karol

jakie macie Ursusy ?

Polecane posty

Skoniek1    0

Ja mam ursusa 2812 z 93rok i mam na nim 3tys mtg.mam jeszcze lamborghini R4 110 nowy i Deutza agroplusa67 nowego i mam 8,5 ha ziemi.

 

Mam 230h i nie moge mieć fenda 716 vario za 410000,00zł.

 

ZCemu nie mozesz miec tego fenda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1634    1

tomkowi coś nie pasi

gdybym był nie uprzejmy to raczej bym cię wyśmiał (masz ciągnik za blisko 0,5mln zł?) może jakieś zdjęcie bo chyba nam nie wmówisz że jesteś 2 synem p.Romanowskiego lub że wygrałeś w lotto jednym słowem-udowodni to jakoś (no dobra 3 słowa


................................
Mój I filmik
http://pl.youtube.com/watch?v=pS0RE4CqVSw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broja    0

C-330 z lat 70' na wąskich oponach, przydaje sie do pielenia buraków

3512 90' i mf235 - czyli praktycxznie to samo, tylko starsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamil41    29

Miałem mf255 ciągnik nie do zdarcia, ale w życiu bym nie kupił nowego 3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

U 1614 z turem Sipma, nie lubie tej maszyny :angry: , na dodatek pan czesiek jak wymienial sprzeglo to zrobil tak aby lapalo w polowie wcisniecia pedalu bo ma krotkie nogi i nie dostaje do pedalow, strasznie denerwujace

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aleks    0
mi został tylko u c330 maszynka jest z 77 ale ten model jest nie do zdarcia!!

A jakie są wasze doświadczenia z Ursusami??

stare może były i dobre ale nowe są do kitu to kupa złomu z 19 wieku!!! wiem bo niestety mam 57 14 wygląd jak stoi jako taki jak wsiądziesz do niego to masa huku i niema czym jechać ze skszyni wyjeli 3 i wsadzili szybszy od 4 i spróbuj tym jechać np. z przyczepami- mażenie .moja rada MIJAJCIE TEGO BUBLA dużym kołem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

MF 255 z 1989r. oraz Ursus 4514 z 1995r.

Gdy jeden ma dobrą hydraulikę (MF 255) a drugi silnik, który nie łyka oleju (Ursus 4514) mam ochotę skręcic je razem i pracować w 100% sprawnym ciągnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1234    0

ja mam na 70 ha

 

 

-ursusa 912 (85)

-ursusa 1234 (06)

-ciapka (88)

-ursusa c-360 (80)

za***isty sprzęt i nigdy nie wymienie na zagraniczne wynalazki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
włodek    16

ja mam ursusa C 360 3p na 24ha i nie narzekam. Panowie, słuchajcie co zrobił jeden koleś z takim mechanikiem od nas. U nas na wsi mieszka taki dziadek który ma 3ha ziemii i wszystko obrabia ursusem C 360. Żebyście zobaczyli ten ciągnik. MA przepracowane z 1000mth nigdy w życiu nie pracował w wałku przekaźnika mocy nie poobijany, nie pogięty kabina ta duża czeska, rocznik 1991 poprostu jak nówka, piękny pomarańczowy kolor takiego ciągnika to nigdzie by nie znalazł aż pewnego dnia zepsuło się dziadkowi sprzęgło tzn do wymiany była tarcza i oddał go do mechanika którego odiwedził taki jeden koleś i jak zobaczył ten ciągnik to aż uwierzyć nie mógł że taka maszyna jeszcze jeździ. Dogadał się z mechanikiem a on założył odwrotnie tarcze sprzęgłową (to była celowa robote) później dziadek wzioł ciągnik i za dwa dni znowu do mechanika przychodzi a ten do niego że ciągnik już na złom się nadaje i żeby go jak najszybciej sprzedał bo długo nim nie porobi i odrazu dał mu telefon do tego kolesia z którym był w zmowie i dziadek sprzedał ciągnik temu człowiekowi za 6tys zł. To było poprostu tak perfidne oszustwo że sam się nie moge nadziwić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tadeusz1212    2

Ja mam na 9 ha Ursusa C-360 , 1985r. Osiem lat temu był wymieniany cały silnik na nowy, ponieważ ten oryginalny był bardzo wadliwy. Ten co założyłem osiem lat temu jednym słowem żyleta. Przez osiem lat chodzi bez żadnej awari, mniej pali, i jest o wiele mocniejszy ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

osobiście nie posiadam ciągników

ale pracuję w 800ha gospodarstwie któtre posiada :

 

1x C-330

5x C-360

1x 904 z turem

2x 1224

2x 1614

 

wszystkie ciągniki są sprawne i mają pełne ręce roboty :wacko:


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
domin221    0

Mam Swed-trac jak informuje nas producent tylni most i skrzynia jest produkcji polskiej(Ursus),z tego co widzę przedni most jest ZFA, ma skrzynie nowej generacji 3 biegową , posiada silnik Scani 167 km żywej mocy bez turbiny.Chętnym prześle foto na gg.Ciągnik pracował u mnie tylko wiosną nie narzekam jest bardzo mocny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
Mam Swed-trac jak informuje nas producent tylni most i skrzynia jest produkcji polskiej(Ursus),z tego co widzę przedni most jest ZFA, ma skrzynie nowej generacji 3 biegową , posiada silnik Scani 167 km żywej mocy bez turbiny.Chętnym prześle foto na gg.Ciągnik pracował u mnie tylko wiosną nie narzekam jest bardzo mocny.

A może kupiłeś go w przasnyszu???? http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?aut...i&img=10358 -ten dokładniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj