Zaloguj się, aby obserwować  
PacyficVista

Wykaszanie łąk (nieużytków)

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

Witam mam pytanie czy istnieje przepis który nakazywał by osobą posiadającym zarośnięte pola, łąki których nie użytkują do wykoszenia przynajmniej raz w roku. W mojej okolicy jest około 60% nieużytków którymi nikt sie nie interesuje, strach chodzić po polach, wysokość trawy na niektórych polach przekracza 100cm. (Coraz więcej żmij spotyka sie w terenie). Kiedyś gmina wysyłała nakazy ale to podobno było nielegalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Nie wiem czy jest nakaz ale dzieki temu obowiązkowi sporo zarabiam :)

U mnie w okolicach miejskich mniej więcej każdy nieuzytek jest wykoszony raz w roku, a jeżeli do około sierpnia nie jest skoszone to już czarne ludki potrafią zatruć czlowiekowi życie i kasy wydusić ;)

Jest kilka racjonalnych powodów jak rozprzestrzenianie się chwastów, niebezpiecznych zwierząt czy choćby podpalenia..

Jeżeli bardzo Ci zależy to jeszcze troche odczekaj i zadzwoń po straż miejską i po kłopocie, przy okazji jeśli masz sprzęt zaoferuj koszenie, z pewnością przyjadą z delikwentem do Ciebie w celu zamówienia na usługe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Nie ma takiego obowiazku jesli nie podajesz tej laki do dotacji. U nas juz XXX lat nie ktore laki nie sa koszone az strach w nie wjechac bo nie wiadomo co tam bedzie ;) Ale to prawda co raz wiecej jest tego wszystkiego od cholery pajakow i to juz od dawana nawet w ciagu jednej nocy sa w stanie zrobic pajeczyne na cala tylna szybe i drzwi w c360 :angry: Strach wejsc w pole kolo laki i wyjsc za dom bo nie wiadomo co tam spotkasz co raz wiecej zmij i innego dziadostwa ale co poradzisz;/ :)


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
Nie ma takiego obowiazku...

Polemizowałbym ;)

Wydaje mi sie że to zalezy od gminy, to jest wewnętrzne ustalenie, w googlach pod tym hasłem znalazłem uchwałe rady w Sosnowcu i jest tam obowiązek rokroczcngo wykaszania łąk. U mnie tez musi być coś takiego, bo na jakiej podstawie straż miejska mogłaby chodzić i dawać mandaty właścicielom nieużytków? Są to stawki rzędu 500zł za ha, bo tak wychodzi jak porównam mandaty okolicznych 'posiadaczy' z ich areałem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1
Zobaczmy jak sie sprawa dalej potoczy ponieważ wysłałem pismo do ministerstwa rolnictwa

Wątpie żeby odpowiedzieli, ale moze.. tylkoże podejrzewam ze nie ma takiego polecenia odgórnego..

Najlepiej jakbyś sie przeszedł do arimr albo straży miejskiej w przy Twoim urzędzie miasta czy co tam jest ;)

Jeżeli straż nic o tym nie bedzie wiedziała to nikłe szanse sa żeby coś wskurac ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

ja mam właśnie łąki przy mieście i nic nie płace ludzie jeszcze zadowoleni że wykoszę. no żmije jadowite ale takiego obowiązku nie ma raczej. " to jest moje i mogę robić co chce"czytaj nie uprawiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
semos    77

jeśli danej łąki nie zgłasza się do dopłat to żadnego obowiązku nie ma kosić, u mnie w okolicy jest pełno łąk które już nikt nie kosił. Niektóre nie są koszone już pewnie od 10 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez suffeks
      wymienili słup i takie coś zostało na polu, należy się odszkodowanie chyba? 

    • Przez jopi1991
      Przyszedłem dziś się poradzić.mam taki problem ze 1/3 gospodarki ma brat....1/3 mam ja i 1/3 jescxe ojciec  brat oświadczył że on robić nie ma czasu...za dużo oboowazkow  i praca z której na nieporównywalnie więcej.proponuje mi pracę na jego części jako pracownik (wynagrodzenie płatne od godzin) mówił że wtedy odpada koszty napraw paliwa nawozów itd ogólnie tylko mam wykonać pracę jak zwykły pracownik zatrudniony w firmie ale na KRUS.  W zimę mogę iść do pracy do niego na czarno ( posiada firmę w innej branży)Czy zgodzić się na to czy może jakieś lepsze pomysły? Dzierżawa na mnie za jakąś niewygórowaną kwotę? (wtedy jego maszyn nie tykam)Czy może wynagrodzenie procentowe od zysku? Jeżeli tak to jaki procent  zawolac?Oczywiście wszytko będzie spisane notarialnie obojetnie jak miałaby wyglądać nasza współpraca. 
    • Przez Kurwer21
      Witam, aktualnie zaczynam prawo jazdy kategorii B, mam zamiar do żniw dorobić jeszcze B+E, ale nie wiem czy to sie uda, wiec stad te pytanie, czy po kategorii B mogę prowadzić kombajn zbożowy? I jak to wygląda w sytuacji gdy trzeba ciągnąć wózek za kombajnem? Jednak jest na kołach, więc nie wiem jak to się odnosi do przepisów, z góry dziękuje za odpowiedź
    • Przez karol
      Zapraszam do wypowiadania się na temat prowadzenia rozrachunków z tytułu VAT w gospodarstwach rolnych. Jakie są Wasze doświadczenia?
    • Przez sumek666
      Jak kształtują się ceny nieruchomości i działek rolnych w Waszych okolicach? Może planujecie zakup gruntów w tym roku? A może udało Wam się sprzedać jakieś grunty?
      Zapraszam do dyskusji o cenach i możliwości zakupu ziemi w Polsce i za granicą.
      Kontynuacja tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj