SUCHY102

co lejecie do swoich baków, na czym jeździcie??

Polecane posty

pioter    46

kiedy byłem w technikum to nauczyciel od mechanizacji się zawsze smiał, że "ropa to jest w ziemi albo w uchu, a to co macie w ciagnkach to sie nazywa ON" :P

 

znajomy ma kilka samochodów ciężarowych-wozi żwir.gdy jeździł na OO spalanie zawsze było jednakowe 33l/100km gdy jeździ na ON to już jest różnie- od 32l do 39l na 100km zależy od stacji na której kupuja...


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Wszyscy narzekacie, że opał to syf... A wiecie jaki ma skład chemiczny? Dokładnie taki sam jak olej napędowy.

 

 

 

 

Niech ktoś teraz poda sensowne i potwierdzone argumenty że opał jest szkodliwy dla silnika....

owszem -ja tez jestem zwolennikiem OO ale czy mógłbyś mi wytlumaczyc czemu OO ma większą temperaturę spalania?? :)

w ciągniku to nie widać tak ale ,,podobno" w samochód mniej tego zużywa :P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
owszem -ja tez jestem zwolennikiem OO ale czy mógłbyś mi wytlumaczyc czemu OO ma większą temperaturę spalania?? :)

w ciągniku to nie widać tak ale ,,podobno" w samochód mniej tego zużywa :P

Ma wyższą wartość energetyczną od ON. Co do starych silników i siarki, której jest więcej w OO, to siarka w układach wysokociśnieniowych jest czynnikiem smarującym. Ekologia wymusiła zmniejszenie zawartości siarki w jednych i drugich paliwach i teraz OO ma jej tyli ile kiedyś ON, a ON ma inną "chemię" do smarowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

Cytam tak wypowiedzi o barszczyku i wychodzi że u mnie to cuda były że nic nie nawaliło :P

 

Pare lat temu miałem przedmiot na studiach "paliwai smary " i na ćwiczeniach zbadalismy sobie oba paliwa i co ciekawe wyniki były zblizone tylko kolorek inny ( prowadzącego nie było jak robilismy barszczyk ) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218
owszem -ja tez jestem zwolennikiem OO ale czy mógłbyś mi wytlumaczyc czemu OO ma większą temperaturę spalania?? :P

w ciągniku to nie widać tak ale ,,podobno" w samochód mniej tego zużywa :)

 

Nie słyszałem żeby miał większą temperature spalania... Co innego LPG w porównaniu do benzyny :)

 

A cytat, który zamieściłem wyżej jest z FAQ szanującego się forum motoryzacyjnego więc nie są to brednie wyssane z palca :)

 

Cytam tak wypowiedzi o barszczyku i wychodzi że u mnie to cuda były że nic nie nawaliło :)

 

Pare lat temu miałem przedmiot na studiach "paliwai smary " i na ćwiczeniach zbadalismy sobie oba paliwa i co ciekawe wyniki były zblizone tylko kolorek inny ( prowadzącego nie było jak robilismy barszczyk ) :)

 

Nie tylko u Ciebie nic sie nie stało :) u mnie kilka lat wszystkie traktory jezdziły na redbulu i nic im się nie stało :)

 

I potwierdzasz moje słowa, że opał ma taki sam skład chemiczny jak ON :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Napewno lepszy jest olej opalowy z pewnego źródła niz ropa która zwykli oszuści odbarwiają i sprzedają a potem wtryski i pompy do remontu. Kiedys w ciagu kilku dni załatwiłem wszystkie ciagniki na paliwie od tego samego sprzedawcy. Sprzedał jakiś szajs od ktorego pompa sie zatarła w zetorze. Dlatego teraz tylko ON z Orlenu albo zaufanego sprzedawcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141
Ja leje tylko orginalny olej opałowy

 

sorry za błąd ja leje tylko olej napędowy


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
drzewis98    8

czystą głupotą jest lać opałówkę do ciągnika choć tańsza to i tak więcej wypije paliwa. Do 360 lub 330 ursósów to opłaca się tankować ale jak miałem trzydziestke to lałem olej napędowy teraz czy bym chciał czy niechciał uwolniłem się od ursósów mam zetora 7211 i nowego Farmtraca 80 4wd więc szkoda mi by było lać w niego opałowkę. Po zatym ojciec zbierał paragony za kupno oleju napędowego to troche kasy się przyoszczędziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
czystą głupotą jest lać opałówkę do ciągnika choć tańsza to i tak więcej wypije paliwa. Do 360 lub 330 ursósów to opłaca się tankować ale jak miałem trzydziestke to lałem olej napędowy teraz czy bym chciał czy niechciał uwolniłem się od ursósów mam zetora 7211 i nowego Farmtraca 80 4wd więc szkoda mi by było lać w niego opałowkę. Po zatym ojciec zbierał paragony za kupno oleju napędowego to troche kasy się przyoszczędziło

Masz racje szkoda się paprać w tą opałówkę. My też jeżdzimy na napędowej i jest lepiej bo mniej troktor spali i dostaniesz zwron(oczywiście niewielki ale zawsze coś)


