pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

Kamyk514    2

Jęczmień ozimy powoli już dochodzi jeśli dobrze pójdzie to może za dwa tygodnie też zacznę młócić dużo jest powykładanych zbóż nie padało długo jeden deszcz i ok 20% leży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANIEL    1

Pomimo 5 tygodni bez deszczu pszenżyto ozime zapowiada się bardzo ciekawie, ale jare...w niektórych przypadkach skoszone jare będzie tylko na pokrycie kosztów kombajnu...(szczególnie u tych którzy zaspali z siewem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mazowsze bieda bedzie jak diabli sloma juz sucha a w kłosach kilka ziarenek zytka ojjj biednie ten rok widze=((

Chopy a po wiele tym roku bedziemy brali za koszenie zboza w tamtym roku kosilem bizonem zo56 to bralem za godzine 200zl w tym roku mysle ze cena dojdzie do 250zl a jak bedzie u was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bamboocha    7

eee Grzesiek ze zbożami może nie będzie jeszcze tragicznie ostatnio trochę popadało przynajmniej w mojej okolicy :) i ma jeszcze popadać jak na razie jeszcze tragedii nie ma :) a za kombajn to moim zdaniem tanio brałeś w tamtym roku w moich stronach po 220 to tanio już było do 250 dochodziło za bizona. W tamtym roku za claasa consula 2,7m szerokości brałem 170zł a w tym roku to chyba po 200 zł ;)


http://www.youtube.com/user/michalqaz123 <------ Moje dzieła :)Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak pogadywalismy ze znajomym co ma tez kombajn to mowil ze on to jak po 300zl nie wezmie za godzine koszenia to wcale nie bedzie u nikogo kosil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No u mnie padało w poniedziałek (16.06.08r) czwartek (19.06.08r) i piątek (20.06.08r). Także trochę zboża podratuje. Zwłaszcza jare. choć ich jest niewiele. Jęczmienie na szczęście nie zaczęły żółknąć. ;) Niestety kukurydza nieźle dostała w kość większości są już obeschnięte a na górkach wcale nie wzeszły.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
endrju00711    11

Dzisiaj znajomy mi powiedział , że w poniedziałek będzie kosił jęczmień , bo słomy nie ma , a świniarnie czyści . Zobaczymy co z tego wyjdzie , chyba będe musiał swojego bizona odpalić po śnie zimowym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dasman    0

Na podkarpaciu jak się nic nie stanie i przestanie żółknieć pszenica to pod koniec lipca powinny się żniwa rozpocząć. Zbooże ładne tylko to że pszenica żółknie i jak tak dalej pójdzie to słomy przez kombajn nię będzie sie opłaciło przepuszczac. Jęczmien bujny lecz coś chce się kłaść. Jak całkiem się nie poloży tak jak na niektórych polach to moze coś się z niego uzyska. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek99    38

u mnie jeszcze jeczmienie zimowe gdzies za 2 tyg moze beda dobre a w rzepak to moze sie za miesiac wjedzie zalezy od pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

@guercus to masz szczescie ze przez trzy dni deszczu dostałes bo w mojej okolicy to jakos nie che padac ,16 troszke popadało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

niedawno w Płocku deszcz przylał a do mnie nie doszło ;)(


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

Jestem z opolskiego. Jęczmienia zimowego nie mamy ale rzepak to tak koło 7 lipca najprawdopodobniej będzie do młócenia. Nie wiem czy dobrze przeczytałem ale w Kurierze wydawanym przez WODR Łosiów jest napisane że woj. opolskie jest jedynym województwem gdzie rolnicy będą wnioskować o rekompensaty nie za przymrozki czy susze ale za NADMIAR opadów.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamyk514    2

U nas w Lubelskim rzepak prawdopodobnie nie wyjdzie na pierwszy tydzień lipca wczoraj deszcz popadał prawie całą noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

bylem w czoraj na polu i rzepak jest straszanie nie rowny z brzegu tak za tydzien do koszenia a w srodku za dwa mysle ze tak kolo 5 lipca zaczniemy kosic rzepaki a jeczmien zimowy to juz za tydzien beda haratali (ja nie mam zimowego)

 

bylem na slasku to na trasie miedzy Olesnem a Liblincem nie ktore zboza nawet jeszcze nie wykloszone a nie ktore wygladaja jakby miesiac temu byly zasiane O_o a niby piaski


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

Myślę, że jak tak dalej będzie to koszenie szybko się zacznie, na szczęście wczoraj trochę popadało więc miejmy nadzieję!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Z jarych to u mnie nic nie będzie, ale oziminy to są dosyć ładne. Tata mówi że będziemy siać więcej ozimych bo jare to jak susza to zawsze lipa ;)


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hinco    1

Ja jestem z małopolski i ozima przenica to chyba jeszcze z miesiąć, mozę przesadzam ale przynajmniej 3 tygodnie, w końcu przestało popadywać i świecić jako tako.. a mieszanka to chyba w sierpniu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

U mnie na kujawach można powiedzeć zaczyna się robić masakra, na piachach jęczmień zimowy już to ciachania, myślę, że za półtora tygodnia będziemy młócić, rzepak taki sobie zobaczymy co z tego wyjdzie, jęczmień jary będzie chyba najgorzej plonował, natomiast najlepiej chyba wyjdzie pszenżyto ozime jest naprawde ładne...

Od 1 maja występowały tylko przelotne opady deszczu, w ostatnim tygodniu troche popadało, ale tak na dobrą sprawę ten deszcz dał tylko tyle, że się nie kurzyło, teraz znowu słonecznie... ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarekw    2

Jedni chcą żeby przestało popadywac a ja chciałbym żeby wreszcie troche zaczelo padac, bo jak nie, to będzie BARDZO kiepsko. I nie tylko o zboże chodzi.


Poszukuję osób posiadających pojemniki paszowe "POJ-PASZ" firmy BIN, proszę o kontakt przez PW lub gg 1772781

"Wymagajcie od siebie choćby inni od was nie wymagali" - Jan Paweł II

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

U mnie właśnie przeleciała mała burza deszczu mało ale spory wiatr , troszeczkę obawiam się o żyto bo wysokie oby nie poległo ;):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mlody3320    6

wlasnie ja tez obawiam sie o zyto, troche juz polozylo a dzis ogladalem pogode to nadaja na jutro u mnie silne burze i wiatry;/

a co do tematu to jeszcze nie mysle o zniwach- narazie posprzatalem silosy i zabieram sie za kombajn, musze go przejrzec, nasmarowac itp. a kosic zaczne wtedy jak bedzie na to koszenie pora ;) nie da sie tego przewidziec..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30
U mnie na kujawach można powiedzeć zaczyna się robić masakra, na piachach jęczmień zimowy już to ciachania, myślę, że za półtora tygodnia będziemy młócić, rzepak taki sobie zobaczymy co z tego wyjdzie, jęczmień jary będzie chyba najgorzej plonował, natomiast najlepiej chyba wyjdzie pszenżyto ozime jest naprawde ładne...

Od 1 maja występowały tylko przelotne opady deszczu, w ostatnim tygodniu troche popadało, ale tak na dobrą sprawę ten deszcz dał tylko tyle, że się nie kurzyło, teraz znowu słonecznie... ;)

u mnie gdyby nie te deszcze to jeczmien zimowy prawie byłby do koszenia

 

 

Doradźcie mi czy jest sens zciąc go pokosówką, poczekać 3dni i wjechać kombajnem? -ziarno juz łupie w zębach, kłos sie kruszy ale słoma przy ziemi jest jeszcze zielonkawa

 

Zalezy mi na paszy :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Pokosówka, a po co??? ;) U mnie w paru miejscach też występują zielonkawe place, ale ja tam się w takie coś nie bawie (zresztą nikt we wsi w to się nie bawi), ja tam bym zostawił... :)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj