pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

PongO    1

Wy tu juz gadacie , jaki plan ha?ja nawet jeszcze nie zaczolem zniw ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja dzisiaj młóce 3 ha żyta ;) ale co to są za żniwa wczoraj biło się 3 kombajnistów na kombajnie jeden spad w cheder i cały połamany !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Żyta dzień 2 .

Wczoraj zmłóciliśmy 5ha - 5,5t z ha. Troche sie poprawił poln.

jeszcze 10ha żyta i spadamy na pszenice ozimą.

Jeczmień - masakra;( oczywiście jary;(. jak da 3 tony to będzie super. wszysatko przez tą cholerną suszę, 20cm wysokości;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No i u mnie już jęczmień zmłócony. Plon 5t/Ha. ;) Jestem bardzo zadowolony bo w porównaniu z plonami niektórych wypadam super. :)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

U mnie żyto na jednym kawałku tragedia plon ok 2t/ha bo porzedni właścicel zaniedbał pole i nie było czasu go doprawić w tamtym roku.

A skosiłem też trochę owsa na jednym kawałku i plon bardzo ładny koło 4t/ha lub więcej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj umłóciliśmy 4,5 ha pszenicy ozimej odmiany Turnia, plon w zależności od miejsca od 6 ton do 7,5 ton.


FUNKMASTER

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

my nic nie sprzedajemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

kolejne 17 hektarów pękło juz z górki


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GSX    0

Jęczmień już u mnie pęk. Teraz tylko czekać aż kombajn będzie wolny i pszenice kosić. eh chyba na 10 hektarów będę musiał się szarpnąć najlepiej coś koło stówy ;)


"...W życiu piękne są tylko chwile..." Dżem
"...Nie ma miejsca jak Dom..." PiH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ValtraN82    0

U nas na wsi kosili dzisiaj (a raczej wczoraj) żyto. 12 ha pola, 12 godzin koszenia, 12 ton zboża nakosili ;D


Deutz-Fahr Agrotron 4.85 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetor165    1

My już wszystko wymłóciliśmy. Nie było tego dużo (razem z rzepakiem 55 ha) ale i Bizon bez awarii przeszedł.


Praca, pasja, zamiłowanie.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja czekałem wczoraj na kombajn 7 godzin i pojechał młócić do siebie a miał na 100% przyjechać do mnie :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gorzupiak    1

żniwa, żniwa i po żniwach ;] Już nie moge doczekać się następnych ;)


"Myślę, że w dzisiejszych czasach to społeczeństwo wywiera na tobie pewną presję, jak powinieneś się zachowywać."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Ciagnik nowy kombajn stary, żyto nie skończone, pekł napinacz od młocarni, dzisiaj o 13 zaczynamy dalej. Może jak Bóg da skosimy z 5ha.

W nastepnym roku kupujemy jakiegoś Forshnita, bo już nas szlaq trafia z bizonem.

poogoda ma sie popsuć koście ile sie da.

pozdro.

ps.muszę sie wam pochwalić, mam na podwórku K110, piękna maszyna. W koncu sie doczekaliśmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Po południu wbijamy w Owies żyto i żyto z przęrzytem i jeszcze nam zostaną z 4 kawałki do skoszenie i fajrand tylko zwieź bale i koniec. Powiem wam ze zetorek dziennie robi 15mth


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin974    30

A ja juz po żniwach -dwa podejścia kombajnem i wymłócone, słomę z 13ha zwoziłem w sumie 16godz. (około 300 rolek ;) )

 

zaczelismy zniwowac w niedzielę po 18 i dzisiaj juz słoma wszystka zebrana, ludzi wcale nie trzeba najmować, sami daliśmy sobie radę :)

Nikt nigdzie ręki nie włozył ani sie nie połamał -ja tylko podczas powrotu z pola ze zbożem po godz 23 potrąciłbym pijaną laskę/przelotkę -jak kto woli...

 

 

Teraz czas na podorywki :)


Czujniki (nowe zamienniki) do kombajnu buraczanego stoll sprzedam
Kontakt 661995047

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stasiex    24

Cały tydzień czekałem na kombajn... nie przyjechał, ale po wczorajszej rozmowie z kombajnistą mam nadzieję, że będziemy kosić pszenicę w poniedziałek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

jak zaczął dzisiaj padac deszcz t owszystkie drogi nie przejezdne same kombajny róznej maści i wielkości. a do tego na trasie wrocek świdnica był wypadek i cały ruch wpompowali w te drogi z tymi kombajnami godzine dwa kilometry jechałem do domu. ale 14 hektarów pszenicy wykoszone


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Ja dziśaj zaczołem żniwa ale nie skonczyłem bo kombaj sie zepsuł(znowu) jak będzie pogoda to jutro skończe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pioter    46

no to u mnie czas na dożynki lub dożyłki, jak kto woli :) 6 dni pracy od 7 do 21 i po żniwach, 17 wymłócone, słoma zabrana i 200 bel słomy przywiezione od znajomego, jutro mogłoby popadać i będzie super ;)


Do zobaczenie na innym forum dla profesjnonalnych rolnikow, portal spolecznosciowy to nie dla mnie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj