pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Igor03    4

ja wczoraj z ojcem bylem na polu ogladac rzepak i doszlismy do wnosku ,ze w przyszlym tyg.... oczywiscie jak bedzie pogoda to mozna zaczynac :)

a cene jaka nam oferuja 1500zl woj.Opolskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

1500 to było dzisiaj rano takich cen już nie ma. a plonjy wcale nie są takie rekordowe ja kosiłem wczoraj do 3,5 tony z hektara


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tc56    4

No to super macie że już młocicie u mie co dziennie pada i rzepak ma kolo 12% wilgotności, sąsiedzi tylko wjeźdżają na probę czy kombajny chodzą. Ziarno jest strasznie drobne przez tą suszę(trochę lepszy mak) plon jaki przewiduję to 2-3 tony a moj rzepak dostal na prawdę dużo nawozów i oprysków, te słabe to może dadzą po 1,5 tony -masakra. Jeszcze jak mówicie że cena niska to wogóle. Na Matifie jest cena ok.1420zl( ja według tej giełdy sprzedaje rzepak do Kruszwicy). Jęczmień jary to najprędzej pod koniec przyszłego tygodniapojdzie pod kosę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

woj.Mazowieckie Ostrołeka zboza stoja lub leza na polach a kombajny w garazach ale tam mysle ze w nastepnym tygodniu to juz ognia w pole =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

Igor gdzie oddajesz rzepak bo ja i martinez tez jestesmy z opolskiego?

jaby bylo slonce to w przyszlym tyg mozna by kosic jeczmien jary i probowac pszenice


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartineZ    14

w poniedzialek jak bedzie pogoda to wbiajaj w pszenzyto ozime i jeczmien jary a pozniej juz wszytsko naraz pojdzie kosic oby pogoda dopisala pozdro mtz 820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

ja magazynuje i potem wszystkie zboże idzie na paszę do świń i krów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majranjd    8

dzis skosiłem 4 ha jarego browarnego oczywiscie jeczmienia... siany 7 marca... jednak sie wybronił i tam gdzie go nie wypaliło całkiem tam było dobre wyrownanie... zdazył sie wykłasic...


DEZERTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4
Igor gdzie oddajesz rzepak bo ja i martinez tez jestesmy z opolskiego?

jaby bylo slonce to w przyszlym tyg mozna by kosic jeczmien jary i probowac pszenice

 

mieszkam na pograniczu woj.ślaskiego w Kietrzu:) moj ojciec jest w grupie producenckiej w Nasiedlu :) a wy dokladnie skad jestescie ??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

wczoraj nakosiłem 45 ton rzepaku od 11 do 9 procent wilgotności


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0
mieszkam na pograniczu woj.ślaskiego w Kietrzu:) moj ojciec jest w grupie producenckiej w Nasiedlu :) a wy dokladnie skad jestescie ??:)

 

z Kluczborka ja oddaje do "Młynów polskich" z oddzialem w Kluczborku dzisiaj sprzedalem prawei 10T z 3ha rzepaku po ok 1350zl i na rampie jeszcze mi przyczepa spadla ;/ moj mial 2,5% zanieczyszczen i 8,2% wilgotnosci


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

u mnie dzis juz kosili zyto hahaha :)


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas jeszcze nikt się nie odważył żeby pierwszy zacząć każdy się czai. A ogólnie zboże mokre bo prawie codziennie popaduje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

Ja myśle że we wtorek-środe zaczne młócić rzepak. Jeszcze trafiają się zielone łodygi więc czekamy


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Jak będzie dobra pogoda to pewnie koło czwartku będziemy kosić jęczmień i pszenice, pszenżyto chyba trochę później... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

jak nie bedzie padać to we wtorek cobusa pociągne wczas siany wczesnie wyszedł


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

niedość że czekam na kombajn (usługa u mnie) to co drugi dzień pada "...lewa lewa jego mać..." :) :angry: :)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

my wczoraj ścięliśmy 3ha jęczmienia jarego średni plon 5 ton/ha czyli całkiem przyzwoicie :)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj