Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kontrola z ARiMR

91 odpowiedzi na ten temat

#41 Share lukas120

lukas120

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 742 postów

Napisany 19 luty 2009 - 19:25

Kontrola z ARiMR a ja sądze że padło losowanie na dane gospodarstwo i musieli jechać formalności do spełnienia

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Kontrola z ARiMR Dzisiaj, 13:20
  •  

#42 Share SIEWCA

SIEWCA

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Zainteresowania:Będzie dobrze...........kiedyś

Napisany 01 marzec 2009 - 13:04

Kontrola z ARiMR Paweł330 pytasz o kontrolę z zakresu dobrostanu zwierząt. Miałem taki rentgen. Polegało to zmierzeniu natężenia światła luksomierzem w budynkach gdzie przebywały zwierzęta. Zbadano też zawartość szkodliwych gazów w powietrzu w budynkach. Chodziło najbardziej o amoniak.
W pochmurny i deszczowy dzień luksomierz w oborze pokazał niedostateczne oświetlenie światłem naturalnym, mimo prawidłowego stosunku okien do posadzki.
Tam gdzie jest świetlik kalenicowy było ok. Szukanie haków na nas rolników będzie się nasilać.... :angry:

#43 Share szynszyl

szynszyl

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 153 postów

Napisany 12 marzec 2009 - 14:00

Kontrola z ARiMR Czy miał ktoś kontrole prow spo, sapard dzie sprawdzali zgodność upraw ztymi podanymi w wniosku.?Konkretnie chodzi mi oto że ,miłem wpisaną uprawe na 2008 ,dopłaty 2009 . Ale się nie wyrobiłem i posadził bym ją na jesieni 2009. Mogą sie czepic?

#44 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 12 marzec 2009 - 14:45

Kontrola z ARiMR A w którym miejscu obory wykonują pomiar?
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#45 Share Waltra

Waltra

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów
  • Zainteresowania:Ekologia,nowe technologie przyjazne środowisku,bioenergia,mechanizacja ,kulinaria.

Napisany 24 marzec 2009 - 19:59

Kontrola z ARiMR Miał ktoś może ostatnio kontrolę z modernizacji?Niektórzy strasza,że mierzą budynki co do centymetra.To chyba lekka przesada jakaś tolerancja chyba jest ,mało się słyszy ,zeby komuś po kontroli wypłatę wstrzymali.Czy trzeba miec też pod ręka takie kwity jak:atest opryskiwacza ,świadectwo ukońnczenia kursu chemizacyjnego ,umowę na wywóz śmieci,kwity od wywozu szamba,kwity od odbiorcy opakowań po pestycydach ,kwity od odstawy zuzytych olejów silnikowych?Nie piszę o papierach dot hodowli bo nie mam.Kontrolerzy wchodzą do poszczegóolnych budynkóow i lustrują wszystko po kolei czy nie?

#46 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 20:35

Kontrola z ARiMR ja mialem taka kontrolę. ale nic szczególnego nie sprawdzali tylko czy są maszyny i tabliczki znamionowe. waltra ale to wszystko o czym piszesz też mialem przygotowane bo mialem takie informacje że to tez sprawdzają:lol:. dowiedzialem się też od nich że chcą przejść na taki system kontroli wyrywkowy bo mają na to 5 lat i przez te 5 lat do każdego dotrą bo i tak nie można tych maszyn sprzedać przez te 5 lat.
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#47 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 24 marzec 2009 - 21:36

Kontrola z ARiMR A moge się was spytac jakie macie dotacje itd? Jesli mamy na PROW to tylko sprawdzają masyzny i nic wiecej czy tez z nudów pójdą inne rzeczy ogladac?? Ps tabliczki znamieniowe ciągników i maszyn tak?? I inne pytanie czy tez trzeba mieć jakas tabliczke typu ciagnik kupiony za unijna kase czy to nie jest wymagane?
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#48 Share lukasz27

lukasz27

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 588 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 17:55

Kontrola z ARiMR to zalezy jakie masz gospodarstwo. jeżeli masz na siebie budynki to mierzą ci także budynki. tak sprawdzaja tabliczki znamionowe na maszynach. i nie trzeba mieć żadnych dodatkowych tabliczek że maszyna zostala kupiona za unijne pieniądze. oprócz tablicy informującej która powinna być zamontowana w gospodarstwie jeżeli skorzystaleś z pomocy powyżej 50tys euro
sprzedam kombajn fortschritt E 517

#49 Share endrju00711

endrju00711

Rolnik - Lotnik :D

• Members
  • PipPipPip
  • 853 postów

Napisany 25 marzec 2009 - 18:35

Kontrola z ARiMR Jak nikomu nie potrącili, mi ucieli za 1,5 ha, bo po kuku nie zdążyłem poplonów posiać, szczerze to znikło w tłumie :) Mi mierzyli GPRS-em wszystkie pola co do metra kwadratowego :lol: Przynajmniej wiedziałem ile odorać sąsiadowi, jak przybrakło, ponieważ mam sąsiada który ciągle mi się w moje pole ładwaeraz to się odorało co swoje, i słowa nie powiedział :) Mi żadnych budynków nie mierzyli, ponieważ nie korzystałem z żadnych dofinansowań na sprzęt itp. Jedyne to wszędzie sieje poplony, biorę dopłate do materiału siewnego, i o zwrot paliwa. Nawet czepiali się, że mam bele na polu po układane, a uciekło od razu 0.25 ha :) Tak ogólnie to mase papierów i atestów, ale jakoś przeszło, z okazji, że miałem niezgodności, to już się zapowiedzieli na następny rok :)

#50 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 12 maj 2009 - 13:00

Kontrola z ARiMR Właśnie jestem po kontroli z MR-SPO ,sprawdzali atest opryskiwacza,kurs na opryskiwacz,ewidencje zabiegów.Dokonali pomiaru budynków(dopuszczalny błąd 5%),sprawdzali dobrostan zwierząt (mam stado zarodowe gęsi),pomiar płyty obornikowej i zbiornika. Umowy na wywóz odpadków komunalnych,i odprowadzanie ścieków bytowych,umowy z odbiorcami nadwyżki obornika,świadectwo ukończenia szkoły(pokazać oryginał),sprawdzali stan maszyn podanych we wniosku ze stanem faktycznym(ja większość starych sprzedałem i nie mam ich na stanie więc odnotowali to w protokole kontrolnym),wpisali maszyny zakupione w czasie trwania projektu.Kontrola trwała od 10.00 do 12.30 przebiegła pozytywnie i mam czekać teraz na następną kontrolę(będzie kontrola obecnej kontroli) po prostu paranoja.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 12 maj 2009 - 18:34

Kontrola z ARiMR A co grozi jak bląd w pomiarze wynosi np 7%??:P I czemu akurat oryginał świadectwa:| I jak ogólnie oceniasz tą kontrole? Pozdro
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#52 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 12 maj 2009 - 18:44

Kontrola z ARiMR ferdek a uprzedzili cie o tej kontroli?Jak tak to z jakim wyprzedzeniem

#53 Share Wojtek23

Wojtek23

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 12 maj 2009 - 19:52

Kontrola z ARiMR Koledzy a to prawda czay jeśli biorę mniej jak 140 ty. zł zwrotu z uni za maszyny w tym przypadku ciągnik to kontroli nie będzie??

#54 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 12 maj 2009 - 21:05

Kontrola z ARiMR Oryginał żeby sprawdzić czy ksero składane do wniosku nie jest spreparowane . Na kontrolerów nic złego nie mogę powiedzieć,robili co do nich należy i nie byli upierdliwi.7% zależy w którą stronę jest błąd, ja miałem podaną płytę obornikową że będzie miała 30m a ma prawie 50m i nie mieli żadnych zastrzeżeń.
O kontroli dowiedziałem się wczoraj o godzinie 20.30 telefonicznie poinformował mnie o niej jeden z kontrolujących.
wniosek o płatność złożony,kontrola przeprowadzona-czekam na kasę...no i kasa wpłynęła na konto

#55 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 12 maj 2009 - 21:16

Kontrola z ARiMR Jak dla mnie takie zachowanie ze strony Agencji to jest skandal. Jak załatwic coś w urzędzie to mają godziny urzędowania, jak coś chcą od rolnika, to o 20.30 dzwonią. Nie wiem jaka jest Wasza opinia na ten temat, ale dla mnie to jest mocno nie na miejscu. Po 20.00 to ja dzwonię tylko do najbliższych znajomych jak mam pilną sprawę.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

#56 Share kissmy...

kissmy...

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4292 postów

Napisany 12 maj 2009 - 22:02

Kontrola z ARiMR ale pracownicy ARiMR także mają prywatne życie i warto dodać, że dzwonili z prywatnego telefonu, może ktoś po prostu ma bezpłatne połączenia od 20, albo przewiduje, iż rolnik pracuje do późnych godzin wieczornych w obejściu i nie ma wcześniej czasu na rozmowy, do mnie dzwonią w godzinach urzędowania i zazwyczaj muszę fatygować się do domu, gdyż nie zawsze mam przy sobie komputer a godzina 20 mi jak najbardziej odpowiada (poza sezonem oczywiście)

#57 Share farmermf

farmermf

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2170 postów

Napisany 13 maj 2009 - 16:37

Kontrola z ARiMR debre że choć wogóle ktoś uprzedza to przynajmniej zdążysz poządek w papierach porobić

#58 Share ferdek1

ferdek1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 650 postów

Napisany 13 maj 2009 - 20:42

Kontrola z ARiMR Spytałem ich dlaczego tak późno dzwonią i w odpowiedzi usłyszałem że jak próbują się dodzwonić do osoby kontrolowanej wcześniej (ok.17)to w większości przypadków danego "delikwenta" trudno zastać osobiście i dlatego dzwonią dopiero po 20.Taki telefon jak otrzymasz przed 21 to czujesz się jak złodziej-przynajmniej ja to tak odebrałem.

#59 Share zibik1

zibik1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 13 maj 2009 - 21:06

Kontrola z ARiMR

Koledzy a to prawda czay jeśli biorę mniej jak 140 ty. zł zwrotu z uni za maszyny w tym przypadku ciągnik to kontroli nie będzie??

Ja miałem mniej i kontrol była

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 13 maj 2009 - 21:25

Kontrola z ARiMR

Spytałem ich dlaczego tak późno dzwonią i w odpowiedzi usłyszałem że jak próbują się dodzwonić do osoby kontrolowanej wcześniej (ok.17)to w większości przypadków danego "delikwenta" trudno zastać osobiście i dlatego dzwonią dopiero po 20.Taki telefon jak otrzymasz przed 21 to czujesz się jak złodziej-przynajmniej ja to tak odebrałem.

Ferdek, dokładnie o to mi chodziło. Tłumaczenie, że delikwenta trudno zastac to jest raczej wymówką. Rolnik też ma swoją prywatnośc i życie osobiste/rodzinne i jak dla mnie to jest jawny brak szacunku. Im się chyba wydaje, że jak zadzwonią o 22.00 to też masz byc "zwarty i gotowy". Tak się składa, że z racji wyuczonego zawodu pracuję też poza rolnictwem. Gdybym zadzwonił to jakiegoś klienta dzisiaj o 20.30 i powiedział, że jutro chce się spotkac bo mam taką potrzebę, to pomyśleliby, że albo jestem nawalony albo coś mi się w głowie poj***ło, żeby o takiej porze dzwonic w sprawach służbowych.
Agencja i rolnicy powinni traktowac siebie po "partnersku", czyli takie kwestie powinny byc uwzględniane w porozumieniu. A oni dzwonią i mówią, że następnego dnia mam kontrolę, a jeśli ja mam akurat iśc z dzieckiem do lekarza na badania albo mam inny wyjazd, to mam teraz wszystko rzucic ??? bo oni akurat będą kontrolę robic.
Agencja jest powołana dla rolników a nie rolnicy dla Agencji. I tak powinno to byc załatwiane. W końcu oni przejadają miliony złotych, które powinny trafic to kieszeni rolników. Chociażby z tego powodu powinni okazywac trochę więcej szacunku i dobrych manier.
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II