Skocz do zawartości

Zdjęcie

Który wybrać ?

13 odpowiedzi na ten temat

#1 Share tomek13

tomek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 21:46

Który wybrać ? Moja siostra wyjechała do USA i tam planuje kupić jakiś aparat cena max do 500$. Piszcie jakieś propozycje bo ja sie za bardzo na tym nie znam .
Z góry dzięki

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Który wybrać ? Dzisiaj, 13:11
  •  

#2 Share zetor

zetor

Moderator bez Pola... ;)

• V.I.P.
  • rank
  • 1830 postów

Napisany 20 czerwiec 2008 - 22:58

Który wybrać ? ale lustrzanka czy kompaktowy? z kompaktowych to może lumix tz7 ;)

Nie ma piękniejszego dźwięku od ryku SW-400

A-Mount Alpha user

#3 Share michalbelchatow

michalbelchatow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 21 czerwiec 2008 - 07:40

Który wybrać ? W cenie około 500$ to coś ponad 1000 pln.
Po pierwsze.
Jak już inwestować w aparat na lata to takich firm jak :Olympus, Nikon, Canon. Reszta firm: Sony, Panasonic (sam mam aparat tej firmy) to też dobre aparaty, ale jak to mówią oni są od wszystkiego i ich kompakty i lustrzanki mogą odbiegać parametrami od firm które podałem na początku.
Po drugie.
Lustrzanka czy Kompakt??

Lustrzanka to takie wielkie, z ekstra zoomem optycznym, syper matrycą

Kompakt to mały i poręczny aparat dla początkujących, czyli jak sądzę po twoim poście dla ciebie

Sądzę że dla ciebie najlepszy będzie kompakt. Bo jest poręczny, często ma wiele przydatnych funkcji itp
Jeśli nie chcesz kompakta to jakąś Mini lustrzanke np: Olympus SP-510 UZ
Ja osobiście wybrałem kompakta Lumixa(Panasonica) i tobie też jak najbardziej go polecam

#4 Share tomek13

tomek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 21 czerwiec 2008 - 09:35

Który wybrać ? Siostra chce lustrzankę, chociaż ja myślę że kompakt by wystarczył..

#5 Share michalbelchatow

michalbelchatow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 21 czerwiec 2008 - 10:14

Który wybrać ? Zależy czy siostra chce Lustrzanke od tak czy ma zapał do fotografii.
Bo według mnie kupować lustrzankę tylko od tak to jest wydawanie kaski, no bo powiedz czy będziesz używać 18x zooma optycznego?? Gwarantuje ci że nie ;P no chyba że masz Statyw to inna bajka
Za kampaktem przemawia jeszcze to że prawie wszystkie kompakty mogą robic filmiki, a prawdziwa lustrzanka ci tego bajeru nie da.
Powinneś zastanowić się nad wyborem, znaleźć wszystkie za i przeciw lustrzance i kompaktowi ;P

Pozdro jak jeszcze jakieś pytania pisz ;P może ci pomogę bo sie troche tym interesuje

#6 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów

Napisany 21 czerwiec 2008 - 11:15

Który wybrać ? Za taką kasę ja bym kupił jakiegoś nikona albo canona oczywiście lustrzankę bo co do jakości różnica jest ogromna.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#7 Share michalbelchatow

michalbelchatow

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 76 postów

Napisany 21 czerwiec 2008 - 12:19

Który wybrać ? oFsik może i jest różnica ale... czy potrzebne ci są matryce 15mpx?? lub 18 x zoom optyczny?
Czy będzie miał 8 mpx czy 15 mpx to różnicy na kompie nie będzie widać, no chyba że będzie plakaty robic i drukować to różnice będzie widać
Będzie robił zdjęcia bez statywu z max. przybliżeniem? NIE a wtedy zdjęcia na pewno nie wyjdą i gwarantuję ci to

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#8 Share Gorzupiak

Gorzupiak

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 495 postów

Napisany 21 czerwiec 2008 - 13:34

Który wybrać ? A tak a propo kupowania aparatów to co sądzicie o Kodaku ? Kolega ma i zastanawiam się nad kupnem jednego z nich tj. Kodak C743 cena nie za duża 7.1 mpx ogólnie fajne zdjęcia nim pyka ;)
"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

#9 Share tomek13

tomek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 24 czerwiec 2008 - 20:37

Który wybrać ? Siostra będzie kupować lustrzankę ( bo jak coś kupować to coś dobrego żeby kilka lat pochodziło ). A co do firmy to Canon albo Sony , nie wiem tylko jaki model ..

#10 Share oFsik

oFsik

Moc dostarcza Zetor

• Members
  • PipPipPip
  • 1785 postów

Napisany 25 czerwiec 2008 - 13:54

Który wybrać ?

oFsik może i jest różnica ale... czy potrzebne ci są matryce 15mpx?? lub 18 x zoom optyczny?
Czy będzie miał 8 mpx czy 15 mpx to różnicy na kompie nie będzie widać, no chyba że będzie plakaty robic i drukować to różnice będzie widać
Będzie robił zdjęcia bez statywu z max. przybliżeniem? NIE a wtedy zdjęcia na pewno nie wyjdą i gwarantuję ci to

Popatrz na to zdjęcie z lustrzanki http://www.agrofoto....image69619.html a teraz wyjdź na zewnątrz i zrób sobie takie zdjęcie normalnym a o tym jaka jest różnica w oddawaniu żeczywistych kolorów nie wspomnie.
Zetor is power
power is Zetor

Zapraszam do obejrzenia moich filmików http://pl.youtube.com/user/oFsik53

#11 Share tomek13

tomek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 26 czerwiec 2008 - 07:29

Który wybrać ?

Popatrz na to zdjęcie z lustrzanki http://www.agrofoto....image69619.html a teraz wyjdź na zewnątrz i zrób sobie takie zdjęcie normalnym a o tym jaka jest różnica w oddawaniu żeczywistych kolorów nie wspomnie.

No ładne zdjęcie .. ;)

Siostra kupiła canona 400d z obiektywem 18-55 mm . Lecz ten obiektyw jest trochę słaby jaki polecacie inny?

Nie piszemy posta pod postem, używaj opcji EDIT

Edytowany przez krolikNH, 14 sierpień 2008 - 21:32.
Łączenie postów

#12 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10376 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 14 sierpień 2008 - 20:30

Który wybrać ? do czego? jaka kasa dysponuje?
Ja bym kupił taki zestaw obiektywów:
Spacer zoom - Tamron 17-50/2.8 bardzo dobry w cenie 1300 najczesciej uzywany obiektyw.
Stałka - Canon 85/1.8 - cena chyba gdzies 1500 - rewelacyjny obiektyw portretowy.
Zoom - Canon 70-200/4L lub jak ma kase 70-200/2.8L - obiektywy półprofesjonalne w dobrej cenie - pierwszy ok 2000, drugi około 3200 - miałem w rękach oba, rewelacja w połączeniu z Canonem 30D

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#13 Share tomek13

tomek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 144 postów

Napisany 15 sierpień 2008 - 15:46

Który wybrać ? Sorki ale okazało się że nie będzie kupować obiektywu ;) Pogadała z wujkiem który zna się na aparatach to powiedział że i ten w miarę dobre foty robi i jak dla nas powinien wystarczyć , zresztą jak napisał @yacenty nie są one tanie .

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#14 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 10376 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 15 sierpień 2008 - 17:31

Który wybrać ? ten kit co jest z 400 to sie nadaje.... zeby go od razu wymienic, popatrz ze na allegro chodza po 150-200zl to o czyms swiadczy

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com