pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

MarcinPykuS    68

Ja już mam prawie dożynki, jeszcze tylko niecałe 3 hektary słomy do zwiezienia (z pszenżyta), jednak to trochę za dużo... :)

 

Plon pszenżyta rewelacyjny, z jednego pola 5,4 tony/hektar, tego było niecałe 3 hektary, a na to pole poszło 400 kg nawozu ... ;)

 

Z następnego pola było coś ponad 4 tony (niestety miejscami nic nie było-wina drutowca (tam kiedyś była łąka))...

 

No i z ostatniego (60 arów) było ponad 3 tony...

 

PS

 

Już nie mogę-zmachany... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Ja wczoraj zakończyłem koszenie plon rewelacyjny , jutro wale wapno na pole i zaczynam talerzowanie z siewem poplonu . Pozdrowienia dla tych co jeszcze żniwują .


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Sorki że nie na temat, ale mam do ciebie pytanie @S-Piotr... :)

 

Jakie wapno dajesz, ile na hektar i jaka cena...??? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

a ja po żniwach mam wczoraj 2ha owsa i można dozynki robić, tylko gospodarz w szpitalu, nie ma jak


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzbieta1    0

A u nas co niektórzy na końcówce żniwowania...Ale w sumie idzie dobrze a nawet bardzo dobrze...Oby bez awarii sprzętu i ludzi ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukotek    4

no ja właśnie zakończyłem koszenie - plon jak na taką suszę to super

jeszcze tylko słoma została z 8 ha do zwiezienia - może jutro się uda

a w niedziele dożynki!!!!!

 

a od poniedziałku zrywka ścierniska


(")_(")_.----.,/)

;^ ^ '; -._ , ')_

( o_, )' __,) '-._)

 

GumiaKi 25 zl:> Widły 60zl:> .... aaaa Prerzucanie gnoju bezcenne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17

U mnie żniwa na półmetku ;) Plon jak na ta susze i klasę ziemi(V i VI) to na prawde super:) pierwsze 133 baloty słomy już w domu :) Maszyny chodzą jak trzeba:)


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

U mnie większość przenic ozimych/jęczmieni położona w okolicy, jare raczej wszystkie jeszcze stoją, chyba że ktoś ma mało i ma gdze dosuszyć. Mieszanka u mnie gdzies końcem tygodnia jak bedzie dobrze prażyć..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Dzisiaj znowu gdzies sie paliło na Żninie-tzn tak akurat dym byl na Żnin skierowany.

A nam zostało pare ha mieszanki i z 2 przyczepy balotów i KONIEC!!!


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Nam jeszcze 2ha zostało dziś wymłóciliśmy 5ha od 18 do 23.30 jutro kończymy od rana. Przenżyto nam rewelacyjnie sypało z nie cełego 1.2ha było 8.5t


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

Mi zostało 15 ha jarych , dzisiaj byłem na zarobku jak i wczoraj awarie w bizonie wygoniły mnie z pola , dzisiaj skrzynia wczoraj urwane mocowanie sit

i taki to zarobek . Popadało dzisiaj dobrze jutro wolne tylko zrobienie skrzyni dolny wałek do wymiany i bizon jak nowy .

Pozdrawiam :);):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Counterr    0

Mi jeszcze zostało z 70 ha pszenicy, w tym roku wszystko sypie dobrze

Edytowano przez Counterr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wiecie co? Az sie nei chce czytac tego co piszecie.... kazdy mowi ze ma rewelacyjny plon a przeciez taka susza w polsce jest ze mowia ze rolnicy poniosa w tym roku straty. A ja mysle ze wy swietnie zarobicie a nei stracicie z takimi plonami. Ja jest4em z regionu gdzie suszy nie bylo i pszenica i pszenzyto sypalo mi z 3 klasy ziemi 3-4 t/h tylko. Dodam ze ziemia to glina a pole ma 30ha. narazie tylko tyle skosilem. na inynych polach moze bedzie lepiej ale napewno 8t nie bbedzie. No moze gdzie niegdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

ale np ja i @tommy pochodzimy z woj lubelskiego i u nas nie bylo suszy i zgadzam sie z nim co do plonów bo w ty roku sa naprawde bardzo dobre przynajmniej u mnie ;)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Wczoraj poszło 3 ha żyta plon ok. 4t. z ha kombajn zapchał się aż 6 razy zostało jeszcze tylko 3 ha jęczmienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

My dziś w nocy skończyliśmy o godzinie 0:37 :) a dziś rano tak zlało że ci co nie wymłócili muszą poczekać conjmiej dwa dni aż przeschnie ;) . Żniwa rzepakowe trwały 4 dni i tyle samo zbożowe. 44 ha po rzepaku już zgruberowane właściwie to we wtorek skończyliśmy to robić.. :):)


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No teraz ujechał 2 metry w jęczmieniu i leje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

My wczoraj skończyliśmy żniwa. Ogółem plony były niesamowite. U nas pszenica sypała tak 8-9 ton z ha. A u mojego wujka z jednego kawałka dało mu 12 ton z ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Gdyby nie ta susza i ulewa po zasiewach zboża dałyby u nas ponad 10 ton. teraz to ok 8-9 ton i tak jest nieźle


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas też pszenica dobrze sypała ok. 10t./ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Luke16   
Gość Luke16

ja żniwa zakończyłem przed chwilką na dobre :) właśnie pada sobie deszczyk można piwko sobie wypić ;) pszenica znacznie lepiej sypała niż rok temu ok 10/10,5 t z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
beny862    0
ja żniwa zakończyłem przed chwilką na dobre :) właśnie pada sobie deszczyk można piwko sobie wypić ;) pszenica znacznie lepiej sypała niż rok temu ok 10/10,5 t z ha

u was to naprawde ładnie sypią aż niedowiary,u mnie niebyło suszy,a jak dlamnie to i jak dobrze mi sypała pszenica 6.5 T/ha ale u was to naprawde git:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

Narazie żniwa wychamowały w nocy padało a teraz troche kropi......


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

zasada jst prosta im ktoś ma więcej kredytów tym lepiej musi mu sypać. Słyszałm już o 10 tonach ale o 12 jeszcze nie chyba że kukurydzy. U mnie jak sypie 6,5 do 8 ton to ja się ciesze. Ale kredytów mam niecały milion to i kitu wkręcac nie musze. A tak wogóle poszło mi wczoraj z dymem 4 hektary pszenicy od kombajnu sąsiada.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj