Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czwórka czy szóstka?

343 odpowiedzi na ten temat

#181 Share wojtaso

wojtaso

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 09:23

Czwórka czy szóstka? Jako uzytkownik JD 6430 Prenium polecam Ci takiego;) JD ma juz zrobione 1500h. Kupiony byl jako uzywany z przebiegiem 750h. W tym roku tez zrobil tyle. awari prawie nie bylo:) w maszynach co piszesz poradzi sobie bez problemu:) ciagam rozrzutnik o ladownosci 8 ton(wchodzi wiecej, ok 10) ciezko z nim nie ma. Z obciaznikiem 900 kg JD wazy 6,5t wiec w zupelnosci to wystarczy to pluga 1400 kg. mam agregat uprawowo siewny ktory wazy pusty 1500 kg i JD bez obciaznika da rade nim robic, chodz stabilnie juz nie jest. ciagnik jest tez zwrotny jak na 120 km. skrzynie mam 50km/h bo to ciagnik za granicy. osiaga to predkosc bez problemu z przyczepa o masie 17t:) to tyle:) jak masz jakies pytania to chetnie odpowiem:)

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czwórka czy szóstka? Dzisiaj, 09:27
  •  

#182 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, motoryzacja;)

Napisany 09 styczeń 2011 - 16:31

Czwórka czy szóstka? Witam.

Mam zamiar kupić nowy ciągnik tylko nie wiem czy 4 czy 6. Mam 35ha ornego i 10ha łąki. Ciągnik miałby współpracować z pługiem obrotowym 4, rozrzutnikiem 8t, agregatem uprawowo-siewnym 3m, pościerniskowym 2,7m, przyczepą 6t i prasą sipmą. Obecnie mam ursusa 1212 i c-360 z turem.

Zastanawiam się nad jakimś DF może agrotron k430 k610 lub m600.
Co doradzilibyście mi???

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi! :)

Edytowany przez Daro20, 09 styczeń 2011 - 19:02.

#183 Share michalnh

michalnh

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 16:35

Czwórka czy szóstka? A ja polecam wam NH to bardzo dobre maszynki.Są mało awaryjne i mają przystępną cenę a z tego co widzę to zastanówcie się nad NH z serii t6000.

#184 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 09 styczeń 2011 - 19:58

Czwórka czy szóstka? Masz może taki ciągnik? Jak tak to wypowiec się o nim trochę i jak ze spalaniem?

#185 Share szczepo14

szczepo14

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 170 postów

Napisany 20 styczeń 2011 - 18:36

Czwórka czy szóstka? Powiem ci jak najprościej mogę wytłumaczyć jeżeli ciągnik rozkłada swoją prace na 4 czy 6 cylidrów to myślisz któremu jest łatwiej. Oczywiście że 6. ale 6 więcej pali niż, ale jak ma u ciebie być najsilniejszym koniem roboczym to polecam 6.

#186 Share guzik

guzik

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo

Napisany 20 styczeń 2011 - 18:39

Czwórka czy szóstka? Bierz 6 cylindrów na 4 masz już moc wyżyłowaną jednym słowem bedzie muł a jak weźmiesz 6 to ciagnik jak ulał pług bo bedzie z tym szedl a 4 cylindry to bedzie muł paliwa nie bedzie tyle dostawał co bedzie potrzebował

#187 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 03:07

Czwórka czy szóstka?

Witam.

Mam zamiar kupić nowy ciągnik tylko nie wiem czy 4 czy 6. Mam 35ha ornego i 10ha łąki. Ciągnik miałby współpracować z pługiem obrotowym 4, rozrzutnikiem 8t, agregatem uprawowo-siewnym 3m, pościerniskowym 2,7m, przyczepą 6t i prasą sipmą. Obecnie mam ursusa 1212 i c-360 z turem.

Zastanawiam się nad jakimś DF może agrotron k430 k610 lub m600.
Co doradzilibyście mi???

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi! :)

Ziemie masz ciężkie/średnie/lekkie? Na 35ha średnich/lekkich nawet bym nie pomyślał o 6 cylindrach...

#188 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, Internet

Napisany 21 styczeń 2011 - 09:02

Czwórka czy szóstka? w naszym gospodarstwie jest aktualnie około 30ha, od kiedy mamy 6 garowy ciągnik ciężkie prace idą tak jak powinny, czy to pług 4 skiby czy uprawowo-siewny 3m idą jak potrzeba, wcześniej 4 jednak była żyłowana, teraz nie robi mi różnicy co robię jest zapas mocy. Czy sucho czy bardzo mokro ciągnikowi nie brakuje POWERa.
jeśli ciągnik ma iść w pole to zdecydowanie 6.
Nie prawdą jest ze spali więcej niż 4.
Co innego kiedy 6 garowy ciągnik zapniemy do 4 tonowej przyczepy czy może do rozsiewacza do nawozu - wtedy spali relatywnie dużo, ale przecież nie od dziś wiadomo ze maszyna musi być obciążona bo inaczej spalanie będzie wysokie

Pozdrawiam YacentY www.yacenty.pl
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

GoPro Fan Club - www.goprofc.com

#189 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 styczeń 2011 - 09:21

Czwórka czy szóstka? Jacku raczej maszyna dobrana właściwie do mocy, najlepiej zachować zapas około 15% przy doborze maszyny. Jak optimum jest 100 to niech będzie 115KM. Dodany obrazek Z tym, że brać pod uwagę indywidualną charakterystykę regionu i gospodarstwa. Dodany obrazek

#190 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 09:25

Czwórka czy szóstka? dokładnie - region i warunki, inna sprawa ze konie koniom nie równe i mimo ze ktoś kiedyś mi zapewniał ze agregat uprawowo siewny będzie doskonale chodził z moim poprzednim ciągnikiem to jednak dopiero po zmianie ciągnika odczułem co znaczy doskonale.
Zapas mocy musi być i to nie podlega dyskusji

Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#191 Share jacekbee

jacekbee

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 199 postów
  • Zainteresowania:agronomia

Napisany 21 styczeń 2011 - 10:46

Czwórka czy szóstka? ja jestem trochę rozrzutny i wolę jak więcej ''żłopnie'' ;) osobiście uważam że 6 zawsze będzie żywotniejsza niż 4 ale w twoim przypadku wybrałbym 4. Potrzebujesz ciągnika uniwersalnego: zwrotnego, ekonomicznego, jak ktoś wcześniej napisał: do dwukołówki i do pługa. W twoim przypadku nie będzie się ciągnik przemęczał - (powtórzę się) wybierz N121

#192 Share ejczbio

ejczbio

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 496 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 15:15

Czwórka czy szóstka?

w naszym gospodarstwie jest aktualnie około 30ha, od kiedy mamy 6 garowy ciągnik ciężkie prace idą tak jak powinny, czy to pług 4 skiby czy uprawowo-siewny 3m idą jak potrzeba, wcześniej 4 jednak była żyłowana, teraz nie robi mi różnicy co robię jest zapas mocy.

A może po prostu maszyny były za duże do tej 4ki? Tak jak Daro20 nie napisałeś jakie posiadacie gleby... a chyba od tego trzeba zacząć dyskusje doboru wielkości ciągnika...

EDIT: O, właśnie zauważyłem, że dostałem 10% ciekawe, że nawet nie dostałem żadnego info za co, ani od kogo...:blink:

Edytowany przez ejczbio, 21 styczeń 2011 - 15:20.

#193 Share AllesKamilKlar

AllesKamilKlar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów
  • Zainteresowania:Praca w polu....xD
    Dobry film ;o
    fajna gra ;)

Napisany 21 styczeń 2011 - 19:13

Czwórka czy szóstka? 4 jest zwrotniejsza, dlatego jest super do tura, lekkich prac w obrębie gospodarstwa czy na użytkach zielonych, natomiast 6 to praca w polu.

#194 Share Daro20

Daro20

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów

Napisany 21 styczeń 2011 - 21:33

Czwórka czy szóstka? U mnie są gleby średnie. Ale mam takie pola np. na łąkach gdzie jest grzęsko i przydałby się zapas mocy.
Tak jak mam doświadczenie w tym ursusie 1212 6 cylindrowy, chociaż jest bez przedniego napędu to w czwórkach pługach odkładnie atlasy to silniczek sobie cyka.
Z waszych wypowiedzi to raczej wezmę 6 ale boję się tylko o prasę żeby jej nie rozerwać :D
skoro kupię nowy ciągnik to niechciało by mi sie dalej sześćdziesiątką łykać kurzu :)
Największe przekonanie mam teraz do DF m600. U jednego delera znalazłemw podstawowej wersji A (klimatyzacja, szyberdach, sterowanie w podłokietniku, kąplet obciążników) za 200000 netto :D

#195 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:16

Czwórka czy szóstka? Drogi Darku,w popularnym poradniku rolniczym z bieżącego miesiąca jest dobrze opisany problem który Cię
nurtuje.Co prawda porównane są tam DF K420 i K610 ale o serii M też znajdziesz tam kilka zdan.Mam nadzieję
że lektura tego artykułu nie tylko Tobie pomoże rozstrzygnąć wybór między 4 i 6 garowym silnikiem.Pozdrawiam.

#196 Share duru90

duru90

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 17:24

Czwórka czy szóstka? mozesz podac nr prenumeraty alebo moglbys skserowac i wsyalas mi opis tych deutz-ow? bardzo bym prosil duru90@gmail.com. pozdrawiam :)

#197 Share b0gdan

b0gdan

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3102 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 17:39

Czwórka czy szóstka? to porównanie jest nic nie warte, porównali tam tylko i wyłącznie parametry techniczne które można z katalogu wybrać.
DLG za to porównało spalanie 4 i 6 cylindrowych JD i okazało się że przy takich samych pracach 4 jest oszczędniejsza.

#198 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 23:35

Czwórka czy szóstka? Nie będe się spierał który z nas czyta lepsze gazety ;)

#199 Share yacenty

yacenty

Zaawansowany

• Root Admin
  • PipPipPip
  • 9691 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 00:01

Czwórka czy szóstka? co z tego jaka gazeta? grunt to umieć ją przeczytać ze zrozumieniem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#200 Share Darkos795

Darkos795

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 220 postów