Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontrola z ARiMR

91 odpowiedzi na ten temat

#61 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 13 maj 2009 - 21:33

Kontrola z ARiMR a moze ktos kozystal z pomocy "mlody rolnik" w roku 2005. i czy mieliscie jakis kontrole w ostatnich latach

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kontrola z ARiMR Dzisiaj, 09:10
  •  

#62 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 14 maj 2009 - 07:45

Kontrola z ARiMR denzel@,kontrole z MR-SPO (czyli rok 2005) opisałem ,post#50
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#63 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 14 maj 2009 - 17:22

Kontrola z ARiMR

Ferdek, dokładnie o to mi chodziło. Tłumaczenie, że delikwenta trudno zastac to jest raczej wymówką. Rolnik też ma swoją prywatnośc i życie osobiste/rodzinne i jak dla mnie to jest jawny brak szacunku. Im się chyba wydaje, że jak zadzwonią o 22.00 to też masz byc "zwarty i gotowy". Tak się składa, że z racji wyuczonego zawodu pracuję też poza rolnictwem. Gdybym zadzwonił to jakiegoś klienta dzisiaj o 20.30 i powiedział, że jutro chce się spotkac bo mam taką potrzebę, to pomyśleliby, że albo jestem nawalony albo coś mi się w głowie poj***ło, żeby o takiej porze dzwonic w sprawach służbowych.
Agencja i rolnicy powinni traktowac siebie po "partnersku", czyli takie kwestie powinny byc uwzględniane w porozumieniu. A oni dzwonią i mówią, że następnego dnia mam kontrolę, a jeśli ja mam akurat iśc z dzieckiem do lekarza na badania albo mam inny wyjazd, to mam teraz wszystko rzucic ??? bo oni akurat będą kontrolę robic.
Agencja jest powołana dla rolników a nie rolnicy dla Agencji. I tak powinno to byc załatwiane. W końcu oni przejadają miliony złotych, które powinny trafic to kieszeni rolników. Chociażby z tego powodu powinni okazywac trochę więcej szacunku i dobrych manier.

i tu sie zgodze z jarkiem .Popierwsze nigdy i nigdzie nie podaje numeru tel. domowego(nawet go nieodbieram jak dzwoni) a podaje komórke czyli jestem jakby dostępny cała dobe ale często sie zdaza że jak zapi*****sz sie za dzień to i o 21.00 albo iwczesniej to już śpie bo mam takie prawo.Podrógie to oni nas uprzedzają dla własnej wygody ,bo wiedzą że my za te nocke to wszystko na cacy odwalimy, papiery ,budynki itp. a oni tylko odhacza że gra iporobocie ajeszcze obiadek zjedzą i 100gram sie znajdzie.
Morał taki że agencje funkcionują dla nas i za nasze pieniądze anie przeciwko nam ale bywa różnie.

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#64 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 14 maj 2009 - 20:57

Kontrola z ARiMR właściwie to macie rację ,tylko kto się odważy przełożyć termin kontroli na inny dzień ,przecież "mogą"podejrzewać że macie coś do ukrycia i wtedy kontrola "może"być znacznie rygorystyczniej przeprowadzona, no i dla świętego spokoju(poza nagłymi przypadkami) raczej każdy przystaje na termin wyznaczony przez kontrolera.Poza tym sposób poinformowania i godzina są wpisane w protokół pokontrolny gdyż taki mają obowiązek. No ale z tym obiadkiem i 100g to chyba przesada,przecież biorą delegację to niech sobie kupią, u mnie dostali tylko kawę i wodę mineralną(smakową).
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#65 Share denzel

denzel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 440 postów

Napisany 14 maj 2009 - 20:57

Kontrola z ARiMR jakies dwa tygodnie temu była kontrola z ARR sprawdzali stan zwierzat czy sie zgadza, faktory za mleko i takie tam.
a dzis byla jeszcze jedna kontrol sprawdzala porzednikow ;) no jakas paranoja nazatrudniali pelne biurka ludzi i sprawdzaja sami siebie :D przeciez to sa ogromne koszty utrzymania takich krawaciarzy. a za czyje pieniadze???
az sie noz w kieszeni otwiera

#66 Share jacus

jacus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1451 postów

Napisany 17 maj 2009 - 09:28

Kontrola z ARiMR mialem juz pare kontroli i kontroli kontroli[ ;) ]ale jakos nigdy na nich nie bylem-bo zawsze dzwonili wczesniej a moja odpowiedz nie bedzie mnie ale zona jest w domu i nigdy problemow nie bylo
ja kazdemu klientowi to kaze dzwonic do mnie po 21 .wiec dziwi mnie oburzenie kogos ze zadzwonili o wpol do dziewiatej.dziwne jak by do rolnika dzwonili o 12 bo mysla ze chlop spi a w polu mu samo rosnie.

buk, humor ,seks ,rokendrol.

#67 Share Pawel156

Pawel156

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 19 maj 2009 - 21:47

Kontrola z ARiMR Oglądaliście Exspres Reporterów. Kolejny reportaż jak ARIMR daje i zabiera . Ładnie chłopaka urządzili zwraca kasę bo wymiary stanowisk się im nie zgodziły.
Aż zal się robi, że tak ignorancja i nieżyciowe podejście panuje w tej Agencji. Widać, że chłopak uczciwy i na dorobku a oni tak go potraktowali.

#68 Share krzysztof0615

krzysztof0615

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 24 postów

Napisany 20 maj 2009 - 14:25

Kontrola z ARiMR no a ci z jego odziału nie posłuchali nawet pisma z Warszawy
Ursus bogiem, Orka nałogiem, Prasowanie zabawą, A ropa podstawą:-)

#69 Share wawer

wawer

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów

Napisany 20 maj 2009 - 14:57

Kontrola z ARiMR nom aż szkoda chłopa nawet oni sami z arimr niewiedzieli jakie mają być wymiary tych stanowisk.

#70 Share cinek7

cinek7

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Muzyka, Motoryzacja, Hodowla zwierząt

Napisany 29 sierpień 2009 - 20:47

Kontrola z ARiMR U nas w tym tygodniu była kontrola weterynaryjna odnośnie cross compilance.Kontrola była zapowiedziana.Sprawdzali ilość zwierząt, oznakowanie, paszporty...obyło się bez punktów karnych.Za rok mają sprawdzać dobrostan a za 2 pasze :D Z tym już chyba nie pójdzie tak dobrze...
...być kimś, będąc jednocześnie sobą...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share wildagro12

wildagro12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 19:26

Kontrola z ARiMR Witam, mój wniosek z działania MGR chyba zbliża się do szczęśliwego finału ( czyt. podpisanie umowy )i mam do Was pytanie - czy mogę wywieść obornik z płyty gnojowej na pole na pryzmę ( na płycie już mi się nie mieści ). Czy podczas kontroli pracownicy ARiMR nie przyczepią się do tej kupy g**** :P ?

#72 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 04 listopad 2009 - 21:52

Kontrola z ARiMR możesz uczynić z niego kompost, proponuję porządne napowietrzenie rozrzutnikiem, które po pewnym okresie należy powtórzyć, a kompost można składować bezpośrednio na gruncie

#73 Share mszkup

mszkup

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 16 luty 2010 - 16:52

Kontrola z ARiMR Jutro mam mieć kontrolę z Młody Rolnik 2005 co oni mogą chcieć? hodowli nie mam.

#74 Share maniek33

maniek33

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 584 postów

Napisany 19 luty 2010 - 15:05

Kontrola z ARiMR I jak wypadła kontrola? Co sprawdzali?

#75 Share martinezo

martinezo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 926 postów

Napisany 19 luty 2010 - 15:57

Kontrola z ARiMR ja miałem kontrolę z PROW 2007, posprawdzali, czy wszystkie maszyny ujęte we wniosku faktycznie są w gospodarstwie, dalej sprawdzili faktury i tabliczki znamionowe na maszynach (w jednym przypadku numer seryjny na fakturze nie zgadzał się z numerem na tabliczce, więc musiałem złożyć wyjaśnienie i było OK.)Ogólnie kontrolerzy ok. ;[
PS. nie taki diabeł straszny jak go malują ;[

#76 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 10 kwiecień 2010 - 09:57

Kontrola z ARiMR mam małą prośbę jeśli ktoś miał kontrole z ARiMR ale dotyczącą pomocy krajowej (konkretnie kredyty preferencyjne) to bardzo proszę o wskazanie czego ona dokładnie dotyczyła i jak przebiegała; jeśli ktoś się orientuje w tej kwestii to również proszę o wskazanie jaka część beneficjentów jest rocznie poddawana kontroli i czego kontrola w ogóle dotyczy

#77 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 27 kwiecień 2010 - 21:00

Kontrola z ARiMR a czy ktoś miał kontrolę z ARR, chodzi mi tu o zużycie materiału siewnego? Jak wygląda taka kontrola i czy jest zapowiedziana?

#78 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4295 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 09:06

Kontrola z ARiMR kontrola ARR polega na zmierzeniu działki (najlepiej, aby rodzaj uprawy zgadzał się z wykorzystanym materiałem siewnym, przy niedoświadczonych pracownikach mogą być problemy z zachwaszczeniem) poza tym tylko dokumentacja i to wszystko

#79 Share wyrebski1

wyrebski1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1332 postów

Napisany 28 kwiecień 2010 - 09:14

Kontrola z ARiMR a czy taka kontrola jest zapowiedziana? A co jeśli nie będzie się zgadzało i czy można ich trochę "oszukać"?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 05 maj 2010 - 18:47

Kontrola z ARiMR Ja mam pytanie co do kontroli arimr na modernizacje gospodarstwa. Czy jak jadą na kontrol to sprawdzają maszyny i dokumentacje dotyczące dane wniosku czy wszystko sprawdzają np. 3 wnioski z poprzednich lat?