Skocz do zawartości

Zdjęcie

Żniwa 2008

644 odpowiedzi na ten temat

#441 Share krzysiekQ

krzysiekQ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 09:46

Żniwa 2008 ja myslalem ze dzisiaj wyjedziemy do rzepaku dopiero zaczynac ale niestety mokro w polu wiec naj szybciej w poniedzialek wtorek

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Żniwa 2008 Dzisiaj, 07:38
  •  

#442 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 11:36

Żniwa 2008 a ja jestem już w połowie, wczoraj od 9.30 do godziny 1.00 ;) poszło ok 9 ha pszenżyta, do tego kombajn wypił 20 litrów wody i dwie 5 oleju :) ale cóż poradzić, przynajmniej plon dobry 6,5-7t/ha

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#443 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 11:39

Żniwa 2008 jakim to kombajnem ze tak malo wykoszone przez taki czas? i co on taka padaka?

#444 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 12:01

Żniwa 2008 jak jaki, BIZON Z056 Super ;) w zeszłym roku zaczął brać olej, a że kupili już Rekorda to go nie robili.rekord aktualnie zatarł juz trzeci silnik i muszą tym tłuc wszystko.oby wytrzymał do końca.

u mnie nie ma wyboru w kombajnach, w gminie nie ma kombajnu powyżej 2000roku, wszystko stare bizony, a już dobry kombajnista to rarytas...akurat ten co mi kosi jest jednym z lepszych w okolicy, a że ma taki sprzęt to nic nie poradzę... :)

Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

#445 Share bartus16

bartus16

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1285 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 12:03

Żniwa 2008 jak to nic nie poradzisz kup 3 kombajn ;)
Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

#446 Share pioter

pioter

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 3151 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 12:08

Żniwa 2008 kombajn nie mój, a usługodawcy ;) ja nie maiłbym nerwów do takiego trupa

#447 Share deutzfahr461

deutzfahr461

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 12:16

Żniwa 2008 To żeśmy się dzisiaj nie nakosili. Kombajn trzeba było ściągać trzydziestką bo do 3p jest zaczepiona prasa. Poszły łożyska przy wariatorze. Trzeba skrzynie wyciągać. Może jutro złożymy jak dokupimy takie łożyska. Dzisiaj nawet 1 ha nie wykosiliśmy. :angry:

#448 Share Adik_ziel

Adik_ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2163 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i Motocross ;)

Napisany 27 lipiec 2008 - 12:21

Żniwa 2008 Heh.. u nas też bizony i Forszaje są 2 nowe NH ale oni ci do 1ha nie przyjadą jak już to na cały dzień
«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

#449 Share tommy66692

tommy66692

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4466 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 13:09

Żniwa 2008

kombajn nie mój, a usługodawcy ;) ja nie maiłbym nerwów do takiego trupa

@pioter to masz nie za wesoło, ja mam małego claasa cosmosa ale powiem ci ze jak dla mnie wystarcza, spokojnie mozna nim 20ha wykosic. jest to 1969 rok ma drugi silnik bo orginalny byl benzynowy, teraz czworka perkinsa male spalanie
ogolnie mala awaryjnosc-zobaczymy jak w tym roku :) wymienilem 2 opony przednie i pasek jezdny w tym roku
co najwazniejsze nie musze za nikim latac zeby mi wykosil

u mnie akcja zniwa powinna sie zaczac w srode do koszenia pszenzyto :) ciekawi mnie plon

#450 Share jarekw

jarekw

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów
  • Zainteresowania:budownictwo, rolnictwo, ornitologia

Napisany 27 lipiec 2008 - 15:06

Żniwa 2008 Plon to wszystkich bardzo ciekawi ;) Z tego co czytam, widac że jest całkiem nieźle (tzn. plony są całkiem niezłe). Chociaż w moim rejonie to na V klasie ziemi plon 7 ton/ha pszenżyta jest nieosiągalny :)
Jeśli chodzi o żniwa to dzisiaj już widac i słychac trochę kombajnów, ale wczoraj jeszcze było mokre. A ja tam się cieszę, że u Nas padało, bo ziemia była już bardzo wysuszona. A że mamy dzisiaj 27 lipec to nie ma co panikowac!

Życzę wszystkim wysokich plonów!
Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#451 Share pablo21

pablo21

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1763 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 20:09

Żniwa 2008 Żniwa 2008 w moim rejonie sie zaczeły. I nawet przypadkowo bylem przy inauguracji ponoć ziarno suche a padalo ostatnio w piątek. Sypie nieżle powiem dokładnie ok wtorku środy jak wykosze coś u siebie.

#452 Share Bamboocha

Bamboocha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 492 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 20:21

Żniwa 2008 ja zaczełem żniwa wczoraj skosiłem 1 ha (claas consul- swój ;)) w tym tygodniu reszta... a plon pszenżyta 5,5-6t/ha na IV klasie ziemi. Uważam za dobry a nawet bardzo żebym miał co roku tylko takie plony to super by było.
http://www.youtube.c...er/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

#453 Share lysyrolnik

lysyrolnik

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 1353 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 20:25

Żniwa 2008 Jutro zaczynam żniwa, sprzęt gruntownie przygotowany i gotowy do akcji ;) zobaczymy jak bedzie w tym roku sypało :)

Honda - The Power of Dreams :)

#454 Share krzysiekQ

krzysiekQ

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 20:39

Żniwa 2008 no ja tez jutro zaczynam jak bog do to rzepak w tym tygodniu polozymy i moze jakies zboza zaczniemy

#455 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 20:40

Żniwa 2008 My dzisiaj skonczylismy rzepak.Srednia wydajnosc z 12 ha to 3.5 tony przy czym na dzisiejszym polu gdzie dawałem podkład z pieczarek Californium dał ponad 4 tony bez specjalnego nawozenia....
W pszenice jedziemy jutro ale na usługi ;) We wtorek kosimy nasza pszenice,pszenzyto i zyto.Jeczmienie i owies dojda dopiero pod koniec tygodnia w okolicach nastepnej niedzieli.

#456 Share garek

garek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1086 postów

Napisany 27 lipiec 2008 - 21:07

Żniwa 2008 ja dzisiaj wykosiłem 16 hektarów pszenicy cubus plon między 6,5 a 7 ton. Dodam że około 10 procent było położone. wilgotność około 13 %. W polu miaem tłumy gapiów jak to już pszenice przecież jeszcze nie dojżała i takie tam

Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

#457 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 28 lipiec 2008 - 07:20

Żniwa 2008 My dzisiaj zaczynamy "Żniwa 2008" ;) Pewnie wykosimy wszystkie żyta i pszenżyta. Właśnie sformatowałem kartę pamięci w aparacie :)

#458 Share Cihu

Cihu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1037 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 08:05

Żniwa 2008

ja dzisiaj wykosiłem 16 hektarów pszenicy cubus plon między 6,5 a 7 ton. Dodam że około 10 procent było położone. wilgotność około 13 %. W polu miaem tłumy gapiów jak to już pszenice przecież jeszcze nie dojżała i takie tam

My pszenice opykaliśmy w sobotę. I zaręczam ze jest sucha! A jak jest ok to nie ma na co czekac! Tereny obięte suszą a plon z pszenicy to około 6 ton/ha moze nawet troche więcej. za to jęczmien jary niecale 3 tony ale na bardzo słabej ziemi.

co ciekawe pszenżyto nadal nie do koszenia. Późna odmiana.

#459 Share stasiex

stasiex

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 686 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 08:21

Żniwa 2008 Dzisiaj mieliśmy kosić pszenicę (w prawdzie tylko 0,5 ha), ale nagle się okazało, że wszystkie przyczepy są niesprawne... jedna w remoncie, druga ma dziurawe burty, a trzecia (w najlepszym stanie) straciła przednie koło ;) Wczoraj zdecydowana większość rolników z mojej dzielnicy wyruszyła w pole. Sądząc po zawartości przyczep chyba nie jest źle.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#460 Share mtz_820

mtz_820

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 553 postów

Napisany 28 lipiec 2008 - 11:44

Żniwa 2008 my wczoraj wykosilismy ok 2ha jeczmienia jarego dzisiaj jedziemy ok 20km (wierzbica) kosic 5ha jeczmienia jutro tam skonczymy bo wyruszamy dopiero po 15 pozniej owsy (ok 3ha) i na koniec pszenica (8-9ha)
www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)