Skocz do zawartości

Zdjęcie

odwrotne zakładanie opon w ciagnikach

45 odpowiedzi na ten temat

#21 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 23 czerwiec 2008 - 08:33

Mój znajomy odwrócił przednie oponki w MF 2640 i podczas orki przód nie ciągnoł praktycznie nic ;)

to nie zalezy od tego jak mial kola zalozony tylko widocznie os byla niedociazona i nie gadaj czasem glupot, ze jak zamienil to bylo ok.

z policja nigdy nie mialem problemow, z reszta skad oni maja wiedziec takie szczegoly?
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
odwrotne zakładanie opon w ciagnikach Dzisiaj, 19:15
  •  

#22 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 24 czerwiec 2008 - 00:55

odwrotne zakładanie opon w ciagnikach JA pytalem kolesia kiedys co mial przy jd z turem opony przednie odwrotnie i on mowil ze to dlatego ze jak na blocie itp. cofa to lepiej idzie ;)

#23 Share dante

dante

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,Majstrowanie

Napisany 11 wrzesień 2010 - 06:42

odwrotne zakładanie opon w ciagnikach Moim zdaniem koła zakłada się odwrotnie po to aby ciągnik miał większy uciąg i żeby bieżnik równo się zdzierał .
Patrząc w 80 od przodu lewa opona zdziera się szybciej od prawej .
Moje pierwsze filmiki .
http://www.youtube.c...u/2/-My80dBQcp4

Sprzedam Prasę John Deere 550, zdjęcia w galerii .

#24 Share tomek73

tomek73

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 7785 postów

Napisany 11 wrzesień 2010 - 11:54

odwrotne zakładanie opon w ciagnikach Opony zakłada się odwrotnie żeby dłużej wytrzymywały.Normalnie zdziera się 2 komplety z przodu i jeden z tyłu albo i nie.Przy założeniu odwrotnym zwiększa się żywotność przednich dużo.

Co do uciągu to koło mnie w spółdzielni nie zauważyli specjalnych różnic.Oni od razu w nowych ciągnikach obracali.Bo w używanych to nie zdaję egzaminu bo opona jest już ułożona i po odwróceniu
przód skacze.

#25 Share Arek

Arek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3531 postów

Napisany 01 październik 2010 - 20:27

odwrotne zakładanie opon w ciagnikach Spróbuj cofnąć w pełni załadowaną przyczepą np po mokrym polu i zobacz czy do przodu nie ciągnie lepiej... Odwrotne założenie opona ma bardzo duży wpływ na uciąg.

#26 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 02 październik 2010 - 18:16

odwrotne zakładanie opon w ciagnikach A powiem Wam ze jest różnica w uciągu, nie jakaś znaczna ale zauważalna, ja akurat mam porównanie bo tę samą przyczepe po tym samym polu ciągały dwa takie same traktory i jeden z normalnie załozonymi i jeden odwróconymi, tam gdzie ten z odwróconymi miał delikatny poślizg, to ten z fabrycznymi szedł normalnie.

Ale w pracy w polu z maszynami tego nie zauważy :)

Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

#27 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 03 październik 2010 - 07:29

odwrotne zakładanie opon w ciagnikach Ludzie nie wiem po co to piszecie z przekory czy zgłupoty. Po pierwsze jak by ta opona miała taki sam uciag bez zaleznosci jak jest załozona to nikt by strzałek z boku nie umieszczał. Jeśli ktos juz zauważyl że jednak ciągnie lepiej z poprawnie założonymi oponami to po co dalej brnąc w głupote i pisac że z maszynami bedzie dobrze poprostu nie wytąpiły akurat takie obciązenia aby zobaczyć róznice.

#28 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 03 październik 2010 - 11:48

odwrotne zakładanie opon w ciagnikach opony odwrócone to np. w kombajnie, opony normalnie ułożone a jak ktoś założy bliźniaki to wtedy odwraca bo gdy zdaży się cofać to wtedy ma lepszy uciąg do tyłu :) a w traktorach to raczej nie ma to sensu na oponach pojedyńczych :lol:
tak jak było pisane wyżej że przednie odwrócone przy turze i lepiej w błocie idą przy cofaniu coś w tym jest :lol:
odwrócona opona przy jeździe do przodu nic nie da, gdyby dawała coś to producenci opon by je tak zakładali ;)

#29 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 03 październik 2010 - 22:38

odwrócona opona przy jeździe do przodu nic nie da, gdyby dawała coś to producenci opon by je tak zakładali :D

na utwardzonej drodze zmniejszaja sie opory ruchu i tutaj jak chcesz koniecznie producentow, to obczaj sobie np. beczkowozy z wyzszych polek ktore maja obrocone opony (dla mniejszych oporow).
zuzycie na drodze asfaltowej jest duzo mniejsze, gdyz w momencir styku opony z nawierzchnia, gdzie z opona dzieje sie przerozne rzeczy i jest najbardziej zuzywana, przy obroceniu przypadaja 2 powierzchnie, a nie jedna.
skoro mowicie, ze nic nie daje, a nie probowaliscie, to wytlumaczcie dlaczego w moich ciagnikach, ktore jezdza bardzo duzo po drogach utwardzonych rownomiernie zuzywaja sie opony tylne i przednie? pomimo, ze z obciaznikami masa jaka przypada na kazda z osi jest podobna, kolo przednie wykonuje wiecej obrotow by pokonac ta sama droge, a ponadto opona jest wezsza.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#30 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 październik 2010 - 07:00

odwrotne zakładanie opon w ciagnikach Po pierwsze gdyby to miało faktycznie jakis wpływ na zużycie opon producenci zalecali by taki montaż. Nie wyobrażam sobie jednak jak by to mialo wyglądac co kilka dni zmiana opon bo raz wiecej jazdy po drodze innym razem w polu. Ciągnik to raczej maszyna przystosowana do jazdy w polu i tak ma założone opony. I naprawde nie wiem po co się upierac że ciągnie tak samo zakładam że producenci opon i maszyn przeprowadzają jakieś testy uciągu itd i są one więcej warte niz urojenia nibyznawców którzy wiedzą wszystko.
Zużycie opon zalezy od eksploatacji mam w swojm mf opony które po 2 latach wygladają jak nowe powiem więcej widziałem ciagniki które nigdy po polu nie jeździły tylko asfalt od marca do paxdziernika od 6 do 22 nieraz 7 dni w tygodniu kosiarka na podnosniku przednim kosiarka na podnosniku tylnym zima rózne prace na placu z turem i opony wygladają tak samo przód i tył. Naprawde nie warto być upartym i zawracać rzeki kijem.
Dla tych do których nie dotarło mimo wszystko mam inną propozycje załużcie też tylne opony odwrotnie przecież ciągnie tak samo opony mniej się zużywają a ci idioci w fabrykach pewnie nie wiedzą co robią.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#31 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 październik 2010 - 07:10

odwrotne zakładanie opon w ciagnikach jakie obracanie co tydzien? czy ja komus to sugerowalem?
ma to tylko i wylacznie sens jesli ktos wiecej jezdzi po drodze niz po polu - duzo wiecej. dlatego nie pisalem, ze u mnie wszystkie ciagniki maja odwrocone opony, a tylko ten ktory jezdzi z turem i w ogole nie pracuje w polu, nh ktory nie robi zadnych prac wymagajacych uciagu.

sadzilem, ze to jest oczywiste.

#32 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 październik 2010 - 07:22

odwrotne zakładanie opon w ciagnikach Czy dokonałeś jakichś pomiarów zużycia opon zalożonych prawidłowo i odwrotnie, czy zmierzyłeś siłe uciągu na miękim i na asfalcie, czy masz jakieś argumenty poparte obliczeniami czy pomiarami że opony założone prawidłowo na twojm ciągniku zużyły by się przez ten czas więcej czy mniej czy dalej są to tylko jakieś domniemania i przepuszczenia. Czy może ktoś inny dokonał takich pomiarów

#33 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 04 październik 2010 - 13:40

odwrotne zakładanie opon w ciagnikach a ty dokonales, zeby je podwarzac? dla mnie jest to po prostu logiczne, wynika to tez z dzialania sil na opone i pisali o obroconych oponach w przyczepach w agrotechnice.

jesli dysponujesz sprzetem i warunkami laboratoryjnymi to chetnie skorzystam, z obliczeniemi bez najmniejszego problemu sobie poradze.

#34 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 04 październik 2010 - 14:46

odwrotne zakładanie opon w ciagnikach Ja nie lansuje jakichś nowych technik montażu opon zdaje się na to jak montują je producenci więc nie musze nic mierzyć. Skoro się twierdzi że założone odwrotnie mniej sie zurzywaja trzeba to udowodnić. Ciagnik to nie beczkowóz czy przyczepa, swoją drogą co mnie to obchodzi jak ktoś ma takie pomysły to niech zakłada jak chce.

#35 Share limusine

limusine

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 690 postów

Napisany 04 październik 2010 - 15:40

odwrotne zakładanie opon w ciagnikach U mnie zakladam tylko na przednia os opony odwrotnie a to dlatego ze ciezko wyjechac jak sie wbije w cos turem a tak przod ciagie idealnie i wychodzi migiem :D

#36 Share rafalkom555

rafalkom555

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1483 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja itp.

Napisany 04 październik 2010 - 16:56

odwrotne zakładanie opon w ciagnikach no no temat się rozwinął :D

#37 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 04 październik 2010 - 18:21

Zużycie opon zalezy od eksploatacji mam w swojm mf opony które po 2 latach wygladają jak nowe powiem więcej widziałem ciagniki które nigdy po polu nie jeździły tylko asfalt od marca do paxdziernika od 6 do 22 nieraz 7 dni w tygodniu kosiarka na podnosniku przednim kosiarka na podnosniku tylnym zima rózne prace na placu z turem i opony wygladają tak samo przód i tył.

No to powiedz jeszcze jak ta eksploatacja powinna wyglądać. Z tego co piszesz to wynika ze najlepiej zakonserwować i nie ruszać. Gwarantuje Ci że wiele wytrzymają :D

Wybacz ale nigdzie nie napisali jak eksploatować opony.

Kontakt 661995047

#38 Share K1ROVEZ

K1ROVEZ

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 290 postów

Napisany 04 październik 2010 - 19:08

odwrotne zakładanie opon w ciagnikach Odwrotne założenie opon na koła poprawia dwie rzeczy: skręt przy wyłączonym przednim napędzie, oraz hamowanie.
Opony napędowe mają zalecany taki, a nie inny kierunek obrotu po to aby "oddawać" siłę ciągu na podłoże, natomiast jeśli założy się je odwrotnie, to działa to jakby w druga stronę i "przekazuje" siłę tarcia z podłoża na oponę. Między innymi dlatego beczkowozy i przyczepy mają odwrotnie zakładane opony (skuteczniejsze hamowanie), siewniki (napęd) i kombajny na tylnej osi (skręt, ale pod warunkiem, że ta oś nie jest napędzana).

Jeśli chodzi i prace z ładowaczem czołowym, to wiadomo, pozwala to mieć lepszy ciąg do tyłu, a w kombajnie na przednich kołach ja też założyłem odwrotnie, bo mam wtedy ustawienie "ucieczkowe" - przy słabym bieżniku opona na dodatek odwrotnie założona przestaje "ciągnąć" zanim jeszcze na dobre zdążę się zakopać, a po włączeniu wstecznego od razu się oczyszcza, odzyskuje przyczepność i kombajn sam wychodzi z prawie każdej opresji - wypraktykowane przez lata koszenia gryki.

Między innymi dlatego Zetory z Czech mają często założone przednie koła odwrotnie mimo braku ładowacza - oni mają taki nawyk, bo jest to pewnego rodzaju kompromis, między przyczepnością przy włączonym i wyłączonym przednim napędzie.

Kto nie wierzy niech zrobi prosty test: nie namawiam nikogo na odkręcanie przednich kół i szarpanie się z odwrotnym ich zakładaniem tylko po to aby przekonać się, że wtedy dużo łatwiej się skręca np. na błocie jeśli napęd jest wyłączony, ale ponieważ idzie zima więc o śliską nawierzchnię będzie coraz łatwiej - wystarczy wiec rozpędzić się lekko z góry na luzie najpierw do przodu i zahamować do oporu - zablokowane koła będą sunąć przez pewien czas zanim ciągnik się zatrzyma, a potem rozpędzić się do takiej samej mniej więcej prędkości na luzie do tyłu i zobaczyć o ile szybciej ciągnik się zatrzyma, nawet na żywym lodzie...

Przy okazji fakt, że do tyłu na tymże lodzie ciągnik nie ruszy, a do przodu raczej na pewno udowodni też co niektórym, że jednak jest różnica w sile uciągu opon założonych odwrotnie...
good God damn and other such phrases...

#39 Share marcin974

marcin974

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3082 postów

Napisany 04 październik 2010 - 19:55

odwrotne zakładanie opon w ciagnikach Masz rację, z tym "uciekaniem" w zimę się super sprawdziło, na fabrycznym układzie jak stanął w śniegu to kaplica, a na odwróconych oponach kierownicą się ruszy i wychodzi to tyłu, tak samo w tym roku na mokrym sie sprawdza.

Kontakt 661995047

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#40 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 05 październik 2010 - 17:53

Ja nie lansuje jakichś nowych technik montażu opon zdaje się na to jak montują je producenci więc nie musze nic mierzyć. Skoro się twierdzi że założone odwrotnie mniej sie zurzywaja trzeba to udowodnić. Ciagnik to nie beczkowóz czy przyczepa, swoją drogą co mnie to obchodzi jak ktoś ma takie pomysły to niech zakłada jak chce.

sram na udowadnianie tobie swojej tezy, opisuje tylko swoje doswiadczenia.