ducho

Czwórka czy szóstka?

Polecane posty

jacek1296    1681

Tak czy inaczej jeśli ciągnik ma być do najcięższych prac to 6-cylindrowy ponieważ lepiej będzie wykorzystana jego moc.Jeżeli zaś ma to być ciągnik uniwersalny tzn. prace zarówno ciężkie jak i lekkie to raczej 4-cylindrowy ze względu na oszczędzanie paliwa w lekkich pracach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NH8670    1

Jak masz jeszcze c-360 albo coś na podobe to bym wzioł szóstke nie turbiny mniejsze koszty naprawy jak się zniszczy szóstka jest mało wzrotna ale włączasz 4 szosową z tyłu 6 ton zboża a ty bez redukci i tylko dajesz i zabierasz gaz super ciągnik polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yarecki12    2

Jak masz jeszcze c-360 albo coś na podobe to bym wzioł szóstke nie turbiny mniejsze koszty naprawy jak się zniszczy szóstka jest mało wzrotna ale włączasz 4 szosową z tyłu 6 ton zboża a ty bez redukci i tylko dajesz i zabierasz gaz super ciągnik polecam

Post roku 2010

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

Więc jaki ciągnik byście polecili 120-125KM najciężejszą maszyną będzie obrotowa czwórka(3+1) z unii jakieś 1400kg i 40ha orki, poza tym zestaw kosiarek, prasa, agregat uprawo-siewny talerzowy(solo już Forterrą nim robiłem i idzie leciutko),transport i rozrzutnik obornika można napisać że 8T. Myślę o 4 cylindrach ale jeden sprzedawca chce koniecznie wcisnąć 6 (DF)bo 4 120KM ich mi się nie widzi. Myślę jeszcze o ciągnikach MF, Claas i Fedt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtaso    12

Jako uzytkownik JD 6430 Prenium polecam Ci takiego;) JD ma juz zrobione 1500h. Kupiony byl jako uzywany z przebiegiem 750h. W tym roku tez zrobil tyle. awari prawie nie bylo:) w maszynach co piszesz poradzi sobie bez problemu:) ciagam rozrzutnik o ladownosci 8 ton(wchodzi wiecej, ok 10) ciezko z nim nie ma. Z obciaznikiem 900 kg JD wazy 6,5t wiec w zupelnosci to wystarczy to pluga 1400 kg. mam agregat uprawowo siewny ktory wazy pusty 1500 kg i JD bez obciaznika da rade nim robic, chodz stabilnie juz nie jest. ciagnik jest tez zwrotny jak na 120 km. skrzynie mam 50km/h bo to ciagnik za granicy. osiaga to predkosc bez problemu z przyczepa o masie 17t:) to tyle:) jak masz jakies pytania to chetnie odpowiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Witam.

 

Mam zamiar kupić nowy ciągnik tylko nie wiem czy 4 czy 6. Mam 35ha ornego i 10ha łąki. Ciągnik miałby współpracować z pługiem obrotowym 4, rozrzutnikiem 8t, agregatem uprawowo-siewnym 3m, pościerniskowym 2,7m, przyczepą 6t i prasą sipmą. Obecnie mam ursusa 1212 i c-360 z turem.

 

Zastanawiam się nad jakimś DF może agrotron k430 k610 lub m600.

Co doradzilibyście mi???

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi! :)

Edytowano przez Daro20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalnh    27

A ja polecam wam NH to bardzo dobre maszynki.Są mało awaryjne i mają przystępną cenę a z tego co widzę to zastanówcie się nad NH z serii t6000.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

Masz może taki ciągnik? Jak tak to wypowiec się o nim trochę i jak ze spalaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepo14    9

Powiem ci jak najprościej mogę wytłumaczyć jeżeli ciągnik rozkłada swoją prace na 4 czy 6 cylidrów to myślisz któremu jest łatwiej. Oczywiście że 6. ale 6 więcej pali niż, ale jak ma u ciebie być najsilniejszym koniem roboczym to polecam 6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
guzik    0

Bierz 6 cylindrów na 4 masz już moc wyżyłowaną jednym słowem bedzie muł a jak weźmiesz 6 to ciagnik jak ulał pług bo bedzie z tym szedl a 4 cylindry to bedzie muł paliwa nie bedzie tyle dostawał co bedzie potrzebował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Witam.

 

Mam zamiar kupić nowy ciągnik tylko nie wiem czy 4 czy 6. Mam 35ha ornego i 10ha łąki. Ciągnik miałby współpracować z pługiem obrotowym 4, rozrzutnikiem 8t, agregatem uprawowo-siewnym 3m, pościerniskowym 2,7m, przyczepą 6t i prasą sipmą. Obecnie mam ursusa 1212 i c-360 z turem.

 

Zastanawiam się nad jakimś DF może agrotron k430 k610 lub m600.

Co doradzilibyście mi???

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedzi! :)

Ziemie masz ciężkie/średnie/lekkie? Na 35ha średnich/lekkich nawet bym nie pomyślał o 6 cylindrach...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

w naszym gospodarstwie jest aktualnie około 30ha, od kiedy mamy 6 garowy ciągnik ciężkie prace idą tak jak powinny, czy to pług 4 skiby czy uprawowo-siewny 3m idą jak potrzeba, wcześniej 4 jednak była żyłowana, teraz nie robi mi różnicy co robię jest zapas mocy. Czy sucho czy bardzo mokro ciągnikowi nie brakuje POWERa.

jeśli ciągnik ma iść w pole to zdecydowanie 6.

Nie prawdą jest ze spali więcej niż 4.

Co innego kiedy 6 garowy ciągnik zapniemy do 4 tonowej przyczepy czy może do rozsiewacza do nawozu - wtedy spali relatywnie dużo, ale przecież nie od dziś wiadomo ze maszyna musi być obciążona bo inaczej spalanie będzie wysokie


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jacku raczej maszyna dobrana właściwie do mocy, najlepiej zachować zapas około 15% przy doborze maszyny. Jak optimum jest 100 to niech będzie 115KM. smile.gif Z tym, że brać pod uwagę indywidualną charakterystykę regionu i gospodarstwa. biggrin.gif

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

dokładnie - region i warunki, inna sprawa ze konie koniom nie równe i mimo ze ktoś kiedyś mi zapewniał ze agregat uprawowo siewny będzie doskonale chodził z moim poprzednim ciągnikiem to jednak dopiero po zmianie ciągnika odczułem co znaczy doskonale.

Zapas mocy musi być i to nie podlega dyskusji


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacekbee    2

ja jestem trochę rozrzutny i wolę jak więcej ''żłopnie'' ;) osobiście uważam że 6 zawsze będzie żywotniejsza niż 4 ale w twoim przypadku wybrałbym 4. Potrzebujesz ciągnika uniwersalnego: zwrotnego, ekonomicznego, jak ktoś wcześniej napisał: do dwukołówki i do pługa. W twoim przypadku nie będzie się ciągnik przemęczał - (powtórzę się) wybierz N121

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

w naszym gospodarstwie jest aktualnie około 30ha, od kiedy mamy 6 garowy ciągnik ciężkie prace idą tak jak powinny, czy to pług 4 skiby czy uprawowo-siewny 3m idą jak potrzeba, wcześniej 4 jednak była żyłowana, teraz nie robi mi różnicy co robię jest zapas mocy.

A może po prostu maszyny były za duże do tej 4ki? Tak jak Daro20 nie napisałeś jakie posiadacie gleby... a chyba od tego trzeba zacząć dyskusje doboru wielkości ciągnika...

 

EDIT: O, właśnie zauważyłem, że dostałem 10% ciekawe, że nawet nie dostałem żadnego info za co, ani od kogo...:blink:

Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 jest zwrotniejsza, dlatego jest super do tura, lekkich prac w obrębie gospodarstwa czy na użytkach zielonych, natomiast 6 to praca w polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daro20    514

U mnie są gleby średnie. Ale mam takie pola np. na łąkach gdzie jest grzęsko i przydałby się zapas mocy.

Tak jak mam doświadczenie w tym ursusie 1212 6 cylindrowy, chociaż jest bez przedniego napędu to w czwórkach pługach odkładnie atlasy to silniczek sobie cyka.

Z waszych wypowiedzi to raczej wezmę 6 ale boję się tylko o prasę żeby jej nie rozerwać :D

skoro kupię nowy ciągnik to niechciało by mi sie dalej sześćdziesiątką łykać kurzu :)

Największe przekonanie mam teraz do DF m600. U jednego delera znalazłemw podstawowej wersji A (klimatyzacja, szyberdach, sterowanie w podłokietniku, kąplet obciążników) za 200000 netto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darkos795    4

Drogi Darku,w popularnym poradniku rolniczym z bieżącego miesiąca jest dobrze opisany problem który Cię

nurtuje.Co prawda porównane są tam DF K420 i K610 ale o serii M też znajdziesz tam kilka zdan.Mam nadzieję

że lektura tego artykułu nie tylko Tobie pomoże rozstrzygnąć wybór między 4 i 6 garowym silnikiem.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
duru90    0

mozesz podac nr prenumeraty alebo moglbys skserowac i wsyalas mi opis tych deutz-ow? bardzo bym prosil duru90@gmail.com. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

to porównanie jest nic nie warte, porównali tam tylko i wyłącznie parametry techniczne które można z katalogu wybrać.

DLG za to porównało spalanie 4 i 6 cylindrowych JD i okazało się że przy takich samych pracach 4 jest oszczędniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yacenty    3864

co z tego jaka gazeta? grunt to umieć ją przeczytać ze zrozumieniem


Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Ceny Nawozów,
Najprostsza karta pola: www.AgroDzienniczek.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj