pablo21

Żniwa 2008

Polecane posty

LukaszRol    0

No i po robocie 4 ha żyta w 2 godziny i 45 min.= BIZON Z050 ;)


Na zawsze wierni, na zawsze oddani my Polskiego URSUSA fani!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pasio    22

W mojej okolicy dzisiaj żniwa ruszyły pełną parą, niektórzy kończą już z rzepakami, ale wiekszość już kosi jęczmienie jare i zaczynają pszenice ozime.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuczek015    3

Niestety mi skoszenie 3,8 żyta zajęło prawie 6 godzin nakosiłem 14 pełnych zbiorników od bizona Z056 , czyli chyba nieźle ;)

Dzisiaj właśnie skończyłem jedne żniwa ozime . Jeszcze 15 ha jarych ale to może jeszcze z tydzień bo dzisiaj roundapowałem pszenicę i jęczmień , ale plonów z tego nie będzie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kizo    7

Żniwa zaczęte i skończone 28-29.07.2008. Ale co tu się dziwić w końcu tylko nieco ponad 12 ha pszenicy ozimej było. Dla mnie żniwa zaczną się dopiero na jesieni bo jest ponad 40 ha kukurydzy na ziarno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ralfMTX140    3

My w sobote skończyliśmy młócić całe 44 ha rzepaku a dziś rano skończyłem gruberować pola na którym był ten rzepak. Wczoraj wjechaliśmy w pszenice ale była zbyt mokra (14.9% i 15.5% wilgotności) więc zjechaliśmy. Dziś sąsiad młócił właśnie pszenice i miał wilgotność 12.6%, 12.8% i 12,9% więc my jutro chcemy zrobić drugą próbę.


New Holland TM175 i McCormick MTX140 = dwa główne konie pociągowe w gospodarstwie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
twardy12    1

Dzisiaj mój znajomy kosił żyto, to plon z hektara był coś około 4,7 tony przy wilgotności 9%. To dobrze czy źle, jak myślicie?? ;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Właśnie skączyliśmy młócić przężyto i z 1.40ha wyszło nam 9t to nawet ładny wynik co ? A jak tam u was ze słomą u nas jest od licha i troche co rok to więcej w tym roku nam na styki starczyło


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

My zaczęliśmy 27.07(kosił ponad 4 godziny żyto) i jutro tj 30.07 będzie nam młócił na plaży 10 ha-owe pole żyta.

W niedzielę było tyle ludzi na plaży,że ludzie parkowali przed plażą,to policje wezwali i zarobili parę tysiączków.Ale na szczęście są pola skoszone to idzie przejechać.


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

nie no u nas to masakra jest.... gdzie lepsza ziemia, 4-5 ton z hektara, gdzie troche gorsza nawet nie tona.... a 3 lata tameu na tej samej ziemi sypalo 4 tony.... mowa o pszenzycie... susza wszystko zjarała... heh.... tragiczny rok ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolejorz    3

Ja pokosiłem lecz jest nie poprasowane bo łożysko w prasie się zapaliło a prasa to JD


John Deere 6830 Premium | John Deere 6920 S - my dream's
Lech Poznań - Duma i tradycja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

wczoraj pękło 16hektarów pszenicy plon około 6,5 pozdrawiaki i za robote się brać a nei przed kompem siedzicie


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3

Tragedia zmarł znajomy miał 26lat położył się o 1 w nocy a o 1.15 już nie żył chyba miał zawał podobno ludzi do 30lat sie nie wyratuje jak dostanie dostanie zawału. Miał 300ha i 44ha rzepaku zdążył skosić 4ha. Taka tragedia i taki młody człowiek ;/ Co tera sie robi. Położył sie spać a za 10min dostał zawału ;/


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

A ja mam jeszcze 6 ha i do końca tygodnia żadnego wolnego kombajnu !! ;) :angry:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vdan    5

Ja dzisiaj zaczynam żyto, wygląda nieźle, ciekawe tylko jaki plon, myśle że min. 5t z ha, mamy do skoszenia 16ha.

Spadam na pole.

pozdro dla wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No ja w poniedziałek zmłóciłem swoją pszenice. Wilgotność w okolicach 11% a plon koło 5,5-6 T/Ha. ;) Także jestem bardzo zadowolony.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

ja jutro koncze zniwa pozostalo nam jakies 8ha pszenicy osimiej i po zniwach


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
celeronik    5

Żniwa prawie zakończone, tylko bele zwieść z pola. Ogólnie rok słaby, no ale wszystko przez ta suszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DawidMalw    1

Niby rok słaby,a jednak dużo osób na Af.pl nie narzeka na plony.My mamy nie za dużo zboża,ale jest za to dość grube jak na ten rok...

Sąsiad nam wczoraj sprasował ponad 8 ha słomy żytniej w czasie 3h 40min.I jest duuużo słomy.


U-R-S-U-S C-385A RZĄDZI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotruniu25    3145

Ja jeszcze nie zaczołem żniw a miałem zacząć dzisaj ale znajomemu kombajn nawalił i po części pojechał do Przemyśla.Jutro powinienem zacząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

juz 60 hektarów pszeniczki wykoszone. dzisiaj tuareg nas zasypał na amen i pobił rekord 15 hektarowego kawałka w gospodarstwie wszystkie przyczepy pełne. Jutro 6 rano trzeba dmuchać


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Dzisiaj omłócilismy pszenżyto, 5ha, mimo suszowego roku jestem dumny wraz z ojcem i bratem, że z hektara wyszło ponad 6,5 tony na IV klasie ziemi, także jest goooood ;)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241
Wczoraj wjechaliśmy w pszenice ale była zbyt mokra (14.9% i 15.5% wilgotności) więc zjechaliśmy. Dziś sąsiad młócił właśnie pszenice i miał wilgotność 12.6%, 12.8% i 12,9% więc my jutro chcemy zrobić drugą próbę.

zbyt mokra?? przeciez normalnie ma miec 14,5 wiec po co czekac aby wyschla do 13%??? nikt ci nie zaplaci za to ze masz mniejsza wilgotnosc, a zawsze mozna pomieszac i wyjdzie elegancko 14,5 :) to samo tyczy sie opadania. jakby moj ojciec tak robil to polowe zbiorow musialby oddac po nizszej cenie, albo tracic na wilgotnosci, zawsze wilgoc troche wazy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
    • Przez AlexH
      Witam,
      co zasiać dla bydła na bardzo słabej glebie, żółty piach dotąd siałem co drugi rok seradelę ale, że coraz droższa a ledwo powschodzi bo wody nie ma i co polecacie zasiać, myślałem o wyce albo czymś takim, chodzi mi o to żeby wypędzić krowy i miały co zjeść, albo skosić rotacyjna i zrobić kiszonkę w bele
    • Przez koksilato
      Dzień dobry.
      Od dwóch lat uprawiam żyto Kszyca, pszenicę okrągłoziarnową i Kamut. Czy jest ktoś kto zajmuje się podobną uprawą?
    • Przez miturskir
      Żółknie mi pszenżyto czym podratować 
    • Przez Rad11
      Witam jak myślicie która odmiana będzie najlepsza rgt ritter, argument, buldozer jeżeli chodzi o parametry konsumpcyjne 
      Stanowisko będzie po rzepaku klasa 3a3b
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj