karol

jakie macie Ursusy ?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzychu    0

ja mam c355 z1975r c360 z1981 ciagniki pracuja w gospodarstwie od nowosci oraz mój wół roboczy 1204  z1981r

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemot    0

Ja mam ursusa C360 dobry sprzęt ciągam nim trzy skibowy puk ruski.Ciągnik jest z roku 78 ale ma trzeci silnik mój dziadek kupił go z kułka rolniczego.Mam przy nim radialki więc w polu idzie jak burza w transporcie wcale nie gożej śmigam nim na 19 h myślałem żeby mu założyć przodek ale to będzie troche kosztowało co o tym myślicie?... :) 8) 8) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xsc    56

z ursusow to mam:

- 330 z 76

- 330M z 89

- 360-3p z 89


Nie matura, lecz chęć szczera zrobi z Ciebie oficera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kserkses    2

@kemot przedni napęd do 60-tki, zapomnij, lepiej poszukaj drugiego traktora !


<b>"Do biznesu idzie się dla pieniędzy, a do polityki dla naprawdę dużych pieniędzy" </b> G.Schetyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
forterra    0

ja mamc360 3p c4011.c330.idą jak talala.tylk w 4011 muiałem wymienić pierścienie bo brał olej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

mam c-360-76r, U902-83r,i zywiciel rodziny U1222 z przodem -89r ( wykonuje 90% prac  plowych) obraboają bez problemu  120h ornego. Unas w okolicy jest c 360 z napedem i jak  jakis  przedni  most kupie tozamierzam wstawić do mojej i do  902 tez zamierzam przód!! do  1222 juz wstawiłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kemot    0

hej wojtek też myślałem żeby założyćprzedninapęt do ursusa c-360 jaki przedni most proponujesz i jak przeciągnąć wałek napędzający do przodu ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek    3

od zetora jakegos 6745lub 7245 i jets specjalna przystwka ktora sie mocuje zamiast tej pokrywy  pod skrzynia biegów tak ma  jednek koles zrobione! przystwka ta sama co w  zetorze i tylko wielkosc kuł zgrać bo lezy umnie naped od  ursusa typu c-385 ale  bedziemy montowac do 1201! albo tzeba gdzies kupic robura4x4 i naped od neigo tez idzie dopasować do c 360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3
Mój dziadek ma ursusa c 4011 bardzo dobrze sie sprawuje. Mam 16 lat i dziadek dał mi juz sie nim przejechac (sam jechałem) :)
      heheh  ja mam 16 lat i jak do komuni szłem to juz wszstkimi kytóre na podwurku jezdziłem  a teraz to wszedzie jezdze i ze wszystkimi sprzetami nie raz wiecej  ja zrobie jak ojciec i  ja ojciec i najety gościo w trzy siądziemy to robota idzie    tylko wiesz ja troche wyrośniety jestem to    mogłeem wczesnie zacząc jezdzic 187 cm wzrosty to pomaga troche heheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1rajdzik    15

jestem wierny mojej C-330 z '78. na 25-lecie dostała prezent z postaci ogólnego przeglądu wszystkich części silnika czyli delikatnej "kapitalki". Jak sie okazało szlif wału nie był konieczny, ale gdybyśmy musieli rozkręcać za rok to szkoda czasu i pieniędzy... Powód tak dobrego stanu technicznego po ponad 10000 mth ?? wersja eksportowa...


all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
at_horses    0

u 912 87r i c 360 3p 88r (chyba jakoś tak z latkami bo im w zęby dawno nie zaglądałem a nie pamiętam dokładnie...)


mf 3635... udany sprzet:)

zts12145 z turem.... porazka... ale jeszcze sie nie rozleciał do końca....
jak sie tak dalej bedzie sypał to trzeba bedzie zaprzac szkapy-nieroby do roboty:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FQ    0

Mam C-330 z '71 roku (kupiony jako nowy przez ojca,3 lata temu mial dopiero pierwszy szlif walu!!!Sprzet nie do zajechania...:)Mialem jeszcze emke z '89,(tez od nowosci)ale na szczescie juz jej nie mam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol5    0

a jam C-360 z 84 roku w za***istym stanie oraz 2812 z2006roku wersja eksportowa szybkaa skrzynia i inne bajery jak sie niema co sie lubi co sie lubi to sie lubi co sie ma!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody87    2

ja mam u-1222, 86 rok, po niewielkim tuningu Vmax ok50km/h. Chciałbym go jeszcze wygłuszyc i orbitrol mu załozyc. I ogolnie stan wizualny poprawic :unsure:


URSUS- dumny, silny, nieokiełzany……..

URSUS- kiedy w tradycji drzemie siła i ktoś rozbudzi jej moc…….

URSUS- partnerem na całe życie…….

KAŻDY NOWY DZIEŃ LEPSZY Z URSUS- em…………

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr5314    1

Ja mam 5314 z 1996r i C-360 z 1982 i szczerze mówiąc więcej miałem problemów z 5314 niż z 60-tką którą mam od nowości a 5314 mam dopiero 2 lata <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

c 355 rocznik 72, c 360-3p rocznik 88(8200-8300 mth)i jeszcze jeden brat zrobił moc 60 km.(benzyna ale z inst. gazową) chodzi głównie przy grabarce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
versus    27
c 355 rocznik 72, c 360-3p rocznik 88(8200-8300 mth)i jeszcze jeden brat zrobił moc 60 km.(benzyna ale z inst. gazową) chodzi głównie przy grabarce

benzyna <_< ????jak to możliwe????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez adikpl1
      Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


      Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
      ZPC URSUS
    • Przez Pawel197890
      Witam...Mam problem z C 385 nie wyłącza womu ...Panowie co może być za przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Silnik powstały z uwielokrotnienia S-312 (w C-325)
      Dane techniczne które znalazłem:
      moc: 58 KM przy 2000 obr/min
      ciężar: 403 kg
       
      Wspomniano o nim w książce XX lat produkcji ciągnków w Polsce Ludowej Zakłady Mechaniczne Ursus 1893-1967 na 41 stronie.
       
      Czy wiecie coś więcej o tym silniku???
       
      Na stronie 43 pisze że Polska utrzymując produkcję ciągników Ursus C-328 zrezygnowała z uruchomienia produkcji następnych ciągników z rodziny Ursusów i przyjęła do własnej produkcji ciągnik Zetor 4011.
       
      Czyli były jeszcze inne prototypy oprócz tych z rodziny U (U 710-U 310)???
    • Przez Kamil_N
      Witam,
      zabrałem się za wymianę oleju i okazało się, że do korka miski olejowej mam przyklejone 3 kawałki metalu jak na zdjęciach, jakiś pomysł co to może być zanim ściągnę miskę?
       
      Z góry dziękuję za odpowiedzi



    • Przez Jasioodtraktora
      Witam. We wcześniejszym forum miałem problem ze szczelnością zaworu hamulca pneumatycznego w c330 i ktoś polecił mi kupić zestaw uszczelnień, ale jak rozebrałem mój zawór to tam nie ma miejsca na takie uszczelki chyba że ja nie wiem gdzie to wsadzić. Proszę o pomoc.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj