Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czwórka czy szóstka?

343 odpowiedzi na ten temat

#121 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 luty 2010 - 15:56

Czwórka czy szóstka? aha no to troche niewiele to mowi, tzn nic odkrywczego.
wiadomo, ze jak jedziesz orac i masz przedni TUZ to zakladasz ciezarek i tak przewidziany przez producenta, jak jedziesz z przyczepami do skupu to go zdejmujesz.
zalewanie kol woda to tez wiadomo w jakich sytuacjach mozna korzystac.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czwórka czy szóstka? Dzisiaj, 08:33
  •  

#122 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 18 luty 2010 - 17:21

Czwórka czy szóstka? Wiesz to powstało dla mniej inteligentnych rolników niż polscy :D jest tam jeszcze obciążanie kół tylnych i optymalny dobór ciśnienia w oponach
Lecz wróćmy do tematu:
co polecacie do prac głównie polowych i trochę transportu

Z CR:

Maxxum MC 130 (4 cyl 130km nominał 142 max CR z bostem 141 do max 145km)
Maxxum MC 125(6cyl. 127km nomianał do max 138 CR z boostem 152 do 163km)

Bez CR:

Maxxum Xline 125(6cyl 127km)

dupska podobne MC ma środek z Pumy i bez śmichów proszę potrzebuję rady.
Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

#123 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 18 luty 2010 - 19:03

Czwórka czy szóstka? co do porównania golfa to chodziło tylko o silnik bo w golfie się rozpadł :D ,chodziło o odnośnie pracy silnika 4 a 6 to inna frajda z jazdy.czyli z ciągnikami jest podobnie bo 4 w orce a 6 wiadomo 6 lepiej idzie szybciej się wkręca na obroty tylko paliwo szybciej.
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

#124 Share Manio1523A

Manio1523A

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 192 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja i oczywiście gospodarka

Napisany 18 luty 2010 - 19:08

Czwórka czy szóstka? Pomyślałbym nad 4 cylindrowym, jeżeli ma pracować w ładowaczu i na na w miarę lekkich ziemiach.

#125 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 18 luty 2010 - 19:18

Czwórka czy szóstka?

@aadams7 nie wiem czy jest sens zeby kolega @EDWIN sie odnosil, to co pisal nie ma zadnego sensu w odniesieniu do tematu, obawiam sie, ze teraz jak to ruszyles moze zaczac smierdziec :D

chyba miałeś racje :)

@EDWIN kolego czasy ursusów już minęły... dzisiejsze różnice jeśli chodzi o to jak ty to ująłeś "bo 4 w orce a 6 wiadomo 6 lepiej idzie szybciej się wkręca na obroty" nie są duże. jeśli chodzi o wchodzenie na obroty proponuje pojeździć 6 i 4 nowymi ciągnikami i będziemy gadać na ten temat... zobaczysz i przekonasz się o czym mowie...oczywiście do pewnej granicy oczywiście bo nie wyobrażam sobie na dzień dzisiejszy ciągnika o mocy ok. 200KM i 4 cylindrami... :)
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

#126 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 18 luty 2010 - 20:08

Czwórka czy szóstka? No niestety ziemie właśnie dość ciężkie

#127 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 18 luty 2010 - 20:47

Czwórka czy szóstka? no to ja nie widzę problemu, jeżeli tylko ciężka pracą to zdecydowanie mocna szóstka, bo czwórka i tak nie zaoszczędzi...

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#128 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 18 luty 2010 - 22:13

Czwórka czy szóstka? W tym rzecz że nie tylko, do tego przygotowywanie kiszonek i prace pół lekkie że tak to określę(główny ciągnik z aspiracjami na pomocniczy jeżeli zajdzie taka potrzeba)
i tak chyba z przednim tuz(i wom chyba też) żeby zbilansować masę (dziękuję za konstruktywny spór koledze brzozakowi )
a różnica w długości jest niewielka
Mxxum MC125 6 cyl ma4532mm długości i waży 4940kg (Jelen 6630 bo jego by trzeba na moc porównać chyba ma długości 4728 i waży 5165kg)

Maxxum Mc 130 4 cyl ma 4292 mm i waży 4820kg (Jeleń 6430 ma 4289 mm długości i 4750 kg)

Z ładowaczem mam NH TD 80 więc ten raczej by ładowacza nie miał (zresztą jak coś to prędzej ładowarka... Tur to nie to samo niestety)
I czy ma ktoś dwa podobne mocowo ciągniki jeden z CR drugi bez(chodzi mi o potwierdzenie praktyczne teoretycznego mniejszego spalania w CR bez obciążenia )

#129 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 luty 2010 - 22:18

Czwórka czy szóstka? w case roznice prawie nie zauwazalne, wiec moze i 4 bylaby odpowiednia, w jelonku juz widac bardziej roznice, wiec pytanie za jaka marka bardziej obstawiasz? cos mocno ciezkiego chcesz dzwigac?

bez obciazenia czy z obciazeniem CR ma wyzsza sprawnosci, tylko musza byc wtedy silniki w tych samych normach. poza tym jest pare innych czynnikow, prawdopodobnie CR bedzie lepiej ciagnal i mial ciekawsza charakterystyke, ale to moze sie nie przelozyc na nizsze spalanie na jednostke czasu, ba bedzie nawet wyzsze :D ale cos za cos.

#130 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 18 luty 2010 - 22:24

Czwórka czy szóstka? Wiesz kolego raczej kupię Case bo jako sprzedawcy chyba uda mi się trochę Austriaków pomęczyć o jakieś zejście z ceny a i mam juz starego Case więc się trochę przyzwyczaiłem:)właśnie dlatego że długości podobne to już zgłupiałem bo i tak przedni Tuz trzeba założyć podoba mi się masa i długość w McCormicku Gmax 135 ale ani rewersu toto nie ma ani dobrej skrzyni

Zamiast prace mgr pisać to ja na forum siedzę i piwo piję ;/ oj źle się to skończy...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#131 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 luty 2010 - 22:28

Czwórka czy szóstka? troche wygody trzeba miec, proponowac dzis ciagnik bez rewersu przy kierownicy czy dobrego powershifta to obciach.

powiedz (byc moze juz to robiles) z jakim dokladnie sprzetem ma pracowac ciagnik, czy zastapi jakis traktor, czy caly park maszynowy bedzie nowy?

#132 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 18 luty 2010 - 23:00

Czwórka czy szóstka? a więc z ciągnikiem ma być agregat upr-siew Plus 700P z UG(Różnicowanie z MGR nic nie wyszło), oraz starocie (brak mamony) pług Kuhn-Huard 4x45 ażur, wał Dalbo 6,2 metra Crosskill 450mm agregat ścierniskowy Kongskilde Vibroflex 3,5m no i powolne kolejne zakupy...;/
Ciągnik ma zastąpi Zetora Crystala 120km któremu juz należy się emerytura... choć pogina w ścierniskowym aż miło

#133 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 19 luty 2010 - 12:47

Czwórka czy szóstka? a ile ma być tych lżejszych prac, na na jakiej powierzchni pracujesz, za mało podałeś info aby coś konkretnie doradzić... ;[

#134 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 19 luty 2010 - 14:39

Czwórka czy szóstka? kolego uprawa orkowa i pożniwna 70ha(gleby pagórkowate od IIIa do IVb toszkę V, glinki i iły kawałkami ) siew oraz transport przy zbiorze kukurydzy no i usługi bo to w końcu to różnicowanie;/ czyli znowu siew i orka na przypuśćmy 50ha no i za rok dajmy na to agregat upr-siew aktywny.

Sam coraz bardziej sam skłaniam się jednak w kierunku Maxxum MC 6cyl.

prace dodatkowe to jakieś tam wałowanie albo bronowanie(ciężkie zaczepiane brony) no i nieraz coś tam zawieźć albo przywieźć no i ten transport przy kiszonkach i oborniku

#135 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 luty 2010 - 15:20

Czwórka czy szóstka? powiem ci, ze z tymi sprzetami niby 4 cyl da rade, sam w tym roku robilem takim vibroflexem 3,5 i oralem na lekkiej glebie plugiem zagonowym 5x40, ale przy tej ilosci ha jakie masz zamiar obrobic to zdecydowanie 6 cyl, na dodatek jeszcze aktywny urp.-siewny ma dojsc wiec oprocz mocy potrzeba bedzie stabilnosci, ktorej w czworce zabraknie.

case 6 cyl jak wspolnie zauwazylismy rewolucji nie czyni, wiec na twoim miejscu sklanialbym sie ku kornikowi lub jd. jakie sa roznice w cenach?

