z orlenu albo lotosu a 1634 ma redbula i nie narzeka


Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pixel    0

Suchy czyzbys pracowal w ITD? B) B) Jakis mały wywiad B) Oczywiscie zartuje <_<


Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

ja leje tylko "prawdziwą" rope...mam znajomego z ORLENU i po 3zł za litr mam a wiec nie mam co kombinowac


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kat    113

My jak do tyj pory na różnych.... Ale niedługo będzie nowy ciągnik to już chyba do wszystkich będziemy lali oryginał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witek    2

u mnie jest jeden koles do 1224 leje czerwone...i cieszy sie ze jest taniej a co dwa dni musi z litr oleju dolac na raz na dwa lata kapitalke zrobic....a wiec nie widze sesu oszczedzania na paliwie...przeciez kazdy chce zeby jego maszyny chodził jak najlepjej


2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek

12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia

2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

no to trosze was zadzwię.

nigdy czerwonej nie lalismy ale diesla bralo się z roznych "stacji" i czasami ciągnik kopcil, tracil minimalnie na mocy ale przewaznie to kolor dymu byl dziwny.

od roku bierzemy tylko z jednej stacji i zero problemow, tak z ciapkiem jak i zetorkiem (ten ostani czasem zakopci ale to wina tego ze ma pompę od zwyklego a nie od turbo)

 

ale wiem ze moj kumpel do 2-3 letniego JD leje czerwoną i nie narzeka, po wsi jezdzi pelno ludzi na swinstwie rzepakowym bo smierdzi plackami ze na wymioty bierze


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0

Ja jeżdżę tylko na ropie z pewnego i zaufanego źródła a to z tego powodu, że jestem za biedny na eksperymenty i zabawy. Mam złe doświadczenia z oranżadą: ogólny spadek mocy i przestoje w sezonie. Przy tym co teraz mam wole nie ryzykować. Będąc na Vacie cenę mam identyczną jak "promocyjny opał". Reasumując - nie opłaca mi się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas120    4

Witam

W naszym gospodarstwie jeżdzimy na orlenie w całej histori może 1000l czerwonego kupliśmy i sprzęt gożej pracował a star wogóle;) w sezonie wiosna lato kupiliśmy 2000l poliwa rzepakowego ale tego sprzęt więcej pali i rachunek finansowy jest podobny

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

A ja jeżdżę na ropie. Z tym, że kupuję ją od Białorusina, ale nie narzekam. Nie widzę wielkiej różnicy między polską, a za tą płacę 3 zł/ l.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszzz    0

u nas w lubelskim leje sie rope, ale zza wschodniej granicy. Na ukrainie ropa po ok 2-2,50 zł zalezy jakie maja kontakty z rosja:P:P ostatnio czesto skacze...;/ Dużo ukraincow przywozi ale jak ktos ma spory bak w aucie to sam wozi. Gdyby nie to ze ukrainskim celnikom trzeba dac w lape to byloby super <_<. Kiedys ojciec dolal kilka razy czerwonej do polskiej ropy to pompa paliwowa w 3512 poszla do remontu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

próbowaliśmy jeździć na oleju rzepakowym ale trochę niebardzo bo wydzielała się jakaś smolista substancja z tłumika no i ciągle ten zapach aż głodny człowiek się robi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrkram    0

Ja śmigam tylko na czerwonej i niema żadnej różnicy bo czerwona to przecież normalny diesel tylko z dodatkiem barwnika żeby nie było na to paliwo akcyzy i było tańsze bo jest ono przeznaczona do różnego rodzajów pieców. Ja nalałem do nowego Golfa V czerwonej i śmigał bez żadnych problemów.Tylko trzeba mieć z dobrego źródła i niema problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166

Ja mam podpisaną umowę z mleczarnią-dostaję trochę rabatu-a paliwo jest zawsze ok-w końcu było nie było to największa mleczarnia w Polsce i trochę samochodów ma -a więc nie kupuje byle czego-no i w beczkę wchodzi 200 l a nie 210 jak na innych stacjach <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314
Ja śmigam tylko na czerwonej i niema żadnej różnicy bo czerwona to przecież normalny diesel tylko z dodatkiem barwnika żeby nie było na to paliwo akcyzy i było tańsze bo jest ono przeznaczona do różnego rodzajów pieców. Ja nalałem do nowego Golfa V czerwonej i śmigał bez żadnych problemów.Tylko trzeba mieć z dobrego źródła i niema problemów.

 

 

a ten golf mial silnik JTD??

 

wiesz sąsiad ma octavie z silniczkiem diesla.

raz nalali czerwonego i gasla, prychala i baaaaaaaaaaardzo szybko wrocili do normalnego paliwa.

 

a czy jest to normalne barwione paliwo czy tez odpac z zanizoną liczbą cetanową to zalezy od wielu czynnikow-faktycznie czasem mozna dobrze trafic.

 

co do paliwa od ruskich - kiedys bylo dobre - ale obecnie w tym samym kolorze mozna kupic olej opalowy - ci co przywozili mowili ze tam są ze 3 czy 4 rodzaje tego ustrojstwa, dlatego tez przestalismy brac od ruskich.

 

z naszych doswiadczen najlepiej jak ktos ma dostęp do tej ropy co leją do ciuchci znaczy się do lokomotyw. mowią ludzie ze to ma wyzszą wartosc opalową czy liczbę cetanową - nie pamiętam ktorą ale c385 naprawdę pięknie na tym chodzila i dymku prawie nie bylo widac ale ludzie mowili ze na dluzszą metę to mozna silnik rozwalic.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

@jaro a skąd jesteś jaka to mleczarnia czasem nie mlekpol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Seb@    0

Z tego co wiem to golfy mają silniki TDI a JTD to z Fiata chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3838

u mnie do tej pory było różnie - na początku tylko diesel, później pol na pol z czerwonym, później samo czerwone, później rzepakowy z czerwonym pol na pol, a ostatnio tylko biodiesel - skoro kosztuje 3,20 za litr i jeszcze 45gr oddaja to nie ma co kombinowac:)


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaro    166
@jaro a skąd jesteś jaka to mleczarnia czasem nie mlekpol

No przeca napisałem "w końcu było nie było to największa mleczarnia w Polsce i trochę samochodów ma" <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Jak czytam o waszych problemach z czerwonym to się dziwie ja od kąd jest barszcz to na nim jeżdże i nie narzekam bizon ile palił ropy to i tego tyle samo , perkinsy też śmigają a co śmieszne to w MF na gwarancji padł mi wtrysk a chodził na orlenoskiej ropie <_< niedawno kupowałem po 2,35 zł ,

 

Ci co są z lubelskiego to napisze coś takiego zajeżdżam na stacje na mełgiewskiej po barszcz a tam tankuje się lublinek który właśnie wyjechał z fabryki (barszczem ) na dystrybutorze pisało ON TIR B)

 

Ja kupuje cały czas paliwo u jednego dostawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

my tylko na czerwonej jeżdzimy B) 18stycznia z orlenu po 2.28przywieźli <_<

 

ostatno był pompiarz umnie zmiejszyć dawke paliwa w 1224 i mówił ze sie niczym nie rózni od białej, i wcale silnki na niej bardziej sie nie dobijają, nic sie nie dzieje z pompami i wtryskami i wcale nie jest za sucha, silnik moze zarżnąć ten który dolewa mixsolu bo od niego sie zapiekają pierscienie

 

przykładem nie skzodliwosci opału jest mojego dziadka ursus3512 do którego od noego czyi od 97 roku dziadek leje opał ma 1500mtg i przy maksymalnym obciazeniu dymku nie pusci B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
przykładem nie skzodliwosci opału jest mojego dziadka ursus3512 do którego od noego czyi od 97 roku dziadek leje opał ma 1500mtg i przy maksymalnym obciazeniu dymku nie pusci <_<

 

o to sporo robi ten 3512 jakieś 150mth na rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

tyle mtg bo pisałem ze to mojego dziadka, a on go urzywa głownie zeby podjechac do miasta i do obrobieina z 5ha( te 5 ha to tylko poto zeby miał sie czym zajać, a na wiecej sił nie ma) ale troszke w dupe unas dostaje czasem jak nam mocy przerobowej brakuje <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj