Skocz do zawartości

Zdjęcie

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie??

496 odpowiedzi na ten temat

#1 Share SUCHY102

SUCHY102

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 13:42

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? zastanawiam sie na czym jeździcie bo z tego co słysze wiele ludzi w mojej okolicy robi różne mieszanki paliwowe mniej lub bardziej kaloryczne ale takie na których ursusy mkna przez pola:)
sami jeżdziliśmy na czystym oleju spożywczym albo na mieszankach ON+olej roślinny
słyszałem o kolesiach którzy dolewali spalony olej do ropy i na tym jeździli!!
albo o tym że kolo jeździ warburgiem na tzw. gazolinie(niewiem jak to sie nazywa ale to jest jakiś odpad przy wydobywaniu gazu lub ropy)
albo kolo do komarka wlał paliwa lotniczego gdy jeszcze było lotnisko wojskowe i mało mu cylindra nierozerwało takich wibracji i obrotów silnik dostał
teraz gdy wymienione mamy wszystkie pompy wtryskowe to jeździmy tylko na ropie z orlenu bo naprawde niema z nią rzadnych problemów ewentualnie z BP ale tam drożej wychodzi i trzeba samemu po nią jechać a orlen sam przywozi.

a jak jest u was??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Dzisiaj, 20:51
  •  

#2 Share silver95

silver95

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 323 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 14:07

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? z tego co widzialem to wuja leje redbula (czerwonom) do 360 i mtz-a a mf255 czasami chodzi na roslinym z biedronki. sasiad do sama i 3512 leje z orlenu albo lotosu a 1634 ma redbula i nie narzeka
Moje filmiki
www.youtube.com/user/manieks119

#3 Share Miki7211

Miki7211

Rolas z Wielkopolski

• V.I.P.
  • rank
  • 1743 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 14:16

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? ja tez leje redbula no czasami wleje sie troche zwykłej zeby silnki przepalic

Moje Filmiki

Pozdrawiam

#4 Share Pixel

Pixel

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 437 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 14:56

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Suchy czyzbys pracowal w ITD? B) B) Jakis mały wywiad B) Oczywiscie zartuje <_<

Wszelakie skargi, zażalenia, pochwały i prośby dotyczące mojej pracy na AF i samego AF proszę kierować na PW. Z góry dziękuje :)

#5 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 20 styczeń 2007 - 15:00

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? ja leje tylko "prawdziwą" rope...mam znajomego z ORLENU i po 3zł za litr mam a wiec nie mam co kombinowac
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#6 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 17:30

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? My jak do tyj pory na różnych.... Ale niedługo będzie nowy ciągnik to już chyba do wszystkich będziemy lali oryginał

#7 Share witek

witek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 665 postów
  • Zainteresowania:przede wszystkim moja rodzina....moj Kacper i zona (hehe jak to mówia zona to nie rodzina :) człowiek sypia z obcą babą ) <br />-&gt;bydło mleczne <br />-&gt;od niedawna układam klocki &quot;LEGO&quot; :)

Napisany 20 styczeń 2007 - 17:34

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? u mnie jest jeden koles do 1224 leje czerwone...i cieszy sie ze jest taniej a co dwa dni musi z litr oleju dolac na raz na dwa lata kapitalke zrobic....a wiec nie widze sesu oszczedzania na paliwie...przeciez kazdy chce zeby jego maszyny chodził jak najlepjej
2-08-2007 3400gram 52cm to mój Kacperek
12-07-2008 2831gram 43cm to moja Oliwia
2008-04-01 Firma Wit-Rol rozpoczyna działalności

#8 Share kat

kat

R.I.P.

• Members
  • PipPipPip
  • 1847 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 17:57

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Przesada ze od czerwonej się ciągnik niszczy <_< .

#9 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 styczeń 2007 - 18:48

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? no to trosze was zadzwię.
nigdy czerwonej nie lalismy ale diesla bralo się z roznych "stacji" i czasami ciągnik kopcil, tracil minimalnie na mocy ale przewaznie to kolor dymu byl dziwny.
od roku bierzemy tylko z jednej stacji i zero problemow, tak z ciapkiem jak i zetorkiem (ten ostani czasem zakopci ale to wina tego ze ma pompę od zwyklego a nie od turbo)

ale wiem ze moj kumpel do 2-3 letniego JD leje czerwoną i nie narzeka, po wsi jezdzi pelno ludzi na swinstwie rzepakowym bo smierdzi plackami ze na wymioty bierze
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#10 Share JacekNH

JacekNH

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 163 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 18:52

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Ja jeżdżę tylko na ropie z pewnego i zaufanego źródła a to z tego powodu, że jestem za biedny na eksperymenty i zabawy. Mam złe doświadczenia z oranżadą: ogólny spadek mocy i przestoje w sezonie. Przy tym co teraz mam wole nie ryzykować. Będąc na Vacie cenę mam identyczną jak "promocyjny opał". Reasumując - nie opłaca mi się.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#11 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 19:03

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Witam
W naszym gospodarstwie jeżdzimy na orlenie w całej histori może 1000l czerwonego kupliśmy i sprzęt gożej pracował a star wogóle;) w sezonie wiosna lato kupiliśmy 2000l poliwa rzepakowego ale tego sprzęt więcej pali i rachunek finansowy jest podobny
Pozdrawiam

#12 Share abuk14

abuk14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 828 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 19:05

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? A ja jeżdżę na ropie. Z tym, że kupuję ją od Białorusina, ale nie narzekam. Nie widzę wielkiej różnicy między polską, a za tą płacę 3 zł/ l.

#13 Share lukaszzz

lukaszzz

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 20 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 19:36

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? u nas w lubelskim leje sie rope, ale zza wschodniej granicy. Na ukrainie ropa po ok 2-2,50 zł zalezy jakie maja kontakty z rosja:P:P ostatnio czesto skacze...;/ Dużo ukraincow przywozi ale jak ktos ma spory bak w aucie to sam wozi. Gdyby nie to ze ukrainskim celnikom trzeba dac w lape to byloby super <_<. Kiedys ojciec dolal kilka razy czerwonej do polskiej ropy to pompa paliwowa w 3512 poszla do remontu

#14 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 19:39

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? próbowaliśmy jeździć na oleju rzepakowym ale trochę niebardzo bo wydzielała się jakaś smolista substancja z tłumika no i ciągle ten zapach aż głodny człowiek się robi

#15 Share piotrkram

piotrkram

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 165 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 20:03

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Ja śmigam tylko na czerwonej i niema żadnej różnicy bo czerwona to przecież normalny diesel tylko z dodatkiem barwnika żeby nie było na to paliwo akcyzy i było tańsze bo jest ono przeznaczona do różnego rodzajów pieców. Ja nalałem do nowego Golfa V czerwonej i śmigał bez żadnych problemów.Tylko trzeba mieć z dobrego źródła i niema problemów.

#16 Share jaro

jaro

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 5087 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 22:51

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Ja mam podpisaną umowę z mleczarnią-dostaję trochę rabatu-a paliwo jest zawsze ok-w końcu było nie było to największa mleczarnia w Polsce i trochę samochodów ma -a więc nie kupuje byle czego-no i w beczkę wchodzi 200 l a nie 210 jak na innych stacjach <_<

#17 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6290 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 20 styczeń 2007 - 22:51

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie??

Ja śmigam tylko na czerwonej i niema żadnej różnicy bo czerwona to przecież normalny diesel tylko z dodatkiem barwnika żeby nie było na to paliwo akcyzy i było tańsze bo jest ono przeznaczona do różnego rodzajów pieców. Ja nalałem do nowego Golfa V czerwonej i śmigał bez żadnych problemów.Tylko trzeba mieć z dobrego źródła i niema problemów.

a ten golf mial silnik JTD??

wiesz sąsiad ma octavie z silniczkiem diesla.
raz nalali czerwonego i gasla, prychala i baaaaaaaaaaardzo szybko wrocili do normalnego paliwa.

a czy jest to normalne barwione paliwo czy tez odpac z zanizoną liczbą cetanową to zalezy od wielu czynnikow-faktycznie czasem mozna dobrze trafic.

co do paliwa od ruskich - kiedys bylo dobre - ale obecnie w tym samym kolorze mozna kupic olej opalowy - ci co przywozili mowili ze tam są ze 3 czy 4 rodzaje tego ustrojstwa, dlatego tez przestalismy brac od ruskich.

z naszych doswiadczen najlepiej jak ktos ma dostęp do tej ropy co leją do ciuchci znaczy się do lokomotyw. mowią ludzie ze to ma wyzszą wartosc opalową czy liczbę cetanową - nie pamiętam ktorą ale c385 naprawdę pięknie na tym chodzila i dymku prawie nie bylo widac ale ludzie mowili ze na dluzszą metę to mozna silnik rozwalic.
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#18 Share qazi

qazi

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4544 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 23:10

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? @jaro a skąd jesteś jaka to mleczarnia czasem nie mlekpol

#19 Share Seb@

Seb@

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 67 postów

Napisany 20 styczeń 2007 - 23:19

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? Z tego co wiem to golfy mają silniki TDI a JTD to z Fiata chyba.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#20 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9686 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 20 styczeń 2007 - 23:22

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie?? u mnie do tej pory było różnie - na początku tylko diesel, później pol na pol z czerwonym, później samo czerwone, później rzepakowy z czerwonym pol na pol, a ostatnio tylko biodiesel - skoro kosztuje 3,20 za litr i jeszcze 45gr oddaja to nie ma co kombinowac:)

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com