#136 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 19 luty 2010 - 15:38

Czwórka czy szóstka? jelenia nawet nie sprawdzałem zawsze miałem do nich jakiś uraz ;[ może dlatego że nie było stać a może tak jak znajomy dlatego że kilka lat temu sprzedawcy JohnDeere podchodzi do sprzedaży dość nieprofesjonalnie i potrafili mocno zrazić (panie przesiadasz się z sześćdziesiątki i mi tu mówisz że w jeleniu dźwignie CI nie pasują nie podoba się to żegnam) i zniechęcić klienta.
MCCormic Gmax 135 to około 43 tyś euro netto(na telefon pan powiedział 47 po czym zaczął schodzić w dół ;d ) ale to jest golas totalny(rewers mechaniczny :( ), suche sprzęgło ;[ skrzynia bez jakiegokolwiek półbiegu :(
, ma za to atut masy i długośći
McCormic Mc 135 to około 55 tyś euro netto(to bliskie w miarę wyposażeniem do Case Maxxum MC ale troszkę ustępuje)
a co do Case to Maxxum MC 125 kosztuje teoretycznie 230 pln netto w wyposażeniu jakie mnie interesuje i wkleję je poniżej ale myślę że coś wyciągnę z relokacji lub innej okazji albo nakłonię do zrobienia z niego Demo
poniżej specyfikacja i proszę o oszacowanie ile mógłby kosztować Jeleń o takim wyposażeniu

Dane techniczne:
Silnik:
Niskoemisyjny Tier 3 o poj. 6728 cm3, 6 cylindrów po 4 zawory, pompa wtryskowa Bosch Common Rail, turbosprężarka i chłodnica międzystopniowa. Zbiornik paliwa 250 l.
Bez Power Booster: Moc znamionowa: 93 kW/ 127 KM przy 2200 obr./min. Moc maksymalna: 101 kW/ 138 KM przy 2000 obr/min. Max moment obrotowy: 593 Nm przy 1400 obr/min. Przyrost momentu obrotowego 47%
Z Power Booster: Moc znamionowa: 112 kW/ 152 KM przy 2200 obr./min. Moc maksymalna: 120 kW/ 163 KM przy 2000 obr/min. Max moment obrotowy: 620 Nm przy 1600 obr/min. Przyrost momentu obrotowego 28%
* moc mierzona według normy ECE R120

Skrzynia biegów:
Semi PowerShuttle 17x16 ECO 40 km/h. Typ sprzęgła: wielotarczowe, mokre, sterowane elektrohydraulicznie.

Przednia oś:
Oś napędzana centralnie. Zwolnice planetarne. Elektrohydrauliczna blokada mechanizmu różnicowego. Automatyczne załączenie przedniego napędu przy hamowaniu. Max obciążenie osi: 4100 kg. Kąt skrętu: 55°. Oś amortyzowana dostępna opcjonalnie

Tylna oś:
Typ kołnierzowy. Blokada mechanizmu różnicowego z elektrohydraulicznym sterowaniem włączana przyciskiem w kabinie. Hamulce olejowe z hydraulicznym sterowaniem. Hamulec ręczny: wielotarczowy, uruchamiany mechanicznie. Maksymalne obciążenie osi: 7300 kg.

Hydraulika:
Pompa w układzie zamkniętym CCLS o zmiennym wydatku 113 l/min, max ciśnienie: 210 bar. Niezależna pompa układu kierowniczego i smarowania o wydajności 65 l/min. Elektroniczne zawory zdalne (EHR). Sterowanie TUZ i WOM z poziomu gruntu.
Elektroniczne sterowanie układem zawieszania narzędzi EDC.
Udźwig tylnego TUZ dla siłowników 90mm w całym zakresie przy 610mm – 6560 kg, max udźwig 7600 kg.

WOM:
Niezależny z wielotarczowym sprzęgłem mokrym, napęd przenoszony bezpośrednio z koła zamachowego silnika. Załączany elektrohydraulicznie 2 lub 3 prędkości. Progresywny napęd WOM umożliwia łatwe rozpoczęcie pracy z narzędziami o dużej bezwładności. Selekcja prędkości regulowana z kabiny. Możliwość zamontowania 2 typów wałków: 6- i 21-wypustowych. Przełącznik sterujący WOM na błotniku.
Moc 78 kW/ 106 KM, z Power Booster 97 kW/ 132 KM.

Kabina:
Płaska podłoga na całej szerokości i zawieszone pedały dla łatwego czyszczenia. Szerokie, jednoczęściowe drzwi, otwierane do tyłu z oświetleniem wnętrza. Bardzo dobra widoczność, powierzchnia szkła 5,45 m2 szyby + 0,42 m2 dach. Otwierane szyby boczne i tylna. Duże teleskopowe lustra wsteczne zamontowane na słupku A. Kolumna kierownicy regulowana w dwóch płaszczyznach. Poziom hałasu 71 dB(A). Klimatyzacja, ergonomicznie rozmieszczone elementy sterujące w podłokietniku (Multicontroller).

Wyposażenie standardowe:
3 pary wyjść hydrauliki zewnętrznej
Zawór powrotu bezciśnieniowego układu hydraulicznego
Pompa hydrauliczna 113 l/min
Funkcje automatycznej zmiany biegów
Tuz przedni plus obciążniki (12 x 45 kg)
Pneumatyczna instalacja hamulcowa
Sterowanie TUZ i WOM na błotniku
WOM automatyczny
Zarządzanie Jazdą na Uwrociach (HMC)
Zaczep transportowy
Zaczep rolniczy
Belka wielootworowa
Błotniki przednie dynamiczne 480 mm
Pełne błotniki tylne + poszerzenie
Wentylator lepkościowy
Podgrzewacz powietrza wlotowego
Alternator 120 Amp
Skrzynia biegów 17x16 Eco Semi Power Shuttle
Sztywna oś przednia
Amortyzowana kabina
8 świateł roboczych
Siłowniki TUZ 90 mm
WOM 540 / 540 Eco / 1000
Rozszerzony zestaw wskaźników na słupku „A”
opony:
Przód: 480/65R28
Tył: 600/65R38

no i Case naprawdę mi się podoba, zajrzyjcie na tej stronie do galerii

galegia maxxum

#137 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 19 luty 2010 - 16:18

Czwórka czy szóstka? a ile wolaja za tego case?
wyglada dobrze nie powiem, ten duzy monitor jest w serii?

#138 Share RolnikSprzedawca

RolnikSprzedawca

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 467 postów

Napisany 19 luty 2010 - 16:38

Czwórka czy szóstka? no niestety nie jest 4 tyś za ten monitorek (ale to dlatego że zołza kolorowa i dotykowa ale nie będę chyba z isobus korzystał więc raczej mi niepotrzebny chyba że jako bajer)
tak jak pisałem za to co powyżej tylko bez tego monitora w podłokietniku około 230 tyś netto ale liczę zejść ze 20-30 tyś z tej ceny

jeżeli przeczyta to jakiś znawca zielonej marki to proszę o określenie jakiego jelenia w zamian żeby był podobnie wyposażony i może cenę ktoś podpowie do wzięcia bo cennikowe niewiele mi dają

#139 Share aadams7

aadams7

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 541 postów

Napisany 19 luty 2010 - 20:36

Czwórka czy szóstka? znawcą jelonków nie jestem ale wydaje mi się że odpowiednim były 6630, co do ceny to najlepiej umów się z dilerem, bo tam możesz dużo pokombinować z cena i ze skrzynią...
Po długie nieobecności na agrofoto wracam z tytułem inż. ;P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#140 Share EDWIN

EDWIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 158 postów

Napisany 20 luty 2010 - 12:12

Czwórka czy szóstka? kolego adAMS7 chyba znawcą nie jesteś bo na jd z ceny dużo nie chcą spuścić ;[ chyba ze bierze się niemal wszystkie opcje przedni tuz klima opony itd to może z 10k zł opuszczą.
Grand Prix 95 Power Machine + tur 6 polmot
i pomocnik c360 3p
a był i 3512 :( zal się z nim było rozstać

Dodaj odpowiedź