pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

kaczorek    5

Żyto tylko sprzedajemy, resztę zostawiamy dla bydła ;)


Ursus C-330, Ursus 3512 & NH TD5030 vs. 60ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

U mnie jeszcze 3 ha słomy do zebrania (z mieszanki) i będzie koniec, ale leje, leje i leje, do tego te burze....

W tym roku jare naprawdę dobrze sypnęły, ze zbiorów jestem zadowolony :-)


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Ja Zniwa skończyłem 8 sierpnia a plona nawet były w tym roku super ale do mnie susza nie dotarła jak do nie których teraz lecze odciski na rękach od widełek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
360P    4

W moim rejonie już wszystko zeszło z pól ponad tydzień temu. Jedynie zbieranie słomy niektórym zostało, ale to i tak w mniejszych ilościach. Teraz już uprawa pod rzepak ;)


"(...) Idź wyprostowany wśród tych co na kolanach, wśród odwróconych plecami i obalonych w proch.(...) Bądź wierny. Idź" Z.Herbert

Rolnictwo - w służbie ludzkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
keram7719    1

Ja wczoraj skończyłem, czas na dożyłki ;-), ostatnia przyczepa ze słomą w stodole ..... na koniec coś prasa "fiksowała" - też już chyba miała dość ;-) (niestety nie mi było dane skończyć, babrałem się z murarką, na szczęście rodzice się tym zajęli).

W tym roku chyba nie będę robił podorywek (chyba, że na szybko kupię kultywator scierniskowy), nie mam na to czasu (remoncik w domu nabrał tempa) poczekam aż się zazieleni a potem Roundup :-)


No to się narobiło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

U mnie już wszystko zrobione wczoraj dokończyłem talerzowanie małego ostatniego kawałeczka zostalo tylko 70 arów pod Roundop.

A żniwa skńczyłem 2 tygodnie temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

U nas żniwa się jeszcze nie zaczęły i w tym tygodniu prawdopodobnie nic się nie ruszy. Pogoda jest fatalna, w sierpniu były może 3 dni bez deszczu, dzisiaj od rana pada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

@Mariusz x widze że kolega też z pomorza, zapraszam do mnie. U nas na skoszenie czekają tylko mieszanki ale ciągle pada ani sianokosów zacząć nie można ;);)


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz16    9

No, dzisiaj w końcu dociąłem ostatni kawałek pszenicy (ok. 1,5ha), słoma odrazu sprasowana, tylko wystarczy powozić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wodzu    5

U mnie też kombajn już z 3tyg stoi, bo ciągle pada.. Sąsieki puste, zboże marne i do tego już czarne jak węgiel ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

A u nas taki jeden rolnik ma BIZON'a BS-5110 i dopiero gdzieś tak tydzień temu zaczął na dobre u siebie żniwa,bo mu co jakiś czas w nim nawalało.Teraz to dosłownie cały czas młóci zboże kombajnem....


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

My wreszcie skosiliśmy swój jęczmień, ale myślałem, że nie skosimy, bo zaraz na początku coś kombajn nawalił i momentalnie zgasł, ale okazało się, że się zapowietrzył ;) Strach pomyśleć, co by było jakby to była poważna usterka, a drugi kombajn ostatnio ściągali Zetorem z pola i nie byłoby czym kosić ;)


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszRol    0

No wreszcie wczoraj skosiłem ostatnie pola ,żniwa zakończone jeszcze tylko została słoma ale znowu dziś poda...


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Dzisiaj skończyliśmy żniwa, 3,5 ha prosa, wybraliśmy się na pole z jedną D47 bez nadkładek, z nadzieją na plon 0,5 t/ha, a wyszło w sumie 1,5 przyczepy, ale sporo nasion chwastów. Po oczyszczeniu będziemy wiedzieć, ile faktycznie zebraliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczewko    33

Tak troche poza tematem.Po powrocie z wakacji w polsce do pracy w anglii zauwazyłem ze tu jeszcze nie pokoszone.Pszenice stoja czarne jak diabli,owse powalone przerastaja juz,jeczmienie poobijane połamane przez deszcze.Gadałem z jednym gosciem to mowił ze non stop leje deszcz i gdy tylko troche przeschnie to znow zapada i tak w kółko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj