pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

lukasz16s    0

my narazie skoszone 30ha rzepaku , 20 pszenżyta, 10 zyta, 14 jęczmienia zimowego czyli jescze tylko ponad 40ha i po zniwach ale wtedy słoma a plon to mozna wpowiedzieć że dobry


JD 6220+ tur , 6400+tur , URSUS 1614, URSUS912 ursus 360 +tur oraz Deutz Fahr potęgą na moich 136 ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

a u mnie wlasnie zaczelo padac :angry: i zniwa do poniedzialku musza poczekac :angry:


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

zamknijcie ten temat go glowa mnie boli jak czytam wasze posty... 10t/h?? taaaa.....chyba ze w holandi mieszkasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Zgodzę sie z Hubertem w Polsce miala być taka susza a tutaj mówią że sypie 8-10t/ha to aż się dziwię. U mnie suszy niby nie bylo no ale nie narzekam bo pola zakwaszone(w tym roku trzeba wapnować) no i na IV klasie ukosiłem owsa ok 4t/ha a żyta na jednym kawłku 2t/h a na drugim 3,5t/ha jeszcze zostalo pszenżyto i trochę owsa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

skosilem narazie 4 ha pszenzyta plon 7 t z ha, za***iscie pierwszy raz takie pszenzyto mialem, ale nawozu i opryskow to dostalo, w tym roku to w naszej okolicy zboza bardzo piekne


maszeruj albo giń !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deer    180

No żeby dzisiaj mnie z pola deszcz nie zgonił to byłyby dozynki :) :) .

 

Jare sypały tragicznie, jęczmień i pszenica niecałe 4t/ha. Owies 2,5 t/ha. Oziminy nie można narzekać, najlepszy kawałek pszenicy oz. (kris) ponad 8 t/ha, średnia pszenic prawie 6,5 t/ha. Pszenżyta (moderato, grenado) sieję na najgorszych ziemiach i wyszło prawie 5,5 t/ha jak dla mnie rewelacja.

 

Po powyższych postach widzę że każdy ma w domu wagę wozową ;):) - z taka dokładnością podajecie plony :) .

 

Coś mie się ciężko zdaje że jest to ważone na ,,zbiorniki" lub na ,,przyczepy" .

 

Oj niektórzy maja gumowe tony :) :) .


BŁOGOSŁAWIENI CI, KTÓRZY NIE MAJĄ NIC DO POWIEDZENIA I NIE UBIERAJĄ TEGO W SŁOWA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16

Mi tez sie wydaje ze tony sa gumowe ;)

Ja mysle ze pszenicy srednio mam blisko6 ton,jarego jeczmienia blisko4tony,pszezyto 6.5.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Terror    0

Ja pobiłem chyba rekord. Dziś namłóciłem pół worka pszenżyta.I jak nagle zaczeło lać to do wtorku mam spokój. Jak kombajn wjeżdzał na pole to słońce świeciło i do 2 min przyszła bóża z ulewom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

U nas chwile pokropiło może w nocy co przyjdzie, ale dziś z presowaniem koniec pękł nam pasek klinowy w zetorze chyba, ze sie założy jakiś stary i jeden dzień może wytrzyma


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek1961    2

U nas wytrzymało do 15.00 i polało i to dobrze. Robota leży conajmniej do poniedziałku ale będzie czas na przygotowanie sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2
U nas też pszenica dobrze sypała ok. 10t./ha

10 ton z ha?? jakos mi się wierzyć niechce ;) bo ja miałem około 3t z ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
petes    0

może chciał napisać 1t u mnie pszenżyta z 0.5ha niecałe namłóciliśmy 1900kg zaczęliśmy wczoraj mieszankę owies jęczmień pszenica ale trochę pomłóciliśmy 17 worków to przetarł sie wąż z paliwa i zalał pasek z hydrauliki pasek sie rozlazł i na wyciep. dziś prasowałem słomę to coś mi prasa przestawała wiązać wo gule katastrofa pola same góry jak na górze zacznę jechać to nie ma szans stanąć ciągnikiem wcześniej niż na dole. o 15 zaczęło lać i burza i amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorzyk2    56

Po zmierzeniu gęstości te tony zmaleją. Na razie byłem w stanie skosić kawałeczek żyta na gruntach klasy r z, z dwóch ha bizonem nakosił 4 zbiorniki. Faktem jest, że plony tegoroczne są wysokie- w oziminach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal180    4

dzisaj z trudem zakonczyłem zniwa... mozna powiedzieć ze w deszczu :) z 0,5ha umłucilismy ok 2ton żyta ;)

Znajomy dzisaj umłucił z 0,8ha 300kg żyta :)


.

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Dzisiaj skosiliśmy pszenicę ozimą. Jaki jest plon napiszę po zważeniu, ale na pierwszy rzut oka widać, że bardzo kiepski. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morowa91    6

U nas już po żniwach tylko słoma została do sprzątniecia, ale wszystko w bale więc robota pójdzie :o;)

bizonki teraz mają już urlop :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ta co mi się spaliła miała sypać 15 ton no ale tego się już nigdy nie dowiemy.


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

No i awaria.

Poszedł wał od młocarni, 2 dni w plecy.

wie może ktoś czy wął od bizona Z56 pasuje do Z50??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
benek79    16
ta co mi się spaliła miała sypać 15 ton no ale tego się już nigdy nie dowiemy.

Ja miałem miec po 20 ton z tej której nie zasiałem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj