Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czwórka czy szóstka?

343 odpowiedzi na ten temat

#61 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 01:20

Czwórka czy szóstka? Z pojemności na jeden cylinder, ale generalnie to materiały można dobrać tak że silnik doładowany nie będzie mniej żywotny niż wolnossący. To żałosna wiejska legenda o "wysilonych" motorach turbo którą każdy klepie do dziś jak głową w ściane. Zorientujcie sie choć troche w zasadach projektowania silników i przestańcie powtarać to co Wam sie wydaje... Doładowanie jest poprostu sztucznym zwiększeniem pojemności silnika, i nie jest żadną filozofią dać do doładowanego cylindra o pojemności 0,9 litra konstrukcje pod wolnossące 1,2 - przykładowo.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czwórka czy szóstka? Dzisiaj, 14:50
  •  

#62 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 09:02

Czwórka czy szóstka? @mirasek ale przy zalozeniu uzycia tych samych materialow, wg ciebie pojemnosc bedzie miala znaczenie czy nie?? tak pytam dla jasnosci
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#63 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 26 lipiec 2009 - 22:50

Czwórka czy szóstka? W sensie większa pojemność wolnossącego cylindra w porównaniu do mniejszego garka turbo? Oczywiście ma znaczenie bo w turbo dochodzą większe obciążenia cieplne, to raz. Ogólnie im mniejsze denko tłoka przy założeniu określonych parametrów tym większy nacisk na jego powierzchnie i bazując na tych samych materiałach teoretycznie będzie to miało mniejszą żywotność. Wartość najwyższego ciśnienia roboczego w cylindrze określa sie w daN/cm2, podają ją np. w raportach DLG (arbeitsdruck czy jakoś tak).

#64 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 27 lipiec 2009 - 08:01

Czwórka czy szóstka? nie chodzi mi o dwa silniki nie turbo, badz 2 silniki turbo wszystko jedno
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#65 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 06 sierpień 2009 - 21:34

Czwórka czy szóstka? Co mam wybrać JD 6430 comfort czy MF 5465. Ciągniki są prawie za te same pieniądze tylko że MF ma lepsze wyposażenie.
Ciągnik miałby do obrobienia 78 ha a gleby lekkie oraz bardzo mocne. Maszyny jakie miałby ciągnąć to agregat uprawowo siewny 3m bierny gruber 2,6 m i pług 4 skiby obracany(tylko jaki bo mam zamiar kupić głównie chodzi o szerokość skiby) może kiedyś talerzówka 3-3,5m.

A tu linki:
http://www.korbanek....owyzej_100.html
http://www.deere.pl/...es_specs_pl.pdf

z góry dzięki za odpowiedz :(

#66 Share piotr2691

piotr2691

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 311 postów

Napisany 12 sierpień 2009 - 22:36

Czwórka czy szóstka?

Przy wchodzeniu na obroty pod dużym obiążeniem szóstka walczy, wkręca sie wolniej ale twardo idzie do przodu. Czwórka albo wkręci sie szybko albo zgaśnie :) Przy przeciążeniu z obrotów spadają tak samo, czwórka może nawet nieco wolnej ale tylko do pewnych obrotów (ok. 1400rpm) potem szybko robi prrrr.... i stoi :) szóstka będzie walczyć do samego końca. Pisze tu o trwałym przeciążeniu.

wiadomo, moc jest rozłozona na 6 cylindrów i cykle są częściej dlatego tak sie to dzieje że szóstka nie zgaśnie tak wcześnie, a co do tych silników z turbo, to wiadomo doładowanie powietrzem daje nam lepsze wykorzystanie sinika i osiągnięcie większej moce, bez wielkiej zmiany dawki na większą... :]

nie wiem czy silnik z turbo jest szybciej wyeksploatowany, moze być to możliwe ale z pewnością jest to bardzo mały procent
Kupie siewnik Stanhay, najlepiej czterorzędowy.

#67 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 21:44

Czwórka czy szóstka? Witam!
A co byście poradzili (oczywiście pod względem ilości cylindrów) do następujących maszyn:
opryskiwacz 2500l, siewnik do kukurydzy 6rz z nawożeniem, rozsiewacz nawozu na 2,5t, transport (2x metaltech DB12). Pewnie wszędzie 4cyl poza tym transportem.....

#68 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 18 sierpień 2009 - 21:49

Czwórka czy szóstka? ja teraz ciagam 4 cylindrowka zestaw na ktory pakuje 30 ton pszenicy (fakt, ze mieszkam nad samym morzem wiec nie ma jakichkolwiek wzniesien) i daje rade rozpedzic sie do Vmax, czyli 45 km/h. do takich prac wybralbym zdecydowanie 4 cylindry :D

#69 Share Jarecki21

Jarecki21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 566 postów

Napisany 20 sierpień 2009 - 13:07

Czwórka czy szóstka? A można wiedzieć jakim konkretnie ciągnikiem ciągasz taki zestaw?

Nie cytuj poprzedniego postu!!
Nic prostszego jak wejść do galerii @brzozak2, tam znajdziesz odp

Edytowany przez robertbara, 20 sierpień 2009 - 15:24.

#70 Share Ukasz52

Ukasz52

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 14 październik 2009 - 08:10

Czwórka czy szóstka? Silnik 6 jest z reguły mocniejszy tj.powiedzmy ze zaczyna sie od około 100 KM a czwórka dochodzi do ok.150 KM więc tam gdzie je można porównać 6 ma leciutko a 4 jest żyłowana wiec każde testy są na korzyść 6 jednak przy pracach transportowych lżejszych pracach tj kombajn ziemniaczany (wuhlmaus 1030 3,5l/h) czy siewnik (3m z broną aktywną 5l/h) 4 jest bezkonkurencyjna zwrotniejsza bardziej ekonomiczna, jednak ma lekki przód obciążnik to przeważnie standard przy cięższych pracach.. Fendt 412 mniej mi pali niż ursus 3110 ale to też kwestia przepaści technicznej...pzdr

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#71 Share szakalradek

szakalradek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 25 październik 2009 - 19:13

Czwórka czy szóstka? znajomy ma dwa dojcze 100 km w 4 118 w 6 przy wożeniu kukurydzy w 4 spalił 20 l wiecej z reszta praca 6 jest duzo lepsza

#72 Share Pawel820

Pawel820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Motoryzacja, Sport

Napisany 12 listopad 2009 - 17:20

Czwórka czy szóstka? 6

????? To jest Twoja pełna odpowiedź?

Edytowany przez robertbara, 12 listopad 2009 - 20:12.

Moja stajnia km MTZ Belarus 820 i MF 255

KPK Kumurun Team

#73 Share klejnus

klejnus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 19:09

Czwórka czy szóstka? Ale się rozpisałeś :) A ja mam do was pytanie. Jak wygląda kwestia uciągu? Bo widziałek filmik na yt jak wciągali fastrack na pryzme bo sam nie dawał rady. Chyba 4 t była ale nie wiem:P nie znam sie na nich. Ale pytanie jest takie który ma większe szanse wjechać z cięższym(taka sama waga ładunku) ładunkiem np na pryzmę 4 czy 6? Bo mi się wydaje sie ze 6 bo trudniej ją zdławić. A jakie sa wasze odp?
Nie jestem rolnikiem i nigdy nie byłem dopiero sie uczę przepraszam za błędy:)

#74 Share ariss

ariss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 757 postów

Napisany 12 listopad 2009 - 19:35

Czwórka czy szóstka? my jak robiliśmy kuku na pryźmie to MF 6160 to jest 6 wciągał czarną białostocką bez problemu z nadstawami a NH nowy 4T który miał 95 koni to już mielił
Sprzedam pług zagonowy 2-skibowy UG
Sprzedam dojarkę na ciągnik

informacje na priv lub gg polecam

#75 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 18 listopad 2009 - 18:46

Czwórka czy szóstka?

A ja mam do was pytanie. Jak wygląda kwestia uciągu?

Ja myśle że uciąg nie zależy od liczby cylindrów ;)

#76 Share krycha094

krycha094

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 533 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja rolnictwo maszyny rolnicze :)

Napisany 18 listopad 2009 - 18:56

Czwórka czy szóstka? ma trochę do uciągu bo silnik i niektóre podzespoły sa cięższe ;) tak ja myślę ale może się mylę

#77 Share statek

statek

wieczny student

• Members
  • PipPipPip
  • 1667 postów
  • Zainteresowania:Piłka nożna, elektronika, komputery

Napisany 27 listopad 2009 - 15:34

Czwórka czy szóstka? 6 bedzie miala wiekszy uciag, widac to np w fendtach
412 ma tyle samo mocy jak 712 a jest ciezsza o 1200kg wiec jest roznica w przeniesieniu mocy na kola

Fendt 412 TUZ WOM TI TMS, MF 5435 z ładowaczem Stoll 15, NH T5060, JCB 527-58, Zetor 7211, wóz sano 10m3 agregat ares l/z siewnik famarol i gaspardo SP4, Joskin Modulo2 8400l, gruber Rolmako 3m, sieczkarnia Claas Jaguar 840 + kemper 3000, pług kverneland AB 100. 130ha i 200 krówek

#78 Share Rolnik1001

Rolnik1001

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 27 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 22:16

Czwórka czy szóstka? @krycha094 będąc na wystawie widziałem jaką wiązkę kabli ma MF pod kabina ale silniki ma dobre i oszczedne ale jednak żeby nie ta elektronika to jak ci coś siadzie będziesz miał problem.

#79 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 06 grudzień 2009 - 22:33

Czwórka czy szóstka? W innych ciągnikach na wystawie tego nie zauważyłeś? :lol:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#80 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 06 grudzień 2009 - 22:56

Czwórka czy szóstka?

Silnik 6 jest z reguły mocniejszy tj.powiedzmy ze zaczyna sie od około 100 KM a czwórka dochodzi do ok.150 KM więc tam gdzie je można porównać 6 ma leciutko a 4 jest żyłowana więc

Więc przy jakiej mocy 6 jest już wyżyłowana i potrzebna jest 8? :lol:
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

Dodaj odpowiedź