Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czwórka czy szóstka?

343 odpowiedzi na ten temat

#201 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 27 styczeń 2011 - 00:26

Czwórka czy szóstka? Pytanie, czy gazeta się nie sprzedała. Dodany obrazek

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czwórka czy szóstka? Dzisiaj, 11:33
  •  

#202 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 00:43

Czwórka czy szóstka? Wybacz Bobek,ale nie kminię przesłania ;) Ale to pewnie przez pogodę,jestem homeopatą,a jeszcze Aktimela nie
piłem :D

#203 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 11:52

Czwórka czy szóstka? Moim zdaniem troche nie bardzo jest porównywać "wypociny jakiejś redaktorzyny" do testów DLG ( artykułu nie czytałem być może został on rzetelnie i fachowo napisany) ale nawet gdyby to i tak był bym skłonny uwierzyć w pierwszej kolejności DLG niż jakiejś gazecie. Ja kiedyś czytałem testy claasów 4 cylindrowca cebis i 6 cylindrowców cisa chyba i c , cis bardzo nie odbiegał ze spalaniem od 4 cebis ale już c odbiegał znacząco w lekkiej pracy w ciężkiej nie znacznie .
O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#204 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2381 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 20:09

Czwórka czy szóstka? Zrobili porównanie JD 6534 oraz 6630, ta sama moc, 4 i 6 garów. Przy 80 % obciążeniu (nie wiadomo jakie obroty pewnie znamionowe) 4 spaliła 2,5 l paliwa mniej.

#205 Share zonk

zonk

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 374 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 22:20

Czwórka czy szóstka? Here you are please ;)

6430
6534
6630

#206 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 02 luty 2011 - 11:28

Czwórka czy szóstka? W najnowszych testach DLG porównano ciągniki DF M420 M625 (154/163 KM) i wyniki są dość zaskakujące, bo zakres stałej mocy 30/17%, w2zrost momentu obrotowego 43/27 i nawet moment obrotowy 633/589 Nm i na koniec co raczej już oczywiste, spalenie w 289/296 g/kWh.
Mit o bardziej elastycznych, oszczędniejszych w ciężkich pracach 6 cylindrach, bynajmniej w tym przypadku można uznać za BUSTED ;)

#207 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 luty 2011 - 11:42

Czwórka czy szóstka? odkad wszedl CR i wtrysk paliwa jest sterowany w calosci elektronicznie mozna uznac go za busted. to samo tyczy sie mitologicznego "wyzylowania".

natomiast rozlozenia masy poki co w 6 cyl (oprocz jd 6534) nic nie zastapi, no chyba ze 7 albo 8 cylindrow B) .
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#208 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 02 luty 2011 - 11:52

Czwórka czy szóstka? Właśnie w podsumowanie napisano, że dzięki rozstawowi osi 6 cylindrów umożliwia skorzystanie z mniejszego balastu na przodzie, a także ma lepszy komfort jazdy. I cytując: "jeśli ciągnik ma służyć przede wszystkim do ciężkich prac polowych, lepiej wybrać model 6 cylindrowy"

#209 Share darek1972

darek1972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • Lokalizacja:polski biegun zimna- najpiękniejsze miejsce pod słońcem

Napisany 02 luty 2011 - 12:01

Czwórka czy szóstka? Być może też za jakiś czas okaże się że stosując "ruchome" obciążniki rozkład masy czwórek niczym nie ustąpi szóstce zachowując przy tym zwrotność nie do osiągnięcia dla lokomotywy jak nazywam szóstki o mocach poniżej 150KM :lol: :lol: :lol:
Kupię czwartą parę do pługa Ibis
Mój profil na YouTube: http://www.youtube.com/user/darus1972
Zapraszam do galerii: http://www.agrofoto....-user11856.html

#210 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 luty 2011 - 13:00

Czwórka czy szóstka? nigdy zaden ciezarek nie zastapi prawidlowego rozstawu osi!!!
albo masz zwrotnosc albo stabilnosc.
rozwiazaniem jest SS new hollanda, ale znow nie ma amortyzacji.
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#211 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 02 luty 2011 - 14:33

Czwórka czy szóstka? Hmm każdy ma racje ale ciekawi mnie np valtra T ośke ma pod silnikiem i jest to 6stka czyli że co? Jest długa rozstaw ( nie wiem jaki ma) ale skoro ośka ma pod silnikiem to chyba mniejszy od innych że tak powiem tradycyjnych 6stek . Noto taki df M420 z ciężarkiem z przodu nie będzie to samo co valtra z ośka pod silnikiem?

Edytowany przez Andrzej24871, 02 luty 2011 - 14:34.

O to chodzi , że każdy zachwala i uwielbia zachodnie ciągniki za KOSMICZNE ceny, chociaż wielu tych maszyn nie widziało na oczy i sobie ich nie kupi, a Pronara nie chcą za darmo nawet, bo wstyd nim jezdzić, bo ktoś tam powiedział komuś ze mu się popsuł kiedyś.

#212 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 02 luty 2011 - 14:54

Czwórka czy szóstka? nie bo ciezarek tylko daje nacisk na os, a wlasciwie jego skladowa, a w valtrze t, jd z waterloo itp. z osia pod silnikiem, rozklad masy jest o wiele bardziej korzystny. cofajac os przednia odbieramy troche niepotrzebnej masy osi tylnej, a dodatkowo przeciez i tak stosuje sie ciezarek.
te ciagniki sa tak dlugie, ze pewnie rozstaw osi jest i tak wiekszy niz w 4 cylindrowkach, ale mozna sprawdzic.

edit

http://www.valtra.pl...actors/3196.asp
http://www.valtra.pl...actors/3247.asp
20 cm roznicy, gdzie valtra n to jedna z najwiekszych czworek.

#213 Share losiek13

losiek13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 28 luty 2011 - 15:12

Czwórka czy szóstka? Oczywiście że 6 garowy silnik będzie lepszy do ciężkiej roboty od 4 garowego. A jak poruszyłeś kwestie spalania to 4 cylindrowy silnik przy ciężkiej robocie spali tyle samo albo i więcej od 6 cylindrowego.

#214 Share kamil41

kamil41

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1655 postów

Napisany 28 luty 2011 - 15:51

Czwórka czy szóstka? i z tym spalaniem właśnie nie jest to takie pewne

#215 Share fahr67

fahr67

Użytkownik

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 01 marzec 2011 - 16:58

Czwórka czy szóstka? 6

Edytowany przez nasil90, 01 marzec 2011 - 19:31.
Post bez uzasadnienia

#216 Share Qantas

Qantas

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 03 marzec 2011 - 14:09

Czwórka czy szóstka? Wybór ciągnika i co za tym idzie silnika jaki ma posiadać to skomplikowana sprawa. Dobór zależy od wielu czynników począwszy od powierzchni na jaką ma być przeznaczony ten traktor do wielkości podwórka jakie mamy.
Różnice pomiędzy modelami 4 i 6 cylindrowymi między poszczególnymi markami mogą być bardzo duże. Nie zawsze na spalanie wpływa sama pojemność silnika, często skrzynia biegów potrafi odegrać tu bardzo dużą role.
W jednym z testów porównywano DF M420 z M 625 mają tn sam układ zasilania silnika i są 4 zaworowe oraz róznią sie znacznie mocą.
Ciekawe co by wyszło gdyby porównać DEUTZ FAHR M 600 - 132 KM z M 410 - 132 KM ? Ta sama moc, ilosc cylindrów różna, ale tzę ilość zaworów inna.
Znalazłem taką stronę gdzie zestawione są wszystkie ciągniki. STRONA

#217 Share czareczek85

czareczek85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 304 postów
  • Zainteresowania:piękne kobiety

Napisany 06 marzec 2011 - 10:51

Czwórka czy szóstka? ja mama i 4 i 6 i kupuję yeraz 4 ekonomiczniejsza

#218 Share VARIO

VARIO

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 12:57

Czwórka czy szóstka?

ja bym wybral 6 cyl wiadomo w ciezkiej robocie moze nawet spalic mniej nic 4 cyl i dotego sinliczek rowno chodzi

4 też równo chodzi !!! co do spalania to nie sądzę żeby 6 mniej spaliła może tylko w orce i to zimowej ale reszta !!!

#219 Share Andrzej24871

Andrzej24871

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 846 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 13:03

Czwórka czy szóstka? No niby tak , ale 6 cylindrowy ciągnik jest większy i jak czasem przychodzi sytuacja awaryjna w stylu wyjedzie albo i nie , albo wyciągnie cysterne z mlekiem lub ciężarówkę z młutem lub nie , to ja mam w nosie to że 6 cylindrowy mi spali litre więcej na mtg czasem jest tak że dusza na ramieniu i niech chla ile tylko chce byle wyjechał . Jeśli to ma być ciągnik główny bo jeśli pomocniczy to bym się chwili nie zastanawiał tylko 4 bym brał :) Nawet pojemność zbiornika paliwa wskazuje na to do jakiej pracy ciągnik jest pomyślany , jako główny koń pociągowy do typowo ciężkich prac >> jednak 6 cyl (według mojego- widzi mi się :P ) I zawsze trzab się trzymać swojego rozumu tak jak ktoś napisał wyżej nie tylko silnik ale i skrzynia biegów ma sporo do powiedzenia* jeśli chodzi o spalanie , i zdarzają się takie sytuacje że ciągnik 4 cyl jest 20 cm krótszy i z 250kg lżejszy od odpowiednika 6 cyl.

Edytowany przez Andrzej24871, 06 marzec 2011 - 13:06.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#220 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 06 marzec 2011 - 13:28

Czwórka czy szóstka? pystarczy sie przejechac z tandemem o lacznej masie 25 ton, by docenic zalety wiekszego rozstawu osi i lepszego rozlozenia masy ;) .

Dodaj odpowiedź