Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czwórka czy szóstka?

343 odpowiedzi na ten temat

#41 Share bobik85

bobik85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 22 luty 2009 - 15:45

Czwórka czy szóstka? nie ma to jak szóstka common rail z przekładnią VARIO w transporcie
normalnie szczęka opada
ups trochę nie w temacie

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Fendt 380 GT

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Fendt
  • 38000.00 PLN
  • 19 cze 2017
Case internationai 595 L zetor massey ursus landini renault same fend

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Case IH
  • 27900.00 PLN
  • 19 cze 2017
Renault 651 case international landini masseyferguson same zetor

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Renault
  • 21900.00 PLN
  • 19 cze 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Czwórka czy szóstka? Dzisiaj, 17:59
  •  

#42 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 22 luty 2009 - 15:51

Czwórka czy szóstka? nie tylko ja <_< nastepnym razem razem będe uważał :lol: :D

#43 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2870 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 22 luty 2009 - 16:05

Czwórka czy szóstka? Na taki areał też bym brał 6cio cylindrowy. Ale trzeba pamiętać o kosztach utrzymania większego silnika- na pewno więcej spali, do silnika wchodzi więcej oleju. Druga sprawa to wyposażenie takiego ciągnika w odpowiedni sprzęt, aby nie wypalał paliwa na darmo.

#44 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 22 luty 2009 - 16:15

Czwórka czy szóstka? szóstka wcale nie spali więcej od czwórki turbo

#45 Share bobik85

bobik85

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 93 postów

Napisany 22 luty 2009 - 16:26

Czwórka czy szóstka? i tu kolega się myli
odsyłam do testów porównawczych

#46 Share januszek

januszek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 22 luty 2009 - 16:47

Czwórka czy szóstka? ja bym wziął 4. 2 garki muszą wypić więcej

#47 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 luty 2009 - 17:25

Czwórka czy szóstka? wcale nie musza, akurat silnik 6 cylindrowy jest najoszczedniejszym ze wszystkich mozliwych silnikow spalinowych, wyzsze spalanie jednostki 6 cylindrowej wynika tylko i wylacznie z wiekszej pojemnosci (bagatela o 50%), na dodatek wyzsze spalanie jest tylko w lekkich i srednich pracach, przy ciezkiej robocie powinno byc rowno, albo nawet mniej spali silnik 6 cylindrowy
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#48 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 22 luty 2009 - 17:26

Czwórka czy szóstka? może i troche więcej spali nie chce polemizować w tym temacie ale szóstka jest bardziej elastyczna ,łatwiej też na obroty się wkręca pod obciążęniem

#49 Share robertbara

robertbara

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2392 postów

Napisany 22 luty 2009 - 18:11

Czwórka czy szóstka? Kolego nie nabijaj postów tylko napisz konkretnie w jednym poście a nie po 3 wyrazy <_<

#50 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 luty 2009 - 18:20

Czwórka czy szóstka?

może i troche więcej spali nie chce polemizować w tym temacie ale szóstka jest bardziej elastyczna ,łatwiej też na obroty się wkręca pod obciążęniem

nie chcesz czy nie masz czym polemizowac? ekonomicznosc silnika 6 cylindrowego wynika z konstrukcji walu korbowego, ale dalej wnikac tez nie bede bo nie mam takiej wiedzy, a nie chce mi sie odszukiwac wnioskow <_<
poza tym mowilem, ze szostka spali wiecej tylko w lekkich pracach
Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#51 Share piszczo123

piszczo123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 102 postów

Napisany 22 luty 2009 - 18:43

Czwórka czy szóstka? tamten post nie byl do ciebie brzozak akurat dwa na raz posty sie pojawiły ,według mnie 6 cylindrowy silnik jest lepszy i wcale nie musi więcej palić paliwa i tak jak wczesniej pisałem <_< ,

#52 Share coolman111

coolman111

Darek

• Members
  • PipPipPip
  • 2870 postów
  • Zainteresowania:Motocykle- choppery,
    radiokomunikacja cb i kf,
    broń palna

Napisany 22 luty 2009 - 20:57

Czwórka czy szóstka?

wcale nie musza, akurat silnik 6 cylindrowy jest najoszczedniejszym ze wszystkich mozliwych silnikow spalinowych, wyzsze spalanie jednostki 6 cylindrowej wynika tylko i wylacznie z wiekszej pojemnosci (bagatela o 50%), na dodatek wyzsze spalanie jest tylko w lekkich i srednich pracach, przy ciezkiej robocie powinno byc rowno, albo nawet mniej spali silnik 6 cylindrowy

Nom dokładnie, chodziło mi właśnie o pojemność <_<. Bo chyba jeszcze nigdzie nie było aby 4cyl miał większą poj. od 6cyl :lol:.

#53 Share miszka31

miszka31

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1138 postów
  • Zainteresowania:maszyny rolnicze

Napisany 22 luty 2009 - 21:16

Czwórka czy szóstka? tak się składa że ja mam jedno i drugie jeśli chodzi o spalanie to na mtg szóstka spali więcej, ale na hektar to już sprawa do dyskusji,rozruch w niskich temperaturach szóstka cyk i chodzi a czwórka bełtanie,długośc ciągnika-cieżar maszyn na tylnym tuzie,

#54 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 luty 2009 - 21:43

Czwórka czy szóstka? ale jesli do tura to 4 jest lepsza chociaz w ciagnikach fendt czy jd to niema takiej wielkiej roznicy jak w ursusie chodzi mi o zwrotnosc oczywiscie

#55 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 22 luty 2009 - 21:55

Czwórka czy szóstka? taka sama zasada jest dla fendta, jd, czy ursusa bo i tak fendt 400 bedzie zwrotniejszy od 700, a to ze 700 jest zwrotniejszy od U1614 to juz inna sprawa <_<

tak się składa że ja mam jedno i drugie jeśli chodzi o spalanie to na mtg szóstka spali więcej, ale na hektar to już sprawa do dyskusji,rozruch w niskich temperaturach szóstka cyk i chodzi a czwórka bełtanie,długośc ciągnika-cieżar maszyn na tylnym tuzie,

a jakie dokladnie masz ciagniki??
bo jesli czworka 80 KM, a szostka 130 KM no to nie ma bata. Nam bardziej chodzi o porownanie dwoch niemal identycznych osiagami silnikow czyli np. 120 KM obydwa, zrobionych w tej samej technologi.

@piszczo123 rzeczywiscie odpowiedzi pisane byly w tym samym czasie, nie luknalem na to

#56 Share tomasek tomasek

tomasek
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 22 luty 2009 - 22:17

Czwórka czy szóstka? sie moze nie znam na ciagnikach ale to bedzie podobnie tak jak z silnikami w samochodzie i według mnie 4turbo spali minej w lekkich pracach ale bedzie to silnik mniej zywotny niz taki 6 cylindrowy bez turba ktory w lekkich pracach nie bedzie ekonomiczny

#57 Share mirasek

mirasek

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3159 postów

Napisany 23 luty 2009 - 10:57

Czwórka czy szóstka?

Nam bardziej chodzi o porownanie dwoch niemal identycznych osiagami silnikow czyli np. 120 KM obydwa, zrobionych w tej samej technologi.

W ubiegłym sezonie podorywkowym <_< mogłem sobie jako tako porównać dwa silniki na pompach rotacyjnych, 4T 4.0 i 6n/a 5.9, oba o mocy 95KM, moje spostrzeżenia:

Przy wchodzeniu na obroty pod dużym obiążeniem szóstka walczy, wkręca sie wolniej ale twardo idzie do przodu. Czwórka albo wkręci sie szybko albo zgaśnie :lol: Przy przeciążeniu z obrotów spadają tak samo, czwórka może nawet nieco wolnej ale tylko do pewnych obrotów (ok. 1400rpm) potem szybko robi prrrr.... i stoi :D szóstka będzie walczyć do samego końca. Pisze tu o trwałym przeciążeniu.

W sumie żadne to odkrycie, typowe charakterystyki :D Co do spalania to sie nie wypowiadam ale większa pojemność i większe opory tarcia napewno odbiją sie w lekkich pracach.

#58 Share VixLovelas

VixLovelas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 02 lipiec 2009 - 09:01

Czwórka czy szóstka? jak kolega powiedział to szóstka ma lepszą kulture pracy i wogóle...całe obciążenie jest nałożone na 6 cylindrów a nie na 4 co daje mniejsze przeciążenie na jeden tłok...poprostu szóstke przysłowiowo nie zdusi a czwórke da rade

#59 Share adrian300895

adrian300895

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 740 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 14:45

Czwórka czy szóstka? To jak całe obciążenie jest nałożone na sześć cylindrów to silnik 6-cylindrowy może być żywotniejszy od czwórki :rolleyes:

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#60 Share brzozak2

brzozak2

AF upada!!!!

• V.I.P.
  • rank
  • 6036 postów

Napisany 25 lipiec 2009 - 15:17

Czwórka czy szóstka? zywotnosc sie bierze glownie z pojemnosci (przy uzyciu tych samych materialow), czy 4 czy 6 czy 12 cilindrow tez ma jest obciazony masa, wiec w ogole nie rozumiem twojego przeslania.

Dodaj odpowiedź