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
Masz racje szkoda się paprać w tą opałówkę. My też jeżdzimy na napędowej i jest lepiej bo mniej troktor spali i dostaniesz zwron(oczywiście niewielki ale zawsze coś)

Każdy ma swoją opinię, największa różnica w tych paliwach jest w akcyzie a nie parametrach. Z komuny w firmach barwili by nie kradli paliwa, tyle że strasznie filtry zapychało, a teraz mają lepszy barwnik. Niedawno czytałem o parametrach oleju roślinnego i biodiesla, i roślinny ma najwyższą wartość energetyczna i niestety temperaturę zapłonu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zimny90    1

Ja stwierdziłem ze nie warto kupowac opału bo jest u mnie po 2,80PLN a ON jest po 3,79 tak wiec jak dostane te 80gr dotacji do litra to jest prawie to samo a to co sie zaoszczedzi na opale to na czesci sie wyda i tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Ja tam też ON tylko leje... :P


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Tak jak wcześniej napisałem ON do silnika OO do pieca...


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
Ja tam też ON tylko leje... :D

bo NH i tak by pewnie na opale nie poszedł :P:P


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas we wsi była kiedyś moda na olej opałowy i do tego jakiś specjalny olej ale poszła informacja że się od tego silniki psują i więcej palą to ludzie zaczeli kupywać orginał. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
U nas we wsi była kiedyś moda na olej opałowy i do tego jakiś specjalny olej ale poszła informacja że się od tego silniki psują i więcej palą to ludzie zaczeli kupywać orginał. :P

Ten specjalny ,to mixolu dolewali, bo ponoć pompy miały się zacierać bez niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
bo NH i tak by pewnie na opale nie poszedł :P:P

 

Poszedłby, ale nie chce go szybko zajechać, silnik by szybko padł... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty
Ten specjalny ,to mixolu dolewali, bo ponoć pompy miały się zacierać bez niego

Tak dokładnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maniek1480    0

przecietnie jerzdzimy u nas na oleju napedowym ale nieraz sie trafilo ze trzeba bylo wlac czerwonke a na roslinnym ze sklepow nigdy u mnie w gospodarstwie nie bedzie sie jezdzic bo szkoda silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damian2302    4

My lejemy samą rope , mamy ciągnik c-4011 i ma 37 lat i idzie jak burza i nigdy nie widział czerwonwj,mamy jeszcze c-360 i terz nigdy nie widział czerwonej w tamtym roku zrobilismy ok 540 balotów tym ciągnikiem,a mój wójek jezdził na czerwonej i do takiej samej prasy podczepił swojego c-360 i zrobił 11 balotów i sie zagrzał


Case jest the best

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Ja do ciapka leje rope bo ropa to ropa jeżdziłem troche na opale ale to już nie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61
My lejemy samą rope , mamy ciągnik c-4011 i ma 37 lat i idzie jak burza i nigdy nie widział czerwonwj,mamy jeszcze c-360 i terz nigdy nie widział czerwonej w tamtym roku zrobilismy ok 540 balotów tym ciągnikiem,a mój wójek jezdził na czerwonej i do takiej samej prasy podczepił swojego c-360 i zrobił 11 balotów i sie zagrzał

a skąd wiesz że to od paliwa sie zagrzał??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56
a skąd wiesz że to od paliwa sie zagrzał??

Bo koloru czerwonego paliwko było, przy niebieskim by zmarzł B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MFargo
      Witam poleci ktoś zamienik oryginalnego filtra paliwa do claasa ? 
      2008r
    • Przez artur04c
      Witam
      Czy stosował ktoś olej do skrzyni MANNOL Multifarm STOU 10W-40 chcę zrobić jako zastępczy fusch agrifarm 10w40, ale może ktoś ma doświadczenie z mannol ?
    • Przez seba2017
      Witam. Chciał bym przejść na jeden olej we wszystkich ciągnikach  ( starszych) bo teraz używam w każdym inny. Firma wykonująca remont silnika polecała mi Mobil Delvac 15w40 lub lepszy. Zauważyłem że polski olej Platinum Ultor Plus 15w40 ma te same klasy jakościowe  API: CI-4/CH-4/CG-4/ SL/ SJ    w ACEA też podobnie: E7/ E5 /E3/B4 /B3 /A3. Czy będzie różnica w ochronie silnika w ciężkiej pracy w wysokiej temperaturze stosując jeden i drugi olej. Jeżeli byłaby podobna jakość to wybrał bym polski olej z racji patriotyzmu zakupowego. O różnicę w cenie mi nie chodzi. Jakie jest Wasze zdanie: nie będzie za dużej różnicy między tymi olejami czy Mobil jest zauważalnie lepszy ?
    • Przez Kartoflorz
      Witam, mam taki problem może dla niektórych bzdura a konkretnie, czy mogę mieszać olej Stou z Utto??? Konkretnie chodzi mi o to czy do oleju Agrol Stou Plus mogę dolać Platinum Utto  - miejc docelowe przekładnia (skrzynia Zetor Forterra).
